Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AMICLA SRL

AMICLA SRL

CUI 7003683 · SRL· Loc. Balş, Oraş Balş

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

AMICLA SRL are sediul în Loc. Balş, Oraş Balş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-7,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 12,6 K lei, față de 13,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut46,3%

Marja netă calculată este 46,3% în 2025, față de 31% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+1.056,9%

Datoriile raportate sunt 4,9 K lei în 2025, față de 420 lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202512,6 K lei-7,9% față de anul anterior2020: 25.5822021: 25.5392022: 22.7642023: 17.8772024: 13.6512025: 12.569
Rezultat net 20255,8 K lei+37,5% față de anul anterior2020: 8.5802021: 8.8842022: 13.9902023: 7.7662024: 4.2342025: 5.823
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 202542 K lei-25,2% față de anul anterior2020: 121.1492021: 130.0332022: 144.0232023: 51.7892024: 56.2212025: 42.044
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate013 K26 K2020: 25,6 K lei25,6 K20202021: 25,5 K lei25,5 K20212022: 22,8 K lei22,8 K20222023: 17,9 K lei17,9 K20232024: 13,7 K lei13,7 K20242025: 12,6 K lei12,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%30,7%61,5%2020: 33,5%33,5%20202021: 34,8%34,8%20212022: 61,5%61,5%20222023: 43,4%43,4%20232024: 31%31%20242025: 46,3%46,3%2025Reper 2025: mediana sectorului 22,8% · n=12.334

Cifra de afaceri: -7,9% față de anul anterior.Marjă netă 46,3% · +15,3 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202456,2 K lei
202542 K lei

Datorii raportate

2024420 lei
20254,9 K lei

Disponibilități bănești

202435,2 K lei
202525,8 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri17,9 K lei13,7 K lei12,6 K lei-7,9% față de anul anterior
Rezultat net7,8 K lei4,2 K lei5,8 K lei+37,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii51,8 K lei56,2 K lei42 K lei-25,2% față de anul anterior
Datorii8 K lei420 lei4,9 K lei+1.056,9% față de anul anterior
Creanțe342 lei1,2 K lei1,3 K lei+9% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă46,3%31%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 22,8% (n=12.334) · 2024: 23,6% (n=11.757)

Rezultat / active (A+B)12,4%7,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 3% (n=12.903) · 2024: 3,2% (n=12.164)

Rezultat / capitaluri proprii13,8%7,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 11,9% (n=11.730) · 2024: 11,7% (n=11.063)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)89,6%99,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 53,7% (n=12.906) · 2024: 58,2% (n=12.167)

Datorii / active (A+B)10,4%0,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 44,7% (n=12.906) · 2024: 40,6% (n=12.167)

Ponderea activelor imobilizate42,1%35,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 75,1% (n=12.906) · 2024: 73,4% (n=12.167)

Active circulante / datorii totale5,59×86,8×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,71× (n=14.806) · 2024: 0,81× (n=14.070)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări38,3 zile32,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 101,5 zile (n=11.664) · 2024: 87,2 zile (n=10.932)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
12.569
Rezultat net
5.823
Angajați
—
Datorii
4.859
Active imobilizate
19.752
Active circulante
27.151
Capitaluri proprii
42.044
Venituri totale
12.569
Cheltuieli totale
5.637
Stocuri
—
Creanțe
1.338
Casă și conturi la bănci
25.813
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
230
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
13.651
Rezultat net
4.234
Angajați
—
Datorii
420
Active imobilizate
20.184
Active circulante
36.457
Capitaluri proprii
56.221
Venituri totale
13.651
Cheltuieli totale
8.592
Stocuri
—
Creanțe
1.228
Casă și conturi la bănci
35.229
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
230
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
17.877
Rezultat net
7.766
Angajați
—
Datorii
8.007
Active imobilizate
20.760
Active circulante
39.036
Capitaluri proprii
51.789
Venituri totale
17.877
Cheltuieli totale
8.632
Stocuri
—
Creanțe
342
Casă și conturi la bănci
38.694
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
230
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
22.764
Rezultat net
13.990
Angajați
—
Datorii
1.164
Active imobilizate
21.336
Active circulante
123.851
Capitaluri proprii
144.023
Venituri totale
22.764
Cheltuieli totale
8.091
Stocuri
—
Creanțe
140
Casă și conturi la bănci
123.711
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
230
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
25.539
Rezultat net
8.884
Angajați
—
Datorii
2.249
Active imobilizate
21.780
Active circulante
112.956
Capitaluri proprii
130.033
Venituri totale
47.539
Cheltuieli totale
37.229
Stocuri
—
Creanțe
24.045
Casă și conturi la bănci
88.911
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
2.454
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
230
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
25.582
Rezultat net
8.580
Angajați
—
Datorii
5.155
Active imobilizate
53.481
Active circulante
75.277
Capitaluri proprii
121.149
Venituri totale
25.582
Cheltuieli totale
16.235
Stocuri
—
Creanțe
4.377
Casă și conturi la bănci
70.900
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
2.454
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
230
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1995-02-23 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-01–2026-11-02 · verificat 2026-11-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
7003683
Număr de înregistrare
J1995000057280
Înmatriculare
16 februarie 1995
EUID
ROONRC.J1995000057280
Formă juridică
SRL
Sediu social
NICOLAE BĂLCESCU 6 5 Loc. Balş, Oraş Balş Olt · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str NICOLAE BĂLCESCU 6 Balş OLT · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
23 februarie 1995
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2026
Telefon
0723526426 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BĂLCESCU AMALIA-NICOLETA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AMICLA SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 23.02.1995
Înregistrare fiscală
23 februarie 1995
Număr registrul comerțului
J1995000057280
Cod CAEN
6820
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Balş

Contact și adrese

Telefon
0723526426 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. OLT, ORŞ. BALŞ, STR. NICOLAE BĂLCESCU, NR.6, BL.5, SC.1, ET.3, AP.7
Strada sediului
Str. Nicolae Bălcescu
Numărul sediului
6
Localitatea sediului
Orş. Balş
Județul sediului
OLT
Strada domiciliului fiscal
Str. Nicolae Bălcescu
Numărul domiciliului fiscal
6
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Balş
Județul domiciliului fiscal
OLT

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 septembrie 1999
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
18 februarie 2014
Publicare TVA la încasare
19 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

18 activități autorizate

CAEN 4617 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4631 Rev. 3Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

CAEN 4634 Rev. 3Comerț cu ridicata al băuturilor

CAEN 4635 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor din tutun

CAEN 4636 Rev. 3Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase

CAEN 4637 Rev. 3Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente

CAEN 4639 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4641 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor textile

CAEN 4642 Rev. 3Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei

CAEN 4643 Rev. 3Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor

CAEN 4644 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere

CAEN 4645 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4684 Rev. 3Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4740 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul OltLoc. Balş, Oraş BalşCAEN 6820
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI