Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AMR ELECTRIC CARS S.R.L.

AMR ELECTRIC CARS S.R.L.

CUI 38842359 · SRL· Sat Tunari, Comuna Tunari

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

AMR ELECTRIC CARS S.R.L. are sediul în Sat Tunari, Comuna Tunari. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+7.191,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 5,9 mil. lei, față de 81,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât9,3%

Marja netă calculată este 9,3% în 2025, față de 49,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+474,2%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20255,9 mil. lei+7.191,8% față de anul anterior2020: 747.4312021: 3.285.8802022: 2.194.6202023: 348.0032024: 81.3042025: 5.928.530
Rezultat net 2025549,3 K lei+1.273,3% față de anul anterior2020: 70.8972021: 326.5572022: 112.3012023: 158.1642024: 39.9982025: 549.304
Angajați 20252Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 22022: 32023: 32024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025931,7 K lei+143,7% față de anul anterior2020: 146.1582021: 472.7162022: 585.0172023: 743.1812024: 382.3462025: 931.650
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate03 mil.6 mil.2020: 747,4 K lei747,4 K20202021: 3,3 mil. lei3,3 mil.20212022: 2,2 mil. lei2,2 mil.20222023: 348 K lei348 K20232024: 81,3 K lei81,3 K20242025: 5,9 mil. lei5,9 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%24,6%49,2%2020: 9,5%9,5%20202021: 9,9%9,9%20212022: 5,1%5,1%20222023: 45,4%45,4%20232024: 49,2%49,2%20242025: 9,3%9,3%2025Reper 2025: mediana sectorului 1% · n=1.902

Cifra de afaceri: +7.191,8% față de anul anterior.Marjă netă 9,3% · -39,9 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024382,3 K lei
2025931,7 K lei

Datorii raportate

2024731,3 K lei
20254,5 mil. lei

Disponibilități bănești

202417,5 K lei
2025228,4 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri348 K lei81,3 K lei5,9 mil. lei+7.191,8% față de anul anterior
Rezultat net158,2 K lei40 K lei549,3 K lei+1.273,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii743,2 K lei382,3 K lei931,7 K lei+143,7% față de anul anterior
Datorii691 K lei731,3 K lei4,5 mil. lei+516,8% față de anul anterior
Creanțe229,4 K lei282 K lei1,6 mil. lei+474,2% față de anul anterior
Angajați322Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă9,3%49,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 1% (n=1.902) · 2024: 0,8% (n=3.382)

Rezultat / active (A+B)10,1%3,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0% (n=1.298) · 2024: 0,1% (n=2.567)

Rezultat / capitaluri proprii59%10,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 28,9% (n=1.371) · 2024: 29,3% (n=2.334)

Vânzări per angajat2.964.265 lei40.652 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 274.341 lei (n=906) · 2024: 396.235 lei (n=1.823)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)17,1%34,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 2,5% (n=1.298) · 2024: 3,6% (n=2.568)

Datorii / active (A+B)82,9%65,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 98,3% (n=1.298) · 2024: 96,5% (n=2.568)

Ponderea activelor imobilizate1,7%16,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 12,4% (n=1.298) · 2024: 12% (n=2.568)

Active circulante / datorii totale1,19×1,27×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,88× (n=2.510) · 2024: 0,9× (n=4.350)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări98,3 zile1.248,5 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 12,2 zile (n=1.544) · 2024: 18,7 zile (n=2.996)

Stocuri în zile de vânzări212,7 zile2.789,5 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 85,5 zile (n=1.603) · 2024: 98,8 zile (n=2.723)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.928.530
Rezultat net
549.304
Angajați
2
Datorii
4.510.904
Active imobilizate
91.760
Active circulante
5.350.794
Capitaluri proprii
931.650
Venituri totale
5.955.926
Cheltuieli totale
5.292.526
Stocuri
3.503.305
Creanțe
1.619.058
Casă și conturi la bănci
228.431
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
81.304
Rezultat net
39.998
Angajați
2
Datorii
731.288
Active imobilizate
184.122
Active circulante
929.512
Capitaluri proprii
382.346
Venituri totale
617.527
Cheltuieli totale
574.442
Stocuri
630.004
Creanțe
281.974
Casă și conturi la bănci
17.534
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
348.003
Rezultat net
158.164
Angajați
3
Datorii
690.953
Active imobilizate
613.737
Active circulante
820.397
Capitaluri proprii
743.181
Venituri totale
868.275
Cheltuieli totale
706.627
Stocuri
585.032
Creanțe
229.415
Casă și conturi la bănci
5.950
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.194.620
Rezultat net
112.301
Angajați
3
Datorii
778.210
Active imobilizate
883.782
Active circulante
999.445
Capitaluri proprii
585.017
Venituri totale
2.194.764
Cheltuieli totale
2.064.748
Stocuri
548.665
Creanțe
448.374
Casă și conturi la bănci
2.406
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
520.000
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.285.880
Rezultat net
326.557
Angajați
2
Datorii
1.121.881
Active imobilizate
2.033
Active circulante
1.592.564
Capitaluri proprii
472.716
Venituri totale
3.286.437
Cheltuieli totale
2.933.456
Stocuri
425.970
Creanțe
978.949
Casă și conturi la bănci
187.645
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
747.431
Rezultat net
70.897
Angajați
1
Datorii
479.436
Active imobilizate
7.245
Active circulante
618.349
Capitaluri proprii
146.158
Venituri totale
747.431
Cheltuieli totale
670.551
Stocuri
445.039
Creanțe
93.308
Casă și conturi la bănci
80.002
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-22

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-02-12 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-21–2026-10-22 · verificat 2026-10-22.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38842359
Număr de înregistrare
J2018000601237
Înmatriculare
12 februarie 2018
EUID
ROONRC.J2018000601237
Formă juridică
SRL
Sediu social
Bradului 2B Sat Tunari, Comuna Tunari Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str Bradului 2B Tunari ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
12 februarie 2018
Înregistrare fiscală
16 noiembrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BADEA OCTAVIAN-ALEXANDRU
administrator
RETEGAN BOGDAN CLAUDIU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AMR ELECTRIC CARS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 12.02.2018
Înregistrare fiscală
12 februarie 2018
Număr registrul comerțului
J2018000601237
Cod CAEN
4781
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, SAT TUNARI COM. TUNARI, STR. BRADULUI, NR.2B
Cod poștal fiscal
77180
Strada sediului
Str. Bradului
Numărul sediului
2B
Localitatea sediului
Sat Tunari Com. Tunari
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77180
Strada domiciliului fiscal
Str. Bradului
Numărul domiciliului fiscal
2B
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Tunari Com. Tunari
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77180

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
17 octombrie 2018
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

19 activități autorizate

CAEN 4614 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4671 Rev. 3Comerț cu ridicata al autovehiculelor

CAEN 4672 Rev. 3Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4673 Rev. 3Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4763 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive

CAEN 4781 Rev. 3Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

CAEN 4782 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4783 Rev. 3Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7751 Rev. 3Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

CAEN 9531 Rev. 3Repararea și întreținerea autovehiculelor

CAEN 9532 Rev. 3Repararea și întreținerea motocicletelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-22Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovSat Tunari, Comuna TunariCAEN 4781
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI