Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AMA TEXTIL EUROLINE S.R.L.

AMA TEXTIL EUROLINE S.R.L.

CUI 39840399 · SRL· Municipiul Timişoara

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

AMA TEXTIL EUROLINE S.R.L. are sediul în Municipiul Timişoara. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+62,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 360,4 K lei, față de 222,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-49,5%

Marja netă calculată este -49,5% în 2025, față de -62,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+18,2%

Datoriile raportate sunt 1,3 mil. lei în 2025, față de 1,1 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025360,4 K lei+62,1% față de anul anterior2020: 260.9582021: 617.4412022: 276.8512023: 201.2892024: 222.3112025: 360.391
Rezultat net 2025-178,5 K lei-29,2% față de anul anterior2020: 9.2992021: 117.1902022: -45.6312023: -205.9462024: -138.1522025: -178.453
Angajați 20252+100% față de anul anterior2020: 12021: 22022: 22023: 12024: 12025: 2
Capitaluri proprii 2025-403,3 K lei-79,4% față de anul anterior2020: 47.7312021: 164.9212022: 119.2902023: -86.6552024: -224.8072025: -403.260
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0309 K617 K2020: 261 K lei261 K20202021: 617,4 K lei617,4 K20212022: 276,9 K lei276,9 K20222023: 201,3 K lei201,3 K20232024: 222,3 K lei222,3 K20242025: 360,4 K lei360,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-102,3%-41,7%19%Mediana sectorului (2025): 2,2% · n=10752020: 3,6%3,6%20202021: 19%19%20212022: -16,5%-16,5%20222023: -102,3%-102,3%20232024: -62,1%-62,1%20242025: -49,5%-49,5%2025

Cifra de afaceri: +62,1% față de anul anterior. Marja netă: -49,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-403,3 K lei-79,4% față de anul anterior
Datorii1,3 mil. lei+18,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri201,3 K lei222,3 K lei360,4 K lei+62,1% față de anul anterior
Rezultat net-205,9 K lei-138,2 K lei-178,5 K lei-29,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii-86,7 K lei-224,8 K lei-403,3 K lei-79,4% față de anul anterior
Datorii780,5 K lei1,1 mil. lei1,3 mil. lei+18,2% față de anul anterior
Creanțe68,5 K lei117,7 K lei131,3 K lei+11,6% față de anul anterior
Angajați112+100% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-49,5%2,2%n=1.075-62,1%2,7%n=1.047
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-43,5%26,4%n=668-24,9%30%n=699
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)143,7%72,3%n=668125,1%69,4%n=699
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)28,6%12,5%n=66827,2%13%n=699
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-19,2%1,3%n=668-15,3%1,4%n=698
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,5×1,04×n=1.2530,58×0,98×n=1.238
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360131,14 zile13,15 zilen=886190,52 zile13,25 zilen=842
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360523,29 zile149,54 zilen=1.006853,23 zile151,09 zilen=978
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați180.196 lei174.283 lein=792222.311 lei163.720 lein=793

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
360.391
Rezultat net
-178.453
Angajați
2
Datorii
1.332.793
Active imobilizate
265.278
Active circulante
662.282
Capitaluri proprii
-403.260
Venituri totale
362.913
Cheltuieli totale
535.459
Stocuri
523.858
Creanțe
131.284
Casă și conturi la bănci
7.140
Cheltuieli în avans
1.973
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
222.311
Rezultat net
-138.152
Angajați
1
Datorii
1.127.605
Active imobilizate
244.933
Active circulante
656.173
Capitaluri proprii
-224.807
Venituri totale
248.653
Cheltuieli totale
384.313
Stocuri
526.894
Creanțe
117.654
Casă și conturi la bănci
11.625
Cheltuieli în avans
1.692
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
201.289
Rezultat net
-205.946
Angajați
1
Datorii
780.520
Active imobilizate
159.511
Active circulante
534.354
Capitaluri proprii
-86.655
Venituri totale
201.391
Cheltuieli totale
405.324
Stocuri
450.801
Creanțe
68.485
Casă și conturi la bănci
15.068
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
276.851
Rezultat net
-45.631
Angajați
2
Datorii
478.361
Active imobilizate
211.979
Active circulante
385.410
Capitaluri proprii
119.290
Venituri totale
287.048
Cheltuieli totale
330.239
Stocuri
328.808
Creanțe
34.514
Casă și conturi la bănci
22.088
Cheltuieli în avans
262
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
617.441
Rezultat net
117.190
Angajați
2
Datorii
368.070
Active imobilizate
24.348
Active circulante
508.643
Capitaluri proprii
164.921
Venituri totale
617.441
Cheltuieli totale
494.755
Stocuri
441.201
Creanțe
14.722
Casă și conturi la bănci
52.720
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
260.958
Rezultat net
9.299
Angajați
1
Datorii
369.138
Active imobilizate
25.601
Active circulante
391.268
Capitaluri proprii
47.731
Venituri totale
264.263
Cheltuieli totale
252.502
Stocuri
374.821
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
16.447
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-09-06 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39840399
Număr de înregistrare
J35/3040/2018
Înmatriculare
6 septembrie 2018
EUID
ROONRC.J35/3040/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
ORAVIŢA 1 A108 Municipiul Timişoara Timiş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. ORAVIŢA 1 Timişoara TIMIŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
6 septembrie 2018
Înregistrare fiscală
24 ianuarie 2026
Telefon
0762209681 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DRAGOŞ MIHAELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AMA TEXTIL EUROLINE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 06.09.2018
Înregistrare fiscală
6 septembrie 2018
Număr registrul comerțului
J35/3040/2018
Cod CAEN
4751
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Contact și adrese

Telefon
0762209681 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, STR. ORAVIŢA, NR.1, SPATIU 3, BL.A108, SC.A, ET.1, AP.3
Cod poștal fiscal
300244
Strada sediului
Str. Oraviţa
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Mun. Timişoara
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
300244
Detalii sediu
SPATIU 3
Strada domiciliului fiscal
Str. Oraviţa
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Timişoara
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
300244
Detalii domiciliu fiscal
SPATIU 3

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 octombrie 2021
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 1330 Rev. 2Finisarea materialelor textile

CAEN 1399 Rev. 2Fabricarea altor articole textile n.c.a.

CAEN 1413 Rev. 2Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)

CAEN 3299 Rev. 2Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4751 Rev. 2Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate

CAEN 4753 Rev. 2Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate

CAEN 4759 Rev. 2Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate

CAEN 4771 Rev. 2Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişMunicipiul TimişoaraCAEN 4751
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI