Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ALY & CRYS BUSINESS SPEED S.R.L.

ALY & CRYS BUSINESS SPEED S.R.L.

CUI 41640830 · SRL· Sat Băniceşti, Comuna Valea Danului

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ALY & CRYS BUSINESS SPEED S.R.L. are sediul în Sat Băniceşti, Comuna Valea Danului. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-65%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 6,5 K lei, față de 18,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-7,4%

Marja netă calculată este -7,4% în 2025, față de 342,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-4,6%

Datoriile raportate sunt 83,6 K lei în 2025, față de 87,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20256,5 K lei-65% față de anul anterior2020: 24.3882023: 15.8052024: 18.4752025: 6.469
Rezultat net 2025-480 lei-100,8% față de anul anterior2020: -24.1942021: -4632022: -3.2562023: -3.1952024: 63.2082025: -480
Angajați 2025—Fără an comparabil2020: 12021: 02022: 0
Capitaluri proprii 202510,5 K lei-4,4% față de anul anterior2020: -45.3272021: -45.7902022: -49.0472023: -52.2412024: 10.9672025: 10.487
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate012 K24 K2020: 24,4 K lei24,4 K2020—2021—20222023: 15,8 K lei15,8 K20232024: 18,5 K lei18,5 K20242025: 6,5 K lei6,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-99,2%121,5%342,1%Mediana sectorului (2025): 3,7% · n=304902020: -99,2%-99,2%2020202120222023: -20,2%-20,2%20232024: 342,1%342,1%20242025: -7,4%-7,4%2025

Cifra de afaceri: -65% față de anul anterior. Marja netă: -7,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii10,5 K lei-4,4% față de anul anterior
Datorii83,6 K lei-4,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri15,8 K lei18,5 K lei6,5 K lei-65% față de anul anterior
Rezultat net-3,2 K lei63,2 K lei-480 lei-100,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii-52,2 K lei11 K lei10,5 K lei-4,4% față de anul anterior
Datorii112,4 K lei87,6 K lei83,6 K lei-4,6% față de anul anterior
Creanțe41,6 K lei85,8 K lei85,8 K lei+0% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-7,4%3,7%n=30.490342,1%3,5%n=32.629
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)11,1%24,6%n=27.27211,1%28,1%n=29.203
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)88,9%76,6%n=27.27288,9%73%n=29.203
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0,6%32,1%n=27.2720,6%31,1%n=29.203
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-0,5%3,5%n=27.26364,1%2,7%n=29.187
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-4,6%26,7%n=25.155576,3%21,3%n=26.850
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,12×0,8×n=37.8801,12×0,83×n=40.996
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3604.777,11 zile61,23 zilen=29.1621.672,7 zile61,73 zilen=31.003
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360176,08 zile5,37 zilen=16.095187,71 zile5,69 zilen=16.762

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
6.469
Rezultat net
-480
Angajați
—
Datorii
83.576
Active imobilizate
582
Active circulante
93.481
Capitaluri proprii
10.487
Venituri totale
6.469
Cheltuieli totale
6.949
Stocuri
3.164
Creanțe
85.842
Casă și conturi la bănci
4.475
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
18.475
Rezultat net
63.208
Angajați
—
Datorii
87.577
Active imobilizate
582
Active circulante
97.962
Capitaluri proprii
10.967
Venituri totale
92.599
Cheltuieli totale
17.119
Stocuri
9.633
Creanțe
85.842
Casă și conturi la bănci
2.487
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
15.805
Rezultat net
-3.195
Angajați
—
Datorii
112.391
Active imobilizate
582
Active circulante
59.568
Capitaluri proprii
-52.241
Venituri totale
15.805
Cheltuieli totale
18.876
Stocuri
11.707
Creanțe
41.551
Casă și conturi la bănci
6.310
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-3.256
Angajați
0
Datorii
98.251
Active imobilizate
582
Active circulante
48.622
Capitaluri proprii
-49.047
Venituri totale
44.294
Cheltuieli totale
47.550
Stocuri
—
Creanțe
41.551
Casă și conturi la bănci
7.071
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-463
Angajați
0
Datorii
101.161
Active imobilizate
48.132
Active circulante
7.239
Capitaluri proprii
-45.790
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
463
Stocuri
—
Creanțe
4.757
Casă și conturi la bănci
2.482
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
24.388
Rezultat net
-24.194
Angajați
1
Datorii
101.228
Active imobilizate
48.132
Active circulante
7.769
Capitaluri proprii
-45.327
Venituri totale
24.407
Cheltuieli totale
48.265
Stocuri
—
Creanțe
4.687
Casă și conturi la bănci
3.082
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2021-04-09; reactivare la 2024-11-18. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2024-11-18
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 65% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2021-04-09; reactivare la 2024-11-18. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2024-11-18
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 65% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderiReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-01-25 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41640830
Număr de înregistrare
J2019002279039
Înmatriculare
13 septembrie 2019
EUID
ROONRC.J2019002279039
Formă juridică
SRL
Sediu social
15 Sat Băniceşti, Comuna Valea Danului Argeş
Adresă fiscală
15 Băniceşti ARGEŞ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
25 ianuarie 2023
Înregistrare fiscală
23 ianuarie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CĂPUŞĂ GABRIELA-ALINA
administrator
CĂPUŞĂ MIHAELA-CRISTINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ALY & CRYS BUSINESS SPEED S.R.L.
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 25.01.2023
Înregistrare fiscală
13 septembrie 2019
Număr registrul comerțului
J2019002279039
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Curtea De Argeş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, SAT BĂNICEŞTI COM. VALEA DANULUI, NR.15
Cod poștal fiscal
117791
Numărul sediului
15
Localitatea sediului
Sat Băniceşti Com. Valea Danului
Județul sediului
ARGEŞ
Codul poștal al sediului
117791
Numărul domiciliului fiscal
15
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Băniceşti Com. Valea Danului
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
117791

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
2 octombrie 2019
TVA până la
9 aprilie 2021
Anulare operată la
4 mai 2021
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
9 aprilie 2021
Reactivare
18 noiembrie 2024
Publicarea deciziei
9 aprilie 2021

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4740 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4779 Rev. 3Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie

CAEN 9510 Rev. 3Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ArgeşSat Băniceşti, Comuna Valea DanuluiCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI