Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AMI SRL

AMI SRL

CUI 1573383 · SRL· Bucureşti Sectorul 1· Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

AMI SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 1 și raportează activitatea comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone). Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Datoriile au crescut+140,1%

Datoriile raportate sunt 1,1 mil. lei în 2023, față de 461,5 K lei în 2022. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2023—Valoare curentă indisponibilă2020: 488.4102021: 193.6912022: 29.196
Rezultat net 2023-280,5 K leiTrecere pe pierdere2020: 76.8482021: 4.252.1682022: 291.6532023: -280.500
Angajați 20231Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 1
Capitaluri proprii 20233,7 mil. lei-7% față de anul anterior2020: 557.4702021: 4.809.6382022: 4.014.2922023: 3.733.791
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2023 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0244 K488 K2020: 488,4 K lei488,4 K20202021: 193,7 K lei193,7 K20212022: 29,2 K lei29,2 K2022—2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%1.097,7%2.195,3%2020: 15,7%15,7%20202021: 2.195,3%2.195,3%20212022: 998,9%998,9%20222023Reper 2023: mediana sectorului 1,3% · n=3.102

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20224 mil. lei
20233,7 mil. lei

Datorii raportate

2022461,5 K lei
20231,1 mil. lei

Disponibilități bănești

202218,8 K lei
202321,1 K lei

Capital de lucru net

2022—
2023—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2023: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120222023Ultima variație
Cifră de afaceri193,7 K lei29,2 K lei—Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net4,3 mil. lei291,7 K lei-280,5 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii4,8 mil. lei4 mil. lei3,7 mil. lei-7% față de anul anterior
Datorii3,3 mil. lei461,5 K lei1,1 mil. lei+140,1% față de anul anterior
Creanțe1,7 mil. lei393,9 K lei450,4 K lei+14,3% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2023 / 2022

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20232022
Marjă netă—998,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2023: 1,3% (n=3.102) · 2022: 2,6% (n=2.709)

Rezultat / active (A+B)-5,9%6,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2023: 0,5% (n=2.404) · 2022: 1,4% (n=2.048)

Rezultat / capitaluri proprii-7,5%7,3%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2023: 33% (n=2.163) · 2022: 49,5% (n=1.917)

Vânzări per angajat—29.196 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2023: 368.764 lei (n=1.908) · 2022: 349.290 lei (n=1.778)

Capital și îndatorare

Indicator20232022
Capitaluri proprii / active (A+B)78,4%88,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 4,3% (n=2.405) · 2022: 7% (n=2.051)

Datorii / active (A+B)23,3%10,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 96,1% (n=2.405) · 2022: 93% (n=2.051)

Ponderea activelor imobilizate90,1%90,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 13,2% (n=2.405) · 2022: 12,7% (n=2.051)

Active circulante / datorii totale0,43×0,89×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2023: 0,89× (n=4.009) · 2022: 0,92× (n=3.427)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20232022
Creanțe în zile de vânzări—4.856,6 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2023: 26 zile (n=2.668) · 2022: 31,4 zile (n=2.248)

Stocuri în zile de vânzări—0 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2023: 102,2 zile (n=2.489) · 2022: 99,5 zile (n=2.100)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-280.500
Angajați
1
Datorii
1.107.892
Active imobilizate
4.291.001
Active circulante
471.487
Capitaluri proprii
3.733.791
Venituri totale
140.319
Cheltuieli totale
420.819
Stocuri
—
Creanțe
450.370
Casă și conturi la bănci
21.117
Cheltuieli în avans
118.145
Venituri în avans
38.950
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
29.196
Rezultat net
291.653
Angajați
1
Datorii
461.455
Active imobilizate
4.108.937
Active circulante
412.628
Capitaluri proprii
4.014.292
Venituri totale
5.672.411
Cheltuieli totale
5.310.841
Stocuri
0
Creanțe
393.873
Casă și conturi la bănci
18.755
Cheltuieli în avans
22.275
Venituri în avans
68.093
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
193.691
Rezultat net
4.252.168
Angajați
1
Datorii
3.297.716
Active imobilizate
3.658.018
Active circulante
4.401.049
Capitaluri proprii
4.809.638
Venituri totale
4.869.302
Cheltuieli totale
577.743
Stocuri
0
Creanțe
1.687.012
Casă și conturi la bănci
2.714.037
Cheltuieli în avans
4.014.017
Venituri în avans
3.965.730
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
378.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
488.410
Rezultat net
76.848
Angajați
1
Datorii
3.553.840
Active imobilizate
3.567.559
Active circulante
230.089
Capitaluri proprii
557.470
Venituri totale
488.446
Cheltuieli totale
406.713
Stocuri
4.800
Creanțe
162.574
Casă și conturi la bănci
62.715
Cheltuieli în avans
313.662
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
378.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-04

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1991-08-12 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-03–2026-10-04 · verificat 2026-10-04.

Dosar 9880/3/20172023-09-07 · Curtea de Apel BUCURESTI · Intimat Pârât

constatare nulitate act juridic · Apel

4 termene · ultima soluție: Dispune rejudecare la prima instanţă sau la instanţa competentă

2024-05-31 · 10:00

Dispune rejudecare la prima instanţă sau la instanţa competentă

Respinge apelul împotriva încheierilor de şedintă, ca nefondat. Admite apelurile împotriva sentintei civile nr.669/ 15.04.2022 a Tribunalului Bucuresti - Sectia a V-a Civilă. Anulează sentinta apelată şi trimite cauza spre rejudecare primei instante. Cu drept de recurs în termen de 30 de zile de la comunicare, care se depune la C.A.B. - Sectia a IV-a Civilă.

Document: Hotarare 620/2024 · 2024-05-31

2024-03-22 · 10:00

Amână cauza

pentru citarea mostenitorului defunctei Stoian Silvia

Document: incheieredesedinta · 2024-03-22

2024-01-26 · 10:00

Amână cauza

pentru a se indica mostenitorii defunctei Stoian Silvia

Document: incheieredesedinta · 2024-01-26

2023-12-08 · 9:00

Încheiere

Admite cererea. Dispune reducerea taxei de timbru de la suma de 22.271,05 lei la suma de 18.000 lei pe care o esalonează în 12 rate lunare a câte 1.500 lei, cu termen de plată la data de 25 a lunii, începând cu luna ianuarie 2024. Definitivă.

Document: incheieredesedinta · 2023-12-08

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

1 dosare distincte cu nume de administratori menționate împreună cu numele firmei · verificat 2026-10-04.

Dosar 9880/3/20172023-09-07 · Curtea de Apel BUCURESTI · Civil

constatare nulitate act juridic

Nume publicate de ONRC: ALEXANDRESCU MIHAIL BARBU

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
1573383
Număr de înregistrare
J1991008359403
Înmatriculare
12 august 1991
EUID
ROONRC.J1991008359403
Formă juridică
SRL
Sediu social
BUCUREŞTI-PLOIEŞTI 87E Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti
Adresă fiscală
Şos. BUCUREŞTI-PLOIEŞTI 87E Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
12 august 1991
Înregistrare fiscală
21 februarie 2022
Telefon
0722244107 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ALEXANDRESCU MIHAIL BARBU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AMI SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 12.08.1991
Înregistrare fiscală
9 decembrie 1992
Număr registrul comerțului
J1991008359403
Cod CAEN
9311
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0722244107 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, ȘOS BUCUREŞTI-PLOIEŞTI, NR.87E
Strada sediului
Şos. Bucureşti-Ploieşti
Numărul sediului
87E
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Strada domiciliului fiscal
Şos. Bucureşti-Ploieşti
Numărul domiciliului fiscal
87E
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 1993
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 4763 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7721 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv

CAEN 8551 Rev. 3Învățământ în domeniul sportiv și recreațional

CAEN 9311 Rev. 3Activități ale bazelor sportive

CAEN 9319 Rev. 3Alte activități sportive n.c.a

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-04Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1CAEN 4511
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI