Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ALUMINUM LASERWELD CONSULT S.R.L.

ALUMINUM LASERWELD CONSULT S.R.L.

CUI 45628634 · SRL· Municipiul Timişoara· Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

ALUMINUM LASERWELD CONSULT S.R.L. are sediul în Municipiul Timişoara și raportează activitatea activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a crescut+518,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 828 K lei, față de 134 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut54,2%

Marja netă calculată este 54,2% în 2024, față de 47,7% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Datoriile au scăzut-38,5%

Datoriile raportate sunt 84,8 K lei în 2024, față de 138 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024828 K lei+518,2% față de anul anterior2023: 133.9532024: 828.034
Rezultat net 2024449 K lei+602,6% față de anul anterior2022: -1.6692023: 63.9022024: 448.958
Angajați 2024—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2024511,4 K lei+719,1% față de anul anterior2022: -1.4692023: 62.4332024: 511.390
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0414 K828 K—20222023: 134 K lei134 K20232024: 828 K lei828 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%27,1%54,2%Mediana sectorului (2024): 28,5% · n=1476720222023: 47,7%47,7%20232024: 54,2%54,2%2024

Cifra de afaceri: +518,2% față de anul anterior. Marja netă: 54,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii511,4 K lei+719,1% față de anul anterior
Datorii84,8 K lei-38,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri—134 K lei828 K lei+518,2% față de anul anterior
Rezultat net-1,7 K lei63,9 K lei449 K lei+602,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii-1,5 K lei62,4 K lei511,4 K lei+719,1% față de anul anterior
Datorii2,6 K lei138 K lei84,8 K lei-38,5% față de anul anterior
Creanțe45 lei—170,8 K leiFără an comparabil
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri54,2%28,5%n=14.76747,7%32,4%n=14.432
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)85,8%63,8%n=12.55731,1%69,7%n=12.172
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)14,2%34,3%n=12.55768,9%28,8%n=12.172
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0,6%17,5%n=12.5572,6%15,1%n=12.172
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)75,3%23,6%n=12.55431,9%26,6%n=12.166
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive87,8%56,7%n=14.689102,4%60,8%n=14.263
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii6,99×2,13×n=16.9881,41×2,67×n=16.461
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36074,25 zile94,25 zilen=13.714—96,75 zilen=13.432
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600,75 zile3,82 zilen=5.3831,03 zile3,84 zilen=5.311

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
828.034
Rezultat net
448.958
Angajați
—
Datorii
84.836
Active imobilizate
3.473
Active circulante
592.753
Capitaluri proprii
511.390
Venituri totale
829.005
Cheltuieli totale
294.249
Stocuri
1.723
Creanțe
170.792
Casă și conturi la bănci
420.238
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
133.953
Rezultat net
63.902
Angajați
—
Datorii
137.996
Active imobilizate
5.209
Active circulante
195.220
Capitaluri proprii
62.433
Venituri totale
134.429
Cheltuieli totale
58.183
Stocuri
385
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
194.835
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-1.669
Angajați
—
Datorii
2.622
Active imobilizate
21
Active circulante
1.132
Capitaluri proprii
-1.469
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
1.669
Stocuri
—
Creanțe
45
Casă și conturi la bănci
1.087
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-02-11 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
45628634
Număr de înregistrare
J35/568/2022
Înmatriculare
11 februarie 2022
EUID
ROONRC.J35/568/2022
Formă juridică
SRL
Sediu social
MARTIR JANOS PARIS 6 Municipiul Timişoara Timiş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. MARTIR JANOS PARIS 6 Timişoara TIMIŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
11 februarie 2022
Înregistrare fiscală
2 martie 2026
Telefon
0758707800 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
OANA SILVIU-ADRIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ALUMINUM LASERWELD CONSULT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 11.02.2022
Înregistrare fiscală
11 februarie 2022
Număr registrul comerțului
J35/568/2022
Cod CAEN
7112
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Contact și adrese

Telefon
0758707800 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, STR. MARTIR JANOS PARIS, NR.6, ET.3, AP.9
Cod poștal fiscal
300757
Strada sediului
Str. Martir Janos Paris
Numărul sediului
6
Localitatea sediului
Mun. Timişoara
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
300757
Strada domiciliului fiscal
Str. Martir Janos Paris
Numărul domiciliului fiscal
6
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Timişoara
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
300757

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
1 august 2025
Perioada 2: TVA de la
1 martie 2022
Perioada 2: TVA până la
30 iunie 2025
Perioada 2: Anulare operată la
3 iulie 2025
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4614 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane

CAEN 4618 Rev. 2Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişMunicipiul TimişoaraCAEN 7112
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI