Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AMPLUSPM SRL

AMPLUSPM SRL

CUI 37730152 · SRL· Municipiul Cluj-Napoca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

AMPLUSPM SRL are sediul în Municipiul Cluj-Napoca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-24,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 109,3 K lei, față de 145,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-45,3%

Marja netă calculată este -45,3% în 2025, față de 44,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+2,1%

Datoriile raportate sunt 125 K lei în 2025, față de 122,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025109,3 K lei-24,7% față de anul anterior2020: 79.9402021: 107.2342022: 164.3702023: 119.8572024: 145.1822025: 109.333
Rezultat net 2025-49,5 K leiTrecere pe pierdere2020: 10.8742021: -11.3742022: 79.0012023: 45.8262024: 64.1902025: -49.502
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 22021: 22022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202528,3 K lei-63,6% față de anul anterior2020: -52.7882021: -111.2042022: -32.2032023: 13.6232024: 77.8132025: 28.311
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate082 K164 K2020: 79,9 K lei79,9 K20202021: 107,2 K lei107,2 K20212022: 164,4 K lei164,4 K20222023: 119,9 K lei119,9 K20232024: 145,2 K lei145,2 K20242025: 109,3 K lei109,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-45,3%1,4%48,1%2020: 13,6%13,6%20202021: -10,6%-10,6%20212022: 48,1%48,1%20222023: 38,2%38,2%20232024: 44,2%44,2%20242025: -45,3%-45,3%2025Reper 2025: mediana sectorului 19,7% · n=5.798

Cifra de afaceri: -24,7% față de anul anterior.Marjă netă -45,3% · -89,5 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202477,8 K lei
202528,3 K lei

Datorii raportate

2024122,4 K lei
2025125 K lei

Disponibilități bănești

202421,8 K lei
202523,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri119,9 K lei145,2 K lei109,3 K lei-24,7% față de anul anterior
Rezultat net45,8 K lei64,2 K lei-49,5 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii13,6 K lei77,8 K lei28,3 K lei-63,6% față de anul anterior
Datorii163,2 K lei122,4 K lei125 K lei+2,1% față de anul anterior
Creanțe26 K lei44,3 K lei21,9 K lei-50,6% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-45,3%44,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 19,7% (n=5.798) · 2024: 18,1% (n=6.014)

Rezultat / active (A+B)-32,3%32,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 17,3% (n=4.748) · 2024: 14,8% (n=4.827)

Rezultat / capitaluri proprii-174,9%82,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 59,4% (n=5.364) · 2024: 44,3% (n=5.516)

Vânzări per angajat109.333 lei145.182 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 167.102 lei (n=4.444) · 2024: 149.603 lei (n=4.687)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)18,5%38,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 51,9% (n=4.748) · 2024: 61% (n=4.827)

Datorii / active (A+B)81,5%61,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 46,4% (n=4.748) · 2024: 37,2% (n=4.827)

Ponderea activelor imobilizate0,9%11,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 17,5% (n=4.748) · 2024: 15,8% (n=4.827)

Active circulante / datorii totale1,22×1,44×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,58× (n=6.633) · 2024: 1,9× (n=6.813)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări72 zile109,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 97,4 zile (n=5.368) · 2024: 85,4 zile (n=5.472)

Stocuri în zile de vânzări351,8 zile274,6 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 3,3 zile (n=1.974) · 2024: 3,4 zile (n=2.067)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
109.333
Rezultat net
-49.502
Angajați
1
Datorii
124.997
Active imobilizate
1.322
Active circulante
151.986
Capitaluri proprii
28.311
Venituri totale
109.465
Cheltuieli totale
157.874
Stocuri
106.849
Creanțe
21.875
Casă și conturi la bănci
23.262
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
145.182
Rezultat net
64.190
Angajați
1
Datorii
122.437
Active imobilizate
23.349
Active circulante
176.901
Capitaluri proprii
77.813
Venituri totale
145.400
Cheltuieli totale
79.758
Stocuri
110.726
Creanțe
44.326
Casă și conturi la bănci
21.849
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
119.857
Rezultat net
45.826
Angajați
1
Datorii
163.151
Active imobilizate
27.347
Active circulante
149.427
Capitaluri proprii
13.623
Venituri totale
119.918
Cheltuieli totale
72.893
Stocuri
109.539
Creanțe
25.982
Casă și conturi la bănci
13.906
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
164.370
Rezultat net
79.001
Angajați
1
Datorii
203.532
Active imobilizate
19.049
Active circulante
152.280
Capitaluri proprii
-32.203
Venituri totale
217.441
Cheltuieli totale
136.796
Stocuri
106.058
Creanțe
29.489
Casă și conturi la bănci
16.733
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
107.234
Rezultat net
-11.374
Angajați
2
Datorii
173.009
Active imobilizate
25.559
Active circulante
36.246
Capitaluri proprii
-111.204
Venituri totale
115.826
Cheltuieli totale
126.128
Stocuri
3.530
Creanțe
22.534
Casă și conturi la bănci
10.182
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
79.940
Rezultat net
10.874
Angajați
2
Datorii
89.358
Active imobilizate
27.746
Active circulante
17.416
Capitaluri proprii
-52.788
Venituri totale
143.994
Cheltuieli totale
132.321
Stocuri
—
Creanțe
7.842
Casă și conturi la bănci
9.574
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
8.592
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-21

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-06-09 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-20–2026-10-21 · verificat 2026-10-21.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37730152
Număr de înregistrare
J12/3496/2017
Înmatriculare
9 iunie 2017
EUID
ROONRC.J12/3496/2017
Formă juridică
SRL
Sediu social
CONSTANTIN NOICA 8 Municipiul Cluj-Napoca Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. CONSTANTIN NOICA 8 Cluj-Napoca CLUJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
9 iunie 2017
Înregistrare fiscală
30 ianuarie 2024
Telefon
0721319400 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MOLDOVAN PAUL-MIHAI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AMPLUSPM SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 09.06.2017
Înregistrare fiscală
9 iunie 2017
Număr registrul comerțului
J12/3496/2017
Cod CAEN
3109
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Telefon
0721319400 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. CONSTANTIN NOICA, NR.8, AP.12
Strada sediului
Str. Constantin Noica
Numărul sediului
8
Localitatea sediului
Mun. Cluj-Napoca
Județul sediului
CLUJ
Strada domiciliului fiscal
Str. Constantin Noica
Numărul domiciliului fiscal
8
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Cluj-Napoca
Județul domiciliului fiscal
CLUJ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 3109 Rev. 2Fabricarea de mobilă n.c.a.

CAEN 4647 Rev. 2Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat

CAEN 4759 Rev. 2Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 5520 Rev. 2Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 7111 Rev. 2Activități de arhitectură

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7219 Rev. 2Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie

CAEN 9524 Rev. 2Repararea mobilei și a furniturilor casnice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-21Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Cluj-NapocaCAEN 7111
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI