Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AMMA HCS CAPITAL INVEST SRL

AMMA HCS CAPITAL INVEST SRL

CUI 33804958 · SRL· Sat Talea, Comuna Talea· Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

AMMA HCS CAPITAL INVEST SRL are sediul în Sat Talea, Comuna Talea și raportează activitatea comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+10,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 7,1 mil. lei, față de 6,4 mil. lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2024, față de 0% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
72/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20247,1 mil. lei+10,9% față de anul anterior2021: 4.722.7742022: 6.323.3912023: 6.371.0092024: 7.067.912
Rezultat net 20240 leiFără an comparabil2021: 1.506.6972022: 1.733.7092023: 02024: 0
Angajați 202428-6,7% față de anul anterior2021: 162022: 232023: 302024: 28
Capitaluri proprii 2024774,2 K lei-16,5% față de anul anterior2021: 1.539.9492022: 1.733.9492023: 926.7192024: 774.160
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate04 mil.7 mil.2021: 4,7 mil. lei4,7 mil.20212022: 6,3 mil. lei6,3 mil.20222023: 6,4 mil. lei6,4 mil.20232024: 7,1 mil. lei7,1 mil.2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%16%31,9%Mediana sectorului (2024): 0% · n=1482021: 31,9%31,9%20212022: 27,4%27,4%20222023: 0%0%20232024: 0%0%2024

Cifra de afaceri: +10,9% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii774,2 K lei-16,5% față de anul anterior
Datorii7,2 mil. lei+75,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri6,3 mil. lei6,4 mil. lei7,1 mil. lei+10,9% față de anul anterior
Rezultat net1,7 mil. lei0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii1,7 mil. lei926,7 K lei774,2 K lei-16,5% față de anul anterior
Datorii3,9 mil. lei4,1 mil. lei7,2 mil. lei+75,5% față de anul anterior
Creanțe1,4 mil. lei645,5 K lei1,1 mil. lei+76,4% față de anul anterior
Angajați233028-6,7% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=1480%0%n=151
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)9,8%34,6%n=13118,5%32,8%n=131
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)90,6%64,4%n=13181,8%63,9%n=131
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)24,6%33,1%n=1317,1%26,9%n=131
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=1310%0%n=131
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=1270%0%n=134
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,83×0,93×n=1661,14×1,02×n=171
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36058 zile35,37 zilen=12836,48 zile31,12 zilen=134
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360240,05 zile54,62 zilen=124206,45 zile53,79 zilen=131
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați252.425 lei476.141 lein=99212.367 lei441.860 lein=108

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
7.067.912
Rezultat net
0
Angajați
28
Datorii
7.178.187
Active imobilizate
1.948.715
Active circulante
5.975.874
Capitaluri proprii
774.160
Venituri totale
7.115.833
Cheltuieli totale
6.134.163
Stocuri
4.712.958
Creanțe
1.138.666
Casă și conturi la bănci
124.250
Cheltuieli în avans
27.758
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
6.371.009
Rezultat net
0
Angajați
30
Datorii
4.089.455
Active imobilizate
353.913
Active circulante
4.642.949
Capitaluri proprii
926.719
Venituri totale
6.816.820
Cheltuieli totale
5.654.780
Stocuri
3.653.640
Creanțe
645.540
Casă și conturi la bănci
343.769
Cheltuieli în avans
19.312
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
6.323.391
Rezultat net
1.733.709
Angajați
23
Datorii
3.908.177
Active imobilizate
452.617
Active circulante
5.172.209
Capitaluri proprii
1.733.949
Venituri totale
6.459.327
Cheltuieli totale
4.552.940
Stocuri
2.777.290
Creanțe
1.445.021
Casă și conturi la bănci
949.898
Cheltuieli în avans
17.300
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.722.774
Rezultat net
1.506.697
Angajați
16
Datorii
1.625.515
Active imobilizate
76.577
Active circulante
3.070.740
Capitaluri proprii
1.539.949
Venituri totale
4.765.695
Cheltuieli totale
3.217.082
Stocuri
627.194
Creanțe
1.363.359
Casă și conturi la bănci
1.080.187
Cheltuieli în avans
18.147
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

72/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2019-10-16; reactivare la 2019-12-18. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2019-12-18
Obligații fiscale restante publicate

1.659.682 lei în total.

ANAF · 2026-06-30

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2019-10-16; reactivare la 2019-12-18. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2019-12-18
Obligații fiscale restante publicate

1.659.682 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-04-20 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat1.135.474 lei206.988 lei1.342.462 lei1.342.462 lei0 lei
Asigurări sociale208.340 lei20.017 lei228.357 lei228.357 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate80.892 lei7.971 lei88.863 lei88.863 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
33804958
Număr de înregistrare
J29/1496/2014
Înmatriculare
14 noiembrie 2014
EUID
ROONRC.J29/1496/2014
Formă juridică
SRL
Sediu social
TALEA 295 Sat Talea, Comuna Talea Prahova
Adresă fiscală
Str NICOPOLE 77 Braşov BRAŞOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
20 aprilie 2018
Înregistrare fiscală
11 septembrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TOADER MARIUS CONSTANTIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AMMA HCS CAPITAL INVEST S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 20.04.2018
Înregistrare fiscală
14 noiembrie 2014
Număr registrul comerțului
J2018000905087
Cod CAEN
4754
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. NICOPOLE, NR.77, CLĂDIREA C1, ET.P
Cod poștal fiscal
500063
Strada sediului
Str. Nicopole
Numărul sediului
77
Localitatea sediului
Mun. Braşov
Județul sediului
BRAŞOV
Codul poștal al sediului
500063
Detalii sediu
clădirea C1
Strada domiciliului fiscal
Str. Nicopole
Numărul domiciliului fiscal
77
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Braşov
Județul domiciliului fiscal
BRAŞOV
Cod poștal domiciliu fiscal
500063
Detalii domiciliu fiscal
clădirea C1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
23 decembrie 2019
Perioada 2: TVA de la
1 septembrie 2015
Perioada 2: TVA până la
16 octombrie 2019
Perioada 2: Anulare operată la
31 octombrie 2019
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 februarie 2017
TVA la încasare până la
16 octombrie 2019
Actualizare TVA la încasare
1 noiembrie 2019
Publicare TVA la încasare
2 noiembrie 2019
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
16 octombrie 2019
Reactivare
18 decembrie 2019
Publicarea deciziei
22 octombrie 2019

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 6619 Rev. 2Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii

CAEN 9521 Rev. 2Repararea aparatelor electronice de uz casnic

CAEN 9522 Rev. 2Repararea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină

CAEN 9529 Rev. 2Repararea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul PrahovaSat Talea, Comuna TaleaCAEN 4799
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI