Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AMERA EVENTS & FLOWERS S.R.L.

AMERA EVENTS & FLOWERS S.R.L.

CUI 39903756 · SRL· Municipiul Constanţa

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

AMERA EVENTS & FLOWERS S.R.L. are sediul în Municipiul Constanţa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-7,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 208,1 K lei, față de 225,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-2,9%

Marja netă calculată este -2,9% în 2025, față de 24,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+211,7%

Datoriile raportate sunt 22,3 K lei în 2025, față de 7,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025208,1 K lei-7,8% față de anul anterior2020: 64.3582021: 184.2152022: 294.5342023: 259.3892024: 225.7362025: 208.091
Rezultat net 2025-5,9 K lei-110,9% față de anul anterior2020: 6.2412021: 104.0162022: 105.9592023: 52.8212024: 54.7472025: -5.943
Angajați 20252+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 22023: 32024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025265,1 K lei-2,2% față de anul anterior2020: 79.7572021: 183.7732022: 179.7332023: 232.5542024: 270.9972025: 265.054
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0147 K295 K2020: 64,4 K lei64,4 K20202021: 184,2 K lei184,2 K20212022: 294,5 K lei294,5 K20222023: 259,4 K lei259,4 K20232024: 225,7 K lei225,7 K20242025: 208,1 K lei208,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-2,9%26,8%56,5%Mediana sectorului (2025): 7,1% · n=2292020: 9,7%9,7%20202021: 56,5%56,5%20212022: 36%36%20222023: 20,4%20,4%20232024: 24,3%24,3%20242025: -2,9%-2,9%2025

Cifra de afaceri: -7,8% față de anul anterior. Marja netă: -2,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii265,1 K lei-2,2% față de anul anterior
Datorii22,3 K lei+211,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri259,4 K lei225,7 K lei208,1 K lei-7,8% față de anul anterior
Rezultat net52,8 K lei54,7 K lei-5,9 K lei-110,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii232,6 K lei271 K lei265,1 K lei-2,2% față de anul anterior
Datorii32,8 K lei7,2 K lei22,3 K lei+211,7% față de anul anterior
Creanțe6,3 K lei17,6 K lei8,8 K lei-49,7% față de anul anterior
Angajați322+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-2,9%7,1%n=22924,3%5,2%n=305
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)92,2%9,3%n=17797,4%9,9%n=239
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)7,8%91%n=1772,6%87,4%n=239
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)3,2%31,8%n=1774,6%33,2%n=239
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-2,1%1,4%n=17719,7%0%n=239
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-2,2%24,8%n=16320,2%17,6%n=216
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii12,47×0,59×n=30237,12×0,61×n=406
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36015,28 zile40,25 zilen=17828,02 zile37,69 zilen=230
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360367,32 zile86,93 zilen=136343,06 zile91,33 zilen=176
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați104.046 lei137.745 lein=107112.868 lei110.127 lein=153

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
208.091
Rezultat net
-5.943
Angajați
2
Datorii
22.296
Active imobilizate
9.245
Active circulante
278.105
Capitaluri proprii
265.054
Venituri totale
208.966
Cheltuieli totale
213.133
Stocuri
212.323
Creanțe
8.831
Casă și conturi la bănci
56.951
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
225.736
Rezultat net
54.747
Angajați
2
Datorii
7.152
Active imobilizate
12.665
Active circulante
265.484
Capitaluri proprii
270.997
Venituri totale
225.736
Cheltuieli totale
169.047
Stocuri
215.115
Creanțe
17.571
Casă și conturi la bănci
32.798
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
259.389
Rezultat net
52.821
Angajați
3
Datorii
32.809
Active imobilizate
—
Active circulante
265.363
Capitaluri proprii
232.554
Venituri totale
259.389
Cheltuieli totale
204.647
Stocuri
202.702
Creanțe
6.300
Casă și conturi la bănci
56.361
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
294.534
Rezultat net
105.959
Angajați
2
Datorii
13.339
Active imobilizate
—
Active circulante
193.072
Capitaluri proprii
179.733
Venituri totale
294.534
Cheltuieli totale
185.983
Stocuri
186.243
Creanțe
6.846
Casă și conturi la bănci
-17
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
184.215
Rezultat net
104.016
Angajați
1
Datorii
18.780
Active imobilizate
—
Active circulante
202.553
Capitaluri proprii
183.773
Venituri totale
184.215
Cheltuieli totale
78.624
Stocuri
184.713
Creanțe
14.656
Casă și conturi la bănci
3.184
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
64.358
Rezultat net
6.241
Angajați
1
Datorii
90.159
Active imobilizate
—
Active circulante
169.916
Capitaluri proprii
79.757
Venituri totale
67.122
Cheltuieli totale
60.246
Stocuri
166.949
Creanțe
2.542
Casă și conturi la bănci
425
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-09-21 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39903756
Număr de înregistrare
J2018002591136
Înmatriculare
21 septembrie 2018
EUID
ROONRC.J2018002591136
Formă juridică
SRL
Sediu social
STADIONULUI 6 Municipiul Constanţa Constanţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str STADIONULUI 6 Constanţa CONSTANŢA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
21 septembrie 2018
Înregistrare fiscală
16 martie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PUȘCAȘU CAMELIA-ELENA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AMERA EVENTS & FLOWERS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 21.09.2018
Înregistrare fiscală
21 septembrie 2018
Număr registrul comerțului
J2018002591136
Cod CAEN
7722
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, STR. STADIONULUI, NR.6, CAMERA NR.1, SC.A, ET.2, AP.7
Strada sediului
Str. Stadionului
Numărul sediului
6
Localitatea sediului
Mun. Constanţa
Județul sediului
CONSTANŢA
Detalii sediu
CAMERA NR.1
Strada domiciliului fiscal
Str. Stadionului
Numărul domiciliului fiscal
6
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Constanţa
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA NR.1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

14 activități autorizate

CAEN 3299 Rev. 3Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4776 Rev. 3Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 4792 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 7721 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv

CAEN 7722 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.

CAEN 7739 Rev. 3Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

CAEN 8230 Rev. 3Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 8240 Rev. 3Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaMunicipiul ConstanţaCAEN 7729
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI