Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ALLEGRO FRUCT AGRO S.R.L.

ALLEGRO FRUCT AGRO S.R.L.

CUI 40836936 · SRL· Sat Sauceniţa, Comuna Văculeşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

ALLEGRO FRUCT AGRO S.R.L. are sediul în Sat Sauceniţa, Comuna Văculeşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+14,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 299,8 K lei, față de 260,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut50,6%

Marja netă calculată este 50,6% în 2025, față de 42,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+128,7%

Datoriile raportate sunt 11,4 K lei în 2025, față de 5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025299,8 K lei+14,9% față de anul anterior2020: 22.6872021: 97.9482022: 174.5252023: 220.3002024: 260.9282025: 299.800
Rezultat net 2025151,7 K lei+37,7% față de anul anterior2020: 20.9882021: 34.5962022: 85.1112023: 74.7622024: 110.2112025: 151.712
Angajați 20251+0% față de anul anterior2021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025180,8 K lei-30% față de anul anterior2020: 40.0632021: 74.6592022: 129.7702023: 168.6322024: 258.0432025: 180.753
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0150 K300 K2020: 22,7 K lei22,7 K20202021: 97,9 K lei97,9 K20212022: 174,5 K lei174,5 K20222023: 220,3 K lei220,3 K20232024: 260,9 K lei260,9 K20242025: 299,8 K lei299,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%46,3%92,5%Mediana sectorului (2025): 20,3% · n=25472020: 92,5%92,5%20202021: 35,3%35,3%20212022: 48,8%48,8%20222023: 33,9%33,9%20232024: 42,2%42,2%20242025: 50,6%50,6%2025

Cifra de afaceri: +14,9% față de anul anterior. Marja netă: 50,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii180,8 K lei-30% față de anul anterior
Datorii11,4 K lei+128,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri220,3 K lei260,9 K lei299,8 K lei+14,9% față de anul anterior
Rezultat net74,8 K lei110,2 K lei151,7 K lei+37,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii168,6 K lei258 K lei180,8 K lei-30% față de anul anterior
Datorii5,5 K lei5 K lei11,4 K lei+128,7% față de anul anterior
Creanțe1,8 K lei1,5 K lei1,2 K lei-17,2% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri50,6%20,3%n=2.54742,2%11,2%n=299
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)94,1%50,4%n=2.26798,1%17,7%n=332
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)5,9%47%n=2.2671,9%52,3%n=332
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)96,5%31,7%n=2.26782,6%57,8%n=332
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)79%21,8%n=2.26741,9%0,4%n=332
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive83,9%79,2%n=2.35642,7%4,5%n=309
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,58×1,37×n=2.9299,21×0,84×n=409
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3601,44 zile65,56 zilen=2.3842 zile172,12 zilen=263
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați299.800 lei171.315 lein=2.285260.928 lei126.557 lein=197

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
299.800
Rezultat net
151.712
Angajați
1
Datorii
11.390
Active imobilizate
185.504
Active circulante
6.639
Capitaluri proprii
180.753
Venituri totale
299.801
Cheltuieli totale
143.916
Stocuri
—
Creanțe
1.200
Casă și conturi la bănci
5.439
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
260.928
Rezultat net
110.211
Angajați
1
Datorii
4.980
Active imobilizate
217.182
Active circulante
45.841
Capitaluri proprii
258.043
Venituri totale
265.929
Cheltuieli totale
153.456
Stocuri
—
Creanțe
1.450
Casă și conturi la bănci
44.391
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
220.300
Rezultat net
74.762
Angajați
1
Datorii
5.469
Active imobilizate
146.718
Active circulante
27.383
Capitaluri proprii
168.632
Venituri totale
220.301
Cheltuieli totale
143.666
Stocuri
—
Creanțe
1.750
Casă și conturi la bănci
25.633
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
174.525
Rezultat net
85.111
Angajați
1
Datorii
8.699
Active imobilizate
131.734
Active circulante
6.735
Capitaluri proprii
129.770
Venituri totale
174.526
Cheltuieli totale
87.879
Stocuri
—
Creanțe
500
Casă și conturi la bănci
6.235
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
97.948
Rezultat net
34.596
Angajați
1
Datorii
60.759
Active imobilizate
128.579
Active circulante
6.839
Capitaluri proprii
74.659
Venituri totale
90.948
Cheltuieli totale
56.352
Stocuri
—
Creanțe
500
Casă și conturi la bănci
6.339
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
22.687
Rezultat net
20.988
Angajați
—
Datorii
66.395
Active imobilizate
—
Active circulante
106.458
Capitaluri proprii
40.063
Venituri totale
23.992
Cheltuieli totale
2.810
Stocuri
11.799
Creanțe
65.350
Casă și conturi la bănci
29.309
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-03-18Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-03-25 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

21 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40836936
Număr de înregistrare
J2019000319076
Înmatriculare
25 martie 2019
EUID
ROONRC.J2019000319076
Formă juridică
SRL
Sediu social
Viitorului 55 Sat Sauceniţa, Comuna Văculeşti Botoşani
Adresă fiscală
Str Viitorului 55 Sauceniţa BOTOŞANI
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
25 martie 2019
Înregistrare fiscală
13 februarie 2026
Telefon
0743821397 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CIUBOTARIU ALEXANDRU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ALLEGRO FRUCT AGRO S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 25.03.2019
Înregistrare fiscală
25 martie 2019
Număr registrul comerțului
J2019000319076
Cod CAEN
7120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Dorohoi

Contact și adrese

Telefon
0743821397 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BOTOŞANI, SAT SAUCENIŢA COM. VĂCULEŞTI, STR. VIITORULUI, NR.55
Strada sediului
Str. Viitorului
Numărul sediului
55
Localitatea sediului
Sat Sauceniţa Com. Văculeşti
Județul sediului
BOTOŞANI
Strada domiciliului fiscal
Str. Viitorului
Numărul domiciliului fiscal
55
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Sauceniţa Com. Văculeşti
Județul domiciliului fiscal
BOTOŞANI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (21) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

LICEUL TEHNOLOGIC ALEXANDRU VLAHUTA17 din 21 înregistrări (81%) · Vezi relația

REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA3 din 21 înregistrări (14,3%) · Vezi relația

CLUBUL COPIILOR DOROHOI1 din 21 înregistrări (4,8%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de inspectie tehnica a automobilelor (Rev.2)21 din 21 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

18 martie 2026Achiziție directă

ITP Microbuz BT07MUG

Autoritate: CLUBUL COPIILOR DOROHOI

CPV 71631200-2 — Servicii de inspectie tehnica a automobilelor (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71631200-2

Vezi detaliile atribuirii →
300 leiValoare publicată
2 martie 2026Achiziție directă

Servicii ITP Microbuz M2 cu MTMA >3.5 TO

Autoritate: LICEUL TEHNOLOGIC ALEXANDRU VLAHUTA

CPV 71631200-2 — Servicii de inspectie tehnica a automobilelor (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71631200-2

Vezi detaliile atribuirii →
300 leiValoare publicată
9 februarie 2026Achiziție directă

SERVICII ITP TRACTOR TAGRO BT0285

Autoritate: LICEUL TEHNOLOGIC ALEXANDRU VLAHUTA

CPV 71631200-2 — Servicii de inspectie tehnica a automobilelor (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71631200-2

Vezi detaliile atribuirii →
250 leiValoare publicată
4 februarie 2026Achiziție directă

Servicii ITP Microbuz M2 cu MTMA >3.5 TO

Autoritate: LICEUL TEHNOLOGIC ALEXANDRU VLAHUTA

CPV 71631200-2 — Servicii de inspectie tehnica a automobilelor (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71631200-2

Vezi detaliile atribuirii →
300 leiValoare publicată
24 martie 2025Achiziție directă

ITP Microbuz M2

Autoritate: LICEUL TEHNOLOGIC ALEXANDRU VLAHUTA

CPV 71631200-2 — Servicii de inspectie tehnica a automobilelor (Rev.2)

T1 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71631200-2

Vezi detaliile atribuirii →
300 leiValoare publicată
14 februarie 2025Achiziție directă

ITP Tractor Rutier

Autoritate: LICEUL TEHNOLOGIC ALEXANDRU VLAHUTA

CPV 71631200-2 — Servicii de inspectie tehnica a automobilelor (Rev.2)

T1 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71631200-2

Vezi detaliile atribuirii →
250 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 1032 Rev. 3Fabricarea sucurilor de fructe și legume

CAEN 1039 Rev. 3Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.

CAEN 7120 Rev. 3Activități de testări și analize tehnice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BotoşaniSat Sauceniţa, Comuna VăculeştiCAEN 7120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI