Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AMARAD SA

AMARAD SA

CUI 6444975 · SA· Municipiul Arad

raspundere penala cf. Legii 286/2009, Legii 135/2010ONRC · 2026-09-03

Obligații fiscale restante publicate19.861.908 lei în total.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări neschimbate. Pierdere netă raportată.

AMARAD SA are sediul în Municipiul Arad. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Obligații fiscale restante publicateNecesită verificare

19.861.908 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Datoriile au crescut+1,4%

Datoriile raportate sunt 35,3 mil. lei în 2025, față de 34,8 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20250 leiNeschimbat față de anul anterior2020: 160.9072021: 12.1272022: 02023: 02024: 02025: 0
Rezultat net 2025-97,8 K leiPierdere redusă cu 4,4%2020: -3.119.6882021: -567.2862022: -5.441.4372023: -1.347.2512024: -102.3402025: -97.799
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 2025-28,2 mil. leiDeficit de capital majorat cu 0,3%2020: -20.510.8152021: -21.252.2742022: -26.693.7112023: -28.040.9622024: -28.143.3912025: -28.241.190
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate080 K161 K2020: 160,9 K lei160,9 K20202021: 12,1 K lei12,1 K20212022: 0 lei020222023: 0 lei020232024: 0 lei020242025: 0 lei02025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-4.677,9%-2.334,7%8,5%2020: -1.938,8%-1.938,8%20202021: -4.677,9%-4.677,9%20212022202320242025Reper 2025: mediana sectorului 8,5% · n=177

Cifra de afaceri: Neschimbat față de anul anterior.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-28,1 mil. lei
2025-28,2 mil. lei

Datorii raportate

202434,8 mil. lei
202535,3 mil. lei

Disponibilități bănești

202459,9 K lei
202559,9 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri0 lei0 lei0 leiNeschimbat față de anul anterior
Rezultat net-1,3 mil. lei-102,3 K lei-97,8 K leiPierdere redusă cu 4,4%
Capitaluri proprii-28 mil. lei-28,1 mil. lei-28,2 mil. leiDeficit de capital majorat cu 0,3%
Datorii34,8 mil. lei34,8 mil. lei35,3 mil. lei+1,4% față de anul anterior
Creanțe2,5 mil. lei2,4 mil. lei2,8 mil. lei+15,6% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Rezultat / active (A+B)-1,4%-1,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 6,9% (n=191) · 2024: 7,4% (n=190)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-402%-423,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 31,1% (n=191) · 2024: 35,6% (n=190)

Datorii / active (A+B)502,9%524,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 64% (n=191) · 2024: 61,7% (n=190)

Ponderea activelor imobilizate57,4%60,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 21,5% (n=191) · 2024: 22,2% (n=190)

Active circulante / datorii totale0,08×0,08×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,19× (n=206) · 2024: 1,19× (n=214)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-97.799
Angajați
—
Datorii
35.325.681
Active imobilizate
4.029.809
Active circulante
2.994.780
Capitaluri proprii
-28.241.190
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
97.799
Stocuri
116.080
Creanțe
2.817.662
Casă și conturi la bănci
59.912
Cheltuieli în avans
59.902
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-102.340
Angajați
—
Datorii
34.848.003
Active imobilizate
4.029.809
Active circulante
2.614.901
Capitaluri proprii
-28.143.391
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
102.340
Stocuri
116.080
Creanțe
2.437.783
Casă și conturi la bănci
59.912
Cheltuieli în avans
59.902
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
7.450.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-1.347.251
Angajați
—
Datorii
34.812.202
Active imobilizate
4.029.809
Active circulante
2.681.529
Capitaluri proprii
-28.040.962
Venituri totale
6.653
Cheltuieli totale
1.353.904
Stocuri
116.080
Creanțe
2.496.435
Casă și conturi la bănci
67.888
Cheltuieli în avans
59.902
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
7.450.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-5.441.437
Angajați
—
Datorii
35.331.623
Active imobilizate
4.029.809
Active circulante
4.548.201
Capitaluri proprii
-26.693.711
Venituri totale
493.699
Cheltuieli totale
5.935.136
Stocuri
430.877
Creanțe
3.699.370
Casă și conturi la bănci
416.828
Cheltuieli în avans
59.902
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
7.450.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
12.127
Rezultat net
-567.286
Angajați
—
Datorii
35.775.192
Active imobilizate
4.680.632
Active circulante
9.782.384
Capitaluri proprii
-21.252.274
Venituri totale
1.689.662
Cheltuieli totale
2.256.948
Stocuri
450.944
Creanțe
8.221.898
Casă și conturi la bănci
1.108.416
Cheltuieli în avans
59.902
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
7.450.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
160.907
Rezultat net
-3.119.688
Angajați
—
Datorii
36.982.207
Active imobilizate
5.969.475
Active circulante
10.442.015
Capitaluri proprii
-20.510.815
Venituri totale
1.058.093
Cheltuieli totale
4.177.781
Stocuri
818.268
Creanțe
8.271.657
Casă și conturi la bănci
1.350.964
Cheltuieli în avans
59.902
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
7.450.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 1 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

raspundere penala cf. Legii 286/2009, Legii 135/2010

ONRC · 2026-09-03
Obligații fiscale restante publicate

19.861.908 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCraspundere penala cf. Legii 286/2009, Legii 135/20102026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-11-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

raspundere penala cf. Legii 286/2009, Legii 135/2010

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Obligații fiscale restante publicate

19.861.908 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1994-11-25 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat7.227.900 lei3.392.716 lei10.620.616 lei10.620.616 lei0 lei
Asigurări sociale6.111.385 lei712.343 lei6.823.728 lei6.823.728 lei0 lei
Șomaj204.313 lei24.681 lei228.994 lei228.994 lei0 lei
Sănătate1.949.942 lei238.628 lei2.188.570 lei2.188.570 lei0 lei

Observație ANAF: Faliment

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

2 dosare cu nume identic · 2021-11-01–2026-11-02 · verificat 2026-11-02.

Dosar 2500/108/2021/a32023-10-25 · Tribunalul ARAD · Creditor

contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar · Fond

1 termen · ultima soluție: Admis

2023-11-20 · 10:00

Admis

Respinge excepţia de inadmisibilitate a contestaţiei, Admite contestaţia la raport formulată de creditorul KAW TIMCONSTRUCT S.R.L., în contradictoriu cu administratorul judiciar C.I. CHIŞBORA CĂLINA ADA I.P.U.R.L., desemnat pentru debitorul S.C. AMARAD SPV S.R.L., şi cu membrii adunării generale a creditorilor împotriva măsurii adoptate de administratorul judiciar şi, pe cale de consecinţă : Dispune plata din patrimoniul debitorului S.C. AMARAD SPV S.R.L. către creditorul contestator KAW TIMCONSTRUCT S.R.L. a sumei de 89.716,25 lei, cu titlu de creanţă curentă. Fără cheltuieli de judecată. Executorie de drept. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicarea prin B.P.I. În caz de formulare, cererea de apel se va depune la Tribunalul Arad, Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei la data de 20.11.2023.

Document: Hotararecameraconsiliu 272 · 2023-11-20

Dosar 4710/281/20232023-03-08 · Judecătoria PLOIESTI · Reclamant

cerere de valoare redusă · Fond

3 termene · ultima soluție: Respinge cererea

2023-11-22 · 08:30

Respinge cererea

Admite excepţia prescripţiei dreptului material la acţiune invocată de pârâtă prin întâmpinare. Respinge cererea formulată de reclamanta, ca fiind prescrisă. Cu drept de a formula apel în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Ploie?ti. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei azi, 22.11.2023.

Document: Hotarare 7479/2023 · 2023-11-22

2023-11-08 · 12:00

Amână pronunţarea

Având nevoie de timp suplimentar pentru a delibera amână pronunţarea, la data de 22.11.2023. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 08.11.2023.

Document: incheieredesedinta · 2023-11-08

2023-09-13 · 12:00

Amână cauza

pentru a comunica reclamantului intampinarea

Document: incheieredesedinta · 2023-09-13

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

3 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
6444975
Număr de înregistrare
J02/1291/1994
Înmatriculare
10 octombrie 1994
EUID
ROONRC.J02/1291/1994
Formă juridică
SA
Sediu social
Păstorului 32 Municipiul Arad Arad
Adresă fiscală
Str. Păstorului 32 Arad ARAD
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
25 noiembrie 1994
Înregistrare fiscală
3 noiembrie 2025
Telefon
0257289850 · Firme cu același număr
Fax
0257289067
Website
WWW.AMARAD.RO

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator special
CHEREGI MIRON
lichidator judiciar
CONSORTIU FORMAT DIN EXPERT SPRL SI EUROSMART FILIALA TIMIS SPRL (FOST CITR FILIALA TIMIS SPRL)
lichidator judiciar
EXPERT SPRL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AMARAD SA
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 25.11.1994
Înregistrare fiscală
25 noiembrie 1994
Număr registrul comerțului
J02/1291/1994
Cod CAEN
4221
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad

Contact și adrese

Telefon
0257289850 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ARAD, MUN. ARAD, STR. PĂSTORULUI, NR.32, AP.2
Cod poștal fiscal
310293
Strada sediului
Str. Păstorului
Numărul sediului
32
Localitatea sediului
Mun. Arad
Județul sediului
ARAD
Codul poștal al sediului
310293
Strada domiciliului fiscal
Str. Păstorului
Numărul domiciliului fiscal
32
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Arad
Județul domiciliului fiscal
ARAD
Cod poștal domiciliu fiscal
310293

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 decembrie 1994
TVA până la
1 noiembrie 2025
Anulare operată la
3 noiembrie 2025
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 2511 Rev. 2Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

CAEN 2529 Rev. 2Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice

CAEN 3299 Rev. 2Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

CAEN 4221 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor

CAEN 4730 Rev. 2Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate

CAEN 7111 Rev. 2Activități de arhitectură

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AradMunicipiul AradCAEN 4221
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI