Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ALSO SRL

ALSO SRL

CUI 15932274 · SRL· Municipiul Târgu Mureş· Activități de asistență medicală specializată

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ALSO SRL are sediul în Municipiul Târgu Mureş și raportează activitatea activități de asistență medicală specializată. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-76,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2023 este 19,2 K lei, față de 80,7 K lei în 2022.

Bilanț 2023
Marja netă a coborât69,1%

Marja netă calculată este 69,1% în 2023, față de 95,2% în 2022.

Calcul din bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202319,2 K lei-76,3% față de anul anterior2020: 63.0252021: 62.8602022: 80.7322023: 19.167
Rezultat net 202313,2 K lei-82,8% față de anul anterior2020: 58.6312021: 57.1802022: 76.8222023: 13.240
Angajați 2023—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 202313,5 K lei-82,5% față de anul anterior2020: 58.8712021: 57.4202022: 77.0622023: 13.480
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2023 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate040 K81 K2020: 63 K lei63 K20202021: 62,9 K lei62,9 K20212022: 80,7 K lei80,7 K20222023: 19,2 K lei19,2 K2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%47,6%95,2%2020: 93%93%20202021: 91%91%20212022: 95,2%95,2%20222023: 69,1%69,1%2023Reper 2023: mediana sectorului 47,1% · n=9.679

Cifra de afaceri: -76,3% față de anul anterior.Marjă netă 69,1% · -26,1 pp față de 2022

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202277,1 K lei
202313,5 K lei

Datorii raportate

2022571 lei
20235,2 K lei

Disponibilități bănești

202277,6 K lei
202318,5 K lei

Capital de lucru net

2022—
2023—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2023: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120222023Ultima variație
Cifră de afaceri62,9 K lei80,7 K lei19,2 K lei-76,3% față de anul anterior
Rezultat net57,2 K lei76,8 K lei13,2 K lei-82,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii57,4 K lei77,1 K lei13,5 K lei-82,5% față de anul anterior
Datorii620 lei571 lei5,2 K lei+806,5% față de anul anterior
Creanțe2,2 K lei—92 leiFără an comparabil
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2023 / 2022

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20232022
Marjă netă69,1%95,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2023: 47,1% (n=9.679) · 2022: 55,7% (n=8.460)

Rezultat / active (A+B)71%99%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2023: 48% (n=7.575) · 2022: 53% (n=6.487)

Rezultat / capitaluri proprii98,2%99,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2023: 91,7% (n=9.277) · 2022: 99,1% (n=8.198)

Capital și îndatorare

Indicator20232022
Capitaluri proprii / active (A+B)72,3%99,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 77,7% (n=7.577) · 2022: 74,6% (n=6.488)

Datorii / active (A+B)27,7%0,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 20,7% (n=7.577) · 2022: 24% (n=6.488)

Ponderea activelor imobilizate0,4%0,1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 24,5% (n=7.577) · 2022: 22% (n=6.488)

Active circulante / datorii totale3,59×135,81×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2023: 3,97× (n=10.306) · 2022: 4,13× (n=9.029)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20232022
Creanțe în zile de vânzări1,7 zile—
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2023: 57,9 zile (n=8.526) · 2022: 87,5 zile (n=7.228)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
19.167
Rezultat net
13.240
Angajați
—
Datorii
5.176
Active imobilizate
83
Active circulante
18.573
Capitaluri proprii
13.480
Venituri totale
19.167
Cheltuieli totale
3.465
Stocuri
—
Creanțe
92
Casă și conturi la bănci
18.481
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
80.732
Rezultat net
76.822
Angajați
—
Datorii
571
Active imobilizate
83
Active circulante
77.550
Capitaluri proprii
77.062
Venituri totale
80.732
Cheltuieli totale
1.536
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
77.550
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
62.860
Rezultat net
57.180
Angajați
—
Datorii
620
Active imobilizate
83
Active circulante
57.957
Capitaluri proprii
57.420
Venituri totale
62.860
Cheltuieli totale
3.832
Stocuri
—
Creanțe
2.171
Casă și conturi la bănci
55.786
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
63.025
Rezultat net
58.631
Angajați
—
Datorii
447
Active imobilizate
526
Active circulante
58.792
Capitaluri proprii
58.871
Venituri totale
63.025
Cheltuieli totale
2.648
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
58.792
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 76% față de 2022.

Ministerul Finanțelor · 2023

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-04

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 76% față de 2022.

Ministerul Finanțelor · 2023

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-03–2026-10-04 · verificat 2026-10-04.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
15932274
Număr de înregistrare
J26/1563/2003
Înmatriculare
24 noiembrie 2003
EUID
ROONRC.J26/1563/2003
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. MARTON ARON 24 Municipiul Târgu Mureş Mureş
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SUCIU GINA-CAMELIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ALSO SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 25.06.2024
Înregistrare fiscală
24 noiembrie 2003
Număr registrul comerțului
J26/1563/2003
Cod CAEN
8622
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş

Contact și adrese

Telefon
0265213542 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. MÁRTON ÁRON, NR.24
Cod poștal fiscal
540058
Strada sediului
Str. Márton Áron
Numărul sediului
24
Localitatea sediului
Mun. Târgu Mureş
Județul sediului
MUREŞ
Codul poștal al sediului
540058
Strada domiciliului fiscal
Str. Márton Áron
Numărul domiciliului fiscal
24
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Târgu Mureş
Județul domiciliului fiscal
MUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
540058

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 decembrie 2003
TVA până la
1 februarie 2004
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 7310 Rev. 1Cercetare-dezvoltare în științe fizice și naturale

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-04Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MureşMunicipiul Târgu MureşStrada Marton AronCAEN 8622
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI