Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AMPLUS SRL

AMPLUS SRL

CUI 1110001 · SRL· Municipiul Braşov

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

AMPLUS SRL are sediul în Municipiul Braşov. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-67,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 20,9 K lei, față de 63,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-59,4%

Marja netă calculată este -59,4% în 2025, față de 16,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 6/6 · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202520,9 K lei-67,1% față de anul anterior2020: 46.1002021: 56.2072022: 45.3502023: 44.2702024: 63.3502025: 20.850
Rezultat net 2025-12,4 K leiTrecere pe pierdere2020: 20.0292021: 20.0372022: 11.3972023: -4.6052024: 10.4672025: -12.389
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 20254,4 K lei-94% față de anul anterior2020: 136.0582021: 106.0952022: 86.9922023: 62.3872024: 72.8552025: 4.366
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate032 K63 K2020: 46,1 K lei46,1 K20202021: 56,2 K lei56,2 K20212022: 45,4 K lei45,4 K20222023: 44,3 K lei44,3 K20232024: 63,4 K lei63,4 K20242025: 20,9 K lei20,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-59,4%-8%43,4%2020: 43,4%43,4%20202021: 35,6%35,6%20212022: 25,1%25,1%20222023: -10,4%-10,4%20232024: 16,5%16,5%20242025: -59,4%-59,4%2025Reper 2025: mediana sectorului 3,8% · n=3.321

Cifra de afaceri: -67,1% față de anul anterior.Marjă netă -59,4% · -75,9 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202472,9 K lei
20254,4 K lei

Datorii raportate

20240 lei
20250 lei

Disponibilități bănești

202444,6 K lei
20254,4 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri44,3 K lei63,4 K lei20,9 K lei-67,1% față de anul anterior
Rezultat net-4,6 K lei10,5 K lei-12,4 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii62,4 K lei72,9 K lei4,4 K lei-94% față de anul anterior
Datorii400 lei0 lei0 leiNeschimbat față de anul anterior
Creanțe11 K lei11,8 K lei0 lei-100% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-59,4%16,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,8% (n=3.321) · 2024: 3,7% (n=3.695)

Rezultat / active (A+B)-283,8%14,4%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 6% (n=3.325) · 2024: 5,4% (n=3.719)

Rezultat / capitaluri proprii-283,8%14,4%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 22,5% (n=3.053) · 2024: 18,5% (n=3.412)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)100%100%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 30,5% (n=3.328) · 2024: 34,2% (n=3.722)

Datorii / active (A+B)0%0%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 69,7% (n=3.328) · 2024: 66,6% (n=3.722)

Ponderea activelor imobilizate0%22,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 47% (n=3.328) · 2024: 44,9% (n=3.722)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări0 zile67,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 68 zile (n=3.275) · 2024: 67,6 zile (n=3.628)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
20.850
Rezultat net
-12.389
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
0
Active circulante
4.366
Capitaluri proprii
4.366
Venituri totale
25.700
Cheltuieli totale
38.089
Stocuri
—
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
4.366
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
63.350
Rezultat net
10.467
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
16.433
Active circulante
56.422
Capitaluri proprii
72.855
Venituri totale
63.350
Cheltuieli totale
50.884
Stocuri
—
Creanțe
11.810
Casă și conturi la bănci
44.612
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
44.270
Rezultat net
-4.605
Angajați
—
Datorii
400
Active imobilizate
28.894
Active circulante
33.893
Capitaluri proprii
62.387
Venituri totale
44.270
Cheltuieli totale
48.317
Stocuri
—
Creanțe
11.020
Casă și conturi la bănci
22.873
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
45.350
Rezultat net
11.397
Angajați
—
Datorii
713
Active imobilizate
43.946
Active circulante
43.759
Capitaluri proprii
86.992
Venituri totale
45.350
Cheltuieli totale
32.592
Stocuri
—
Creanțe
7.270
Casă și conturi la bănci
36.489
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
56.207
Rezultat net
20.037
Angajați
—
Datorii
922
Active imobilizate
—
Active circulante
107.017
Capitaluri proprii
106.095
Venituri totale
56.207
Cheltuieli totale
34.483
Stocuri
—
Creanțe
7.220
Casă și conturi la bănci
99.797
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
46.100
Rezultat net
20.029
Angajați
—
Datorii
926
Active imobilizate
—
Active circulante
136.984
Capitaluri proprii
136.058
Venituri totale
46.100
Cheltuieli totale
24.688
Stocuri
—
Creanțe
9.639
Casă și conturi la bănci
127.345
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
6/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 67% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-17
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-01

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 67% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-17 · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-17.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2024-10-01–2026-10-01 · verificat 2026-10-01.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
1110001
Număr de înregistrare
J1992001051080
Înmatriculare
9 aprilie 1992
EUID
ROONRC.J1992001051080
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. MIRCEA CEL BATRIN 49 36 Municipiul Braşov Braşov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BOBARIU IOAN - EUGEN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AMPLUS SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 21.05.2026
Înregistrare fiscală
26 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J1992001051080
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov

Contact și adrese

Telefon
722346667 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. MIRCEA CEL BĂTRÂN, NR.49, BL.36, SC.A, AP.18
Cod poștal fiscal
500193
Strada sediului
Str. Mircea cel Bătrân
Numărul sediului
49
Localitatea sediului
Mun. Braşov
Județul sediului
BRAŞOV
Codul poștal al sediului
500193
Strada domiciliului fiscal
Str. Mircea cel Bătrân
Numărul domiciliului fiscal
49
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Braşov
Județul domiciliului fiscal
BRAŞOV
Cod poștal domiciliu fiscal
500193

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 noiembrie 1993
TVA până la
31 ianuarie 2011
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-17Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-01Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BraşovMunicipiul BraşovStrada Mircea Cel BatrinCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI