Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ALMIS INDUSTRIAL TRADE S.R.L.

ALMIS INDUSTRIAL TRADE S.R.L.

CUI 40693909 · SRL· Sat Colibaşi, Oraş Mioveni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

ALMIS INDUSTRIAL TRADE S.R.L. are sediul în Sat Colibaşi, Oraş Mioveni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+24,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 134,9 K lei, față de 108,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut9,3%

Marja netă calculată este 9,3% în 2025, față de 1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-34,9%

Datoriile raportate sunt 98,8 K lei în 2025, față de 151,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025134,9 K lei+24,4% față de anul anterior2020: 15.5912021: 4.5352022: 26.6202023: 70.0072024: 108.4502025: 134.943
Rezultat net 202512,5 K lei+1.019,9% față de anul anterior2020: 3.4942021: -1.7222022: -9.4132023: -11.6292024: 1.1182025: 12.521
Angajați 20251+0% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 20251,3 K lei+111,3% față de anul anterior2020: 10.1762021: 8.4552022: -7382023: -12.3672024: -11.2492025: 1.272
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate067 K135 K2020: 15,6 K lei15,6 K20202021: 4,5 K lei4,5 K20212022: 26,6 K lei26,6 K20222023: 70 K lei70 K20232024: 108,5 K lei108,5 K20242025: 134,9 K lei134,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-38%-7,8%22,4%Mediana sectorului (2025): 8,2% · n=8132020: 22,4%22,4%20202021: -38%-38%20212022: -35,4%-35,4%20222023: -16,6%-16,6%20232024: 1%1%20242025: 9,3%9,3%2025

Cifra de afaceri: +24,4% față de anul anterior. Marja netă: 9,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii1,3 K lei+111,3% față de anul anterior
Datorii98,8 K lei-34,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri70 K lei108,5 K lei134,9 K lei+24,4% față de anul anterior
Rezultat net-11,6 K lei1,1 K lei12,5 K lei+1.019,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii-12,4 K lei-11,2 K lei1,3 K lei+111,3% față de anul anterior
Datorii182,2 K lei151,8 K lei98,8 K lei-34,9% față de anul anterior
Creanțe18,5 K lei417 lei328 lei-21,3% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri9,3%8,2%n=8131%8,3%n=1.195
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)1,3%39,2%n=712-8%43%n=1.046
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)98,7%60%n=712108%56,1%n=1.046
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)57%12,2%n=71261%11,4%n=1.046
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)12,5%6%n=7120,8%7,3%n=1.046
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive984,4%21,4%n=769—23,6%n=1.150
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,44×1,32×n=1.0100,36×1,35×n=1.465
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3600,88 zile86,81 zilen=8001,38 zile76,74 zilen=1.164
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3603,19 zile65,41 zilen=67156,79 zile60,43 zilen=987
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați134.943 lei482.859 lein=585108.450 lei484.711 lein=922

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
134.943
Rezultat net
12.521
Angajați
1
Datorii
98.790
Active imobilizate
57.082
Active circulante
42.980
Capitaluri proprii
1.272
Venituri totale
158.945
Cheltuieli totale
144.835
Stocuri
1.194
Creanțe
328
Casă și conturi la bănci
41.458
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
108.450
Rezultat net
1.118
Angajați
1
Datorii
151.830
Active imobilizate
85.809
Active circulante
54.772
Capitaluri proprii
-11.249
Venituri totale
108.452
Cheltuieli totale
106.250
Stocuri
17.107
Creanțe
417
Casă și conturi la bănci
37.248
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
70.007
Rezultat net
-11.629
Angajați
1
Datorii
182.245
Active imobilizate
104.313
Active circulante
65.565
Capitaluri proprii
-12.367
Venituri totale
70.031
Cheltuieli totale
80.960
Stocuri
17.778
Creanțe
18.457
Casă și conturi la bănci
29.330
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
26.620
Rezultat net
-9.413
Angajați
1
Datorii
169.937
Active imobilizate
129.647
Active circulante
39.347
Capitaluri proprii
-738
Venituri totale
26.621
Cheltuieli totale
35.768
Stocuri
8.706
Creanțe
24.588
Casă și conturi la bănci
6.053
Cheltuieli în avans
205
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.535
Rezultat net
-1.722
Angajați
—
Datorii
81.049
Active imobilizate
63.916
Active circulante
25.588
Capitaluri proprii
8.455
Venituri totale
4.539
Cheltuieli totale
6.125
Stocuri
2.839
Creanțe
12.277
Casă și conturi la bănci
10.472
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
15.591
Rezultat net
3.494
Angajați
—
Datorii
31.845
Active imobilizate
422
Active circulante
41.599
Capitaluri proprii
10.176
Venituri totale
15.591
Cheltuieli totale
11.661
Stocuri
1.607
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
39.992
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-02-25 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40693909
Număr de înregistrare
J2019000731030
Înmatriculare
25 februarie 2019
EUID
ROONRC.J2019000731030
Formă juridică
SRL
Sediu social
Râul Doamnei 28B Sat Colibaşi, Oraş Mioveni Argeş
Adresă fiscală
Str Râul Doamnei 28B Colibaşi ARGEŞ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
25 februarie 2019
Înregistrare fiscală
26 martie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CIOBANU MIHAI ALEXANDRU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ALMIS INDUSTRIAL TRADE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 25.02.2019
Înregistrare fiscală
25 februarie 2019
Număr registrul comerțului
J2019000731030
Cod CAEN
9531
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Mioveni

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, SAT COLIBAŞI ORŞ. MIOVENI, STR. RÂUL DOAMNEI, NR.28B, CART. COLIBAŞI
Cod poștal fiscal
115402
Strada sediului
Str. Râul Doamnei
Numărul sediului
28B
Localitatea sediului
Sat Colibaşi Orş. Mioveni
Județul sediului
ARGEŞ
Codul poștal al sediului
115402
Detalii sediu
Cart. Colibaşi
Strada domiciliului fiscal
Str. Râul Doamnei
Numărul domiciliului fiscal
28B
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Colibaşi Orş. Mioveni
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
115402
Detalii domiciliu fiscal
Cart. Colibaşi

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
27 martie 2019
TVA până la
9 aprilie 2025
Anulare operată la
9 aprilie 2025
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
27 martie 2019
Actualizare TVA la încasare
28 martie 2019
Publicare TVA la încasare
29 martie 2019
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

21 activități autorizate

CAEN 3312 Rev. 3Repararea și întreținerea mașinilor

CAEN 4614 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4637 Rev. 3Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente

CAEN 4649 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

CAEN 4662 Rev. 3Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte

CAEN 4664 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4782 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 4942 Rev. 3Servicii de mutare

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5320 Rev. 3Alte activități poștale și de curier

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7722 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.

CAEN 7739 Rev. 3Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

CAEN 7752 Rev. 3Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul altor bunuri corporale și bunuri intangibile (exceptând financiare)

CAEN 9531 Rev. 3Repararea și întreținerea autovehiculelor

CAEN 9540 Rev. 3Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor

CAEN 9610 Rev. 3Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ArgeşSat Colibaşi, Oraş MioveniCAEN 4669
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI