Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AMBIENT PRIM CONSTRUCT SRL

AMBIENT PRIM CONSTRUCT SRL

CUI 14829751 · SRL· Municipiul Constanţa· Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

sechestru părți sociale/acțiuni deținute de unul sau mai mulți asoc./acționariONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2020-07-03. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net nul.

AMBIENT PRIM CONSTRUCT SRL are sediul în Municipiul Constanţa și raportează activitatea lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2022.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2020-07-03. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
72/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20220 leiFără an comparabil2020: 02022: 0
Rezultat net 20220 leiFără an comparabil2020: 02022: 0
Angajați 2022—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 2022-27,2 mil. leiFără an comparabil2020: -27.248.6112022: -27.248.611
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2022 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0112020: 0 lei020202022: 0 lei02022

Marjă netă

Nu există valori comparabile.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2022-27,2 mil. lei

Datorii raportate

202237 mil. lei

Disponibilități bănești

202253,5 K lei

Capital de lucru net

2022—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2022: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20202022Ultima variație
Cifră de afaceri0 lei0 leiFără an comparabil
Rezultat net0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii-27,2 mil. lei-27,2 mil. leiFără an comparabil
Datorii37 mil. lei37 mil. leiFără an comparabil
Creanțe5,1 mil. lei5,1 mil. leiFără an comparabil
Angajați——Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2022

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator2022
Rezultat / active (A+B)0%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2022: 6,1% (n=3.534)

Capital și îndatorare

Indicator2022
Capitaluri proprii / active (A+B)-278,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 32,9% (n=3.535)

Datorii / active (A+B)378,8%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 63,5% (n=3.535)

Ponderea activelor imobilizate47,2%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 24,9% (n=3.535)

Active circulante / datorii totale0,14×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2022: 1,09× (n=4.228)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
37.020.791
Active imobilizate
4.608.097
Active circulante
5.164.083
Capitaluri proprii
-27.248.611
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
5.110.588
Casă și conturi la bănci
53.495
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
144.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
37.020.791
Active imobilizate
4.608.097
Active circulante
5.164.083
Capitaluri proprii
-27.248.611
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
5.110.588
Casă și conturi la bănci
53.495
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
144.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

72/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 1 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

sechestru părți sociale/acțiuni deținute de unul sau mai mulți asoc./acționari

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2020-07-03. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Obligații fiscale restante publicate

4.187.628 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2022 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2022

Starea verificărilor

ONRCsechestru părți sociale/acțiuni deținute de unul sau mai mulți asoc./acționari2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2023-08-28Sursa bilanțului 2022Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

sechestru părți sociale/acțiuni deținute de unul sau mai mulți asoc./acționari

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2020-07-03. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Obligații fiscale restante publicate

4.187.628 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2022 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2022
Alte firme cu capitaluri negativeInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2002-08-21 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2022.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat2.503.750 lei189.573 lei2.693.323 lei2.693.323 lei0 lei
Asigurări sociale1.082.285 lei5.549 lei1.087.834 lei1.087.834 lei0 lei
Șomaj41.552 lei220 lei41.772 lei41.772 lei0 lei
Sănătate362.859 lei1.840 lei364.699 lei364.699 lei0 lei

Observație ANAF: Faliment

Istoric publicat

Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.

EdițieTotalBuget de statAsigurări socialeȘomajSănătateContestat
2026-06-304.187.628 lei2.693.323 lei1.087.834 lei41.772 lei364.699 lei0 lei
2016-03-314.185.453 lei2.691.148 lei1.087.834 lei41.772 lei364.699 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-02–2026-10-03 · verificat 2026-10-03.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
14829751
Număr de înregistrare
J13/1821/2002
Înmatriculare
21 august 2002
EUID
ROONRC.J13/1821/2002
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. ILEANA COSANZEANA 8 Municipiul Constanţa Constanţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. ILEANA COSANZEANA 8 CONSTANTA CONSTANŢA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
21 august 2002
Înregistrare fiscală
1 februarie 2016
Telefon
0241633676 · Firme cu același număr
Fax
0241601833

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator judiciar
LIŢCANU & GHEORGHIŢĂ SPRL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AMBIENT PRIM CONSTRUCT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 21.08.2002
Înregistrare fiscală
22 august 2002
Număr registrul comerțului
J13/1821/2002
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa

Contact și adrese

Telefon
0241633676 · Firme cu același număr
Fax
0241601833 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, STR. ILEANA COSÂNZEANA, NR.8, ET.III
Cod poștal fiscal
900415
Strada sediului
Str. Ileana Cosânzeana
Numărul sediului
8
Localitatea sediului
Mun. Constanţa
Județul sediului
CONSTANŢA
Codul poștal al sediului
900415
Strada domiciliului fiscal
Str. Ileana Cosânzeana
Numărul domiciliului fiscal
8
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Constanţa
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
900415

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 septembrie 2002
TVA până la
31 ianuarie 2013
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.e) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2013
Actualizare TVA la încasare
12 februarie 2014
Publicare TVA la încasare
13 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
3 iulie 2020
Publicarea deciziei
3 iulie 2020

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

31 activități autorizate

CAEN 2370 Rev. 2Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei

CAEN 2433 Rev. 2Producția de profile obținute la rece

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 2Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4212 Rev. 2Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane

CAEN 4221 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4291 Rev. 2Construcții hidrotehnice

CAEN 4299 Rev. 2Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 2Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4621 Rev. 2Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 7732 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

CAEN 7739 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

CAEN 2811 Rev. 1Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

CAEN 2812 Rev. 1Fabricarea de elemente de dulgherie și tâmplărie din metal

CAEN 4550 Rev. 1Închirierea utilajelor de construcții și demolare, cu personalul de deservire aferent

CAEN 6311 Rev. 1Manipulări

CAEN 6312 Rev. 1Depozitări

CAEN 9001 Rev. 1Colectarea și tratarea apelor uzate

CAEN 9002 Rev. 1Colectarea și tratarea altor reziduuri

CAEN 9003 Rev. 1Salubritate, depoluare și activități similare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2022.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20222023-08-28—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaMunicipiul ConstanţaStrada Ileana CosanzeanaCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI