Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ALUCA'S HOT GRILL S.R.L.

ALUCA'S HOT GRILL S.R.L.

CUI 50019808 · SRL· Sat Săpoca, Comuna Săpoca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

ALUCA'S HOT GRILL S.R.L. are sediul în Sat Săpoca, Comuna Săpoca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+155.650,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1 mil. lei, față de 664 lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut62,1%

Marja netă calculată este 62,1% în 2025, față de -1,7 K% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+296.568,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251 mil. lei+155.650,6% față de anul anterior2024: 6642025: 1.034.184
Rezultat net 2025642,2 K lei+5.634,6% față de anul anterior2024: -11.6032025: 642.180
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2025630,8 K lei+5.631,7% față de anul anterior2024: -11.4032025: 630.777
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0517 K1 mil.2024: 664 lei66420242025: 1 mil. lei1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-1.747,4%-842,7%62,1%Mediana sectorului (2025): 2,9% · n=11312024: -1.747,4%-1.747,4%20242025: 62,1%62,1%2025

Cifra de afaceri: +155.650,6% față de anul anterior. Marja netă: 62,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii630,8 K lei+5.631,7% față de anul anterior
Datorii387,4 K lei+2.443,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20242025Ultima variație
Cifră de afaceri664 lei1 mil. lei+155.650,6% față de anul anterior
Rezultat net-11,6 K lei642,2 K lei+5.634,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii-11,4 K lei630,8 K lei+5.631,7% față de anul anterior
Datorii15,2 K lei387,4 K lei+2.443,9% față de anul anterior
Creanțe221 lei655,6 K lei+296.568,3% față de anul anterior
Angajați——Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri62,1%2,9%n=1.131-1.747,4%1,6%n=12.449
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive101,8%12,7%n=950—24,9%n=8.635
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,63×1,05×n=1.4220,25×0,55×n=16.050
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360228,23 zile68,96 zilen=1.098119,82 zile18,82 zilen=11.404
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360117,39 zile111,19 zilen=1.0141.789,7 zile16,79 zilen=10.605

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.034.184
Rezultat net
642.180
Angajați
—
Datorii
387.388
Active imobilizate
—
Active circulante
1.018.165
Capitaluri proprii
630.777
Venituri totale
1.034.186
Cheltuieli totale
269.522
Stocuri
337.221
Creanțe
655.637
Casă și conturi la bănci
25.307
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
664
Rezultat net
-11.603
Angajați
—
Datorii
15.228
Active imobilizate
—
Active circulante
3.825
Capitaluri proprii
-11.403
Venituri totale
664
Cheltuieli totale
12.267
Stocuri
3.301
Creanțe
221
Casă și conturi la bănci
303
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-04
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-03-04Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2024-04-29 · ANAF 2026-10-04 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

12 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
50019808
Număr de înregistrare
J2024000519108
Înmatriculare
29 aprilie 2024
EUID
ROONRC.J2024000519108
Formă juridică
SRL
Sediu social
Mesteacănului 1 Sat Săpoca, Comuna Săpoca Buzău
Adresă fiscală
Str Mesteacănului 1 Săpoca BUZĂU
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
29 aprilie 2024
Înregistrare fiscală
30 mai 2025
Telefon
0738852521 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ZAMFIR DĂNUȚ-AURELIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 4 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ALUCAS HOT GRILL S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 29.04.2024
Înregistrare fiscală
29 aprilie 2024
Număr registrul comerțului
J2024000519108
Cod CAEN
5611
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău

Contact și adrese

Telefon
0738852521 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BUZĂU, SAT SĂPOCA COM. SĂPOCA, STR. MESTEACĂNULUI, NR.1
Cod poștal fiscal
127540
Strada sediului
Str. Mesteacănului
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Sat Săpoca Com. Săpoca
Județul sediului
BUZĂU
Codul poștal al sediului
127540
Strada domiciliului fiscal
Str. Mesteacănului
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Săpoca Com. Săpoca
Județul domiciliului fiscal
BUZĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
127540

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 aprilie 2025
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 octombrie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (12) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Comuna Sapoca2 din 12 înregistrări (16,7%) · Vezi relația

COMUNA SAMBATA DE SUS1 din 12 înregistrări (8,3%) · Vezi relația

Comuna Balaceanu1 din 12 înregistrări (8,3%) · Vezi relația

COMUNA PUIESTI1 din 12 înregistrări (8,3%) · Vezi relația

Comuna Ziduri (Primaria)1 din 12 înregistrări (8,3%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Material pedagogic (Rev.2)11 din 12 înregistrări (91,7%) · Vezi selecția

Carti scolare (Rev.2)1 din 12 înregistrări (8,3%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

4 martie 2026Achiziție directă

Pachet Echipamente și Materiale Didactice – aferente proiectului ”Dotarea cu mobilier, materiale did

Autoritate: Comuna Smeeni

CPV 39162100-6 — Material pedagogic (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39162100-6

Vezi detaliile atribuirii →
249.330 leiValoare publicată
27 februarie 2026Achiziție directă

Diverse Echipamente și materiale didactice pentru dotarea Scolii Balaceanu

Autoritate: Comuna Balaceanu

CPV 39162100-6 — Material pedagogic (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39162100-6

Vezi detaliile atribuirii →
114.985 leiValoare publicată
27 februarie 2026Achiziție directă

Pachet Echipamente și Materiale Didactice – aferente proiectului ”Dotarea cu mobilier, materiale did

Autoritate: Comuna Scutelnici (Primaria)

CPV 39162100-6 — Material pedagogic (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39162100-6

Vezi detaliile atribuirii →
59.773 leiValoare publicată
27 februarie 2026Achiziție directă

Pachet Echipamente și Materiale Didactice – aferente proiectului ”Dotarea cu mobilier, materiale did

Autoritate: Comuna Zarnesti (Primaria comunei Zarnesti)

CPV 39162100-6 — Material pedagogic (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39162100-6

Vezi detaliile atribuirii →
93.010 leiValoare publicată
26 februarie 2026Achiziție directă

Pachet Echipamente și Materiale Didactice – aferente proiectului ”Dotarea cu mobilier, materiale did

Autoritate: Comuna Ziduri (Primaria)

CPV 39162100-6 — Material pedagogic (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39162100-6

Vezi detaliile atribuirii →
109.910 leiValoare publicată
27 ianuarie 2026Achiziție directă

Achiziție materiale didactice in cadrul proiectului „Dotarea cu mobilier, materiale didactice și ech

Autoritate: COMUNA PUIESTI

CPV 39162100-6 — Material pedagogic (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39162100-6

Vezi detaliile atribuirii →
111.999 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 4639 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4649 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5612 Rev. 3Activități ale unităților mobile de alimentație

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2024–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-04Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BuzăuSat Săpoca, Comuna SăpocaCAEN 4649
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI