Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AMIK WOODEN TOYS SRL

AMIK WOODEN TOYS SRL

CUI 31244501 · SRL· Sat Petin, Comuna Păuleşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

AMIK WOODEN TOYS SRL are sediul în Sat Petin, Comuna Păuleşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+1,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2,5 mil. lei, față de 2,5 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât14,6%

Marja netă calculată este 14,6% în 2025, față de 15,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-56,6%

Datoriile raportate sunt 487 K lei în 2025, față de 1,1 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252,5 mil. lei+1,1% față de anul anterior2020: 2.095.7042021: 1.613.4572022: 2.422.2052023: 1.673.7412024: 2.474.7232025: 2.502.769
Rezultat net 2025364,9 K lei-2% față de anul anterior2020: 434.4002021: 251.2562022: 421.8452023: 333.8542024: 372.5372025: 364.910
Angajați 20252-33,3% față de anul anterior2020: 12021: 22022: 22023: 22024: 32025: 2
Capitaluri proprii 20252,4 mil. lei+12,6% față de anul anterior2020: 1.092.5402021: 1.283.4332022: 1.400.0152023: 1.733.8692024: 2.106.4062025: 2.371.315
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.3 mil.2020: 2,1 mil. lei2,1 mil.20202021: 1,6 mil. lei1,6 mil.20212022: 2,4 mil. lei2,4 mil.20222023: 1,7 mil. lei1,7 mil.20232024: 2,5 mil. lei2,5 mil.20242025: 2,5 mil. lei2,5 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%10,4%20,7%Mediana sectorului (2025): 9,5% · n=1152020: 20,7%20,7%20202021: 15,6%15,6%20212022: 17,4%17,4%20222023: 19,9%19,9%20232024: 15,1%15,1%20242025: 14,6%14,6%2025

Cifra de afaceri: +1,1% față de anul anterior. Marja netă: 14,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii2,4 mil. lei+12,6% față de anul anterior
Datorii487 K lei-56,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,7 mil. lei2,5 mil. lei2,5 mil. lei+1,1% față de anul anterior
Rezultat net333,9 K lei372,5 K lei364,9 K lei-2% față de anul anterior
Capitaluri proprii1,7 mil. lei2,1 mil. lei2,4 mil. lei+12,6% față de anul anterior
Datorii403,4 K lei1,1 mil. lei487 K lei-56,6% față de anul anterior
Creanțe477,1 K lei315,4 K lei285,6 K lei-9,4% față de anul anterior
Angajați232-33,3% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri14,6%9,5%n=11515,1%8,9%n=155
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)66,9%19,6%n=12152,4%13,3%n=151
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)13,7%62,5%n=12127,9%54,4%n=151
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)47,7%31,9%n=12147,5%36,3%n=151
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)10,3%0%n=1219,3%0%n=151
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive15,4%10,5%n=10917,7%17,7%n=127
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii3,81×1×n=1711,88×0,84×n=211
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36041,08 zile69,08 zilen=10945,88 zile59,39 zilen=131
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36069,21 zile54,07 zilen=88140 zile53,75 zilen=110
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați1.251.385 lei157.032 lein=63824.908 lei167.338 lein=85

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.502.769
Rezultat net
364.910
Angajați
2
Datorii
487.014
Active imobilizate
1.692.821
Active circulante
1.853.850
Capitaluri proprii
2.371.315
Venituri totale
2.649.021
Cheltuieli totale
2.226.523
Stocuri
481.192
Creanțe
285.611
Casă și conturi la bănci
234.282
Cheltuieli în avans
70.485
Venituri în avans
758.827
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.474.723
Rezultat net
372.537
Angajați
3
Datorii
1.122.595
Active imobilizate
1.909.599
Active circulante
2.109.586
Capitaluri proprii
2.106.406
Venituri totale
2.562.951
Cheltuieli totale
2.128.863
Stocuri
962.401
Creanțe
315.367
Casă și conturi la bănci
831.818
Cheltuieli în avans
61.120
Venituri în avans
851.304
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.673.741
Rezultat net
333.854
Angajați
2
Datorii
403.449
Active imobilizate
1.582.210
Active circulante
1.477.579
Capitaluri proprii
1.733.869
Venituri totale
1.721.568
Cheltuieli totale
1.375.481
Stocuri
169.361
Creanțe
477.129
Casă și conturi la bănci
831.089
Cheltuieli în avans
30.634
Venituri în avans
953.105
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.422.205
Rezultat net
421.845
Angajați
2
Datorii
508.536
Active imobilizate
762.006
Active circulante
1.138.618
Capitaluri proprii
1.400.015
Venituri totale
2.444.995
Cheltuieli totale
2.000.106
Stocuri
266.537
Creanțe
234.736
Casă și conturi la bănci
637.345
Cheltuieli în avans
7.927
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.613.457
Rezultat net
251.256
Angajați
2
Datorii
384.348
Active imobilizate
403.096
Active circulante
1.264.685
Capitaluri proprii
1.283.433
Venituri totale
1.636.356
Cheltuieli totale
1.370.809
Stocuri
381.483
Creanțe
137.959
Casă și conturi la bănci
745.243
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.095.704
Rezultat net
434.400
Angajați
1
Datorii
257.701
Active imobilizate
309.928
Active circulante
1.040.313
Capitaluri proprii
1.092.540
Venituri totale
2.129.272
Cheltuieli totale
1.673.700
Stocuri
98.095
Creanțe
184.677
Casă și conturi la bănci
757.541
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-05-19Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2013-02-18 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

17 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
31244501
Număr de înregistrare
J2013000145303
Înmatriculare
18 februarie 2013
EUID
ROONRC.J2013000145303
Formă juridică
SRL
Sediu social
Nicolae Solomon 6 Sat Petin, Comuna Păuleşti Satu Mare
Adresă fiscală
Str Nicolae Solomon 6 Petin SATU MARE
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 februarie 2013
Înregistrare fiscală
6 august 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
AMIK ZOLTAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AMIK WOODEN TOYS SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.02.2013
Înregistrare fiscală
18 februarie 2013
Număr registrul comerțului
J2013000145303
Cod CAEN
3240
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. SATU MARE, SAT PETIN COM. PĂULEŞTI, STR. NICOLAE SOLOMON, NR.6
Strada sediului
Str. Nicolae Solomon
Numărul sediului
6
Localitatea sediului
Sat Petin Com. Păuleşti
Județul sediului
SATU MARE
Strada domiciliului fiscal
Str. Nicolae Solomon
Numărul domiciliului fiscal
6
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Petin Com. Păuleşti
Județul domiciliului fiscal
SATU MARE

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
25 martie 2013
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
25 martie 2013
TVA la încasare până la
1 decembrie 2017
Actualizare TVA la încasare
3 noiembrie 2017
Publicare TVA la încasare
4 noiembrie 2017
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (17) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Comuna Sarmasag3 din 17 înregistrări (17,6%) · Vezi relația

COMUNA VIRSOLT2 din 17 înregistrări (11,8%) · Vezi relația

CRESA SATU MARE2 din 17 înregistrări (11,8%) · Vezi relația

LICEUL TEHNOLOGIC NR. 1 SARMASAG2 din 17 înregistrări (11,8%) · Vezi relația

SCOALA GIMNAZIALA GELLERT SANDOR MICULA1 din 17 înregistrări (5,9%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Mobilier scolar (Rev.2)6 din 17 înregistrări (35,3%) · Vezi selecția

Mobilier pentru gradinite (Rev.2)6 din 17 înregistrări (35,3%) · Vezi selecția

Jocuri educative (Rev.2)1 din 17 înregistrări (5,9%) · Vezi selecția

Mobilier de birou (Rev.2)1 din 17 înregistrări (5,9%) · Vezi selecția

Mobilier de biblioteca (Rev.2)1 din 17 înregistrări (5,9%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

19 mai 2026Achiziție directă

masa dreptunghiulara

Autoritate: LICEUL TEHNOLOGIC NR. 1 SARMASAG

CPV 39161000-8 — Mobilier pentru gradinite (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39161000-8

Vezi detaliile atribuirii →
3.720 leiValoare publicată
16 mai 2026Achiziție directă

corp biblioteca

Autoritate: Scoala Gimnaziala Bem Jozsef Cara?eu

CPV 39155000-3 — Mobilier de biblioteca (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39155000-3

Vezi detaliile atribuirii →
26.331 leiValoare publicată
7 octombrie 2025Achiziție directă

set protectie saltea si lenjerie patut

Autoritate: Scoala Gimnaziala nr.1 Vârsolt

CPV 39161000-8 — Mobilier pentru gradinite (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39161000-8

Vezi detaliile atribuirii →
1.640 leiValoare publicată
17 septembrie 2025Achiziție directă

set protectie saltea si lenjerie patut

Autoritate: LICEUL TEHNOLOGIC NR. 1 SARMASAG

CPV 39161000-8 — Mobilier pentru gradinite (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39161000-8

Vezi detaliile atribuirii →
2.460 leiValoare publicată
11 septembrie 2025Contract publicat

Categorie CPV: Mobilier scolar (Rev.2) · Anunț SCNA1125281

Autoritate: Comuna Sarmasag

CPV 39160000-1

T3 2025 · Procedura simplificata · Alte achiziții CPV 39160000-1

Vezi detaliile atribuirii →
767.930 leiValoare publicată
5 august 2025Achiziție directă

Furnizare mobilier pentru proiectul "REABILITARE CĂMIN CULTURAL COMUNA PETROVA"

Autoritate: COMUNA PETROVA

CPV 39516000-2 — Articole de mobilier (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39516000-2

Vezi detaliile atribuirii →
148.461 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

15 activități autorizate

CAEN 1611 Rev. 3Tăierea și rindeluirea lemnului

CAEN 1612 Rev. 3Prelucrarea și finisarea lemnului

CAEN 1627 Rev. 3Finisarea articolelor din lemn

CAEN 3100 Rev. 3Fabricarea de mobilă

CAEN 3240 Rev. 3Fabricarea jocurilor și jucăriilor

CAEN 4612 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie

CAEN 4615 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4647 Rev. 3Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat

CAEN 4672 Rev. 3Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4755 Rev. 3Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

CAEN 4764 Rev. 3Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Satu MareSat Petin, Comuna PăuleştiCAEN 3240
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI