Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/AN & GI TRANSPORT INTERN ŞI INTERNAŢIONAL S.R.L.

AN & GI TRANSPORT INTERN ŞI INTERNAŢIONAL S.R.L.

CUI 40391951 · SRL· Oraş Popeşti Leordeni· Transporturi rutiere de mărfuri

mandat administratori expiratONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2023-03-30. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

AN & GI TRANSPORT INTERN ŞI INTERNAŢIONAL S.R.L. are sediul în Oraş Popeşti Leordeni și raportează activitatea transporturi rutiere de mărfuri. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2021.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2023-03-30. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Cifra de afaceri a scăzut-40,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2021 este 96,8 K lei, față de 163 K lei în 2020.

Bilanț 2021
Marja netă a coborât-21,1%

Marja netă calculată este -21,1% în 2021, față de 4,7% în 2020.

Calcul din bilanț 2021

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
66/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202196,8 K lei-40,6% față de anul anterior2020: 163.0312021: 96.818
Rezultat net 2021-20,4 K leiTrecere pe pierdere2020: 7.7312021: -20.413
Angajați 20211Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 1
Capitaluri proprii 2021-10,2 K leiCapitaluri devenite negative2020: 10.2292021: -10.184
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2021 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate082 K163 K2020: 163 K lei163 K20202021: 96,8 K lei96,8 K2021

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-21,1%-6,7%7,7%2020: 4,7%4,7%20202021: -21,1%-21,1%2021Reper 2021: mediana sectorului 7,7% · n=29.395

Cifra de afaceri: -40,6% față de anul anterior.Marjă netă -21,1% · -25,8 pp față de 2020

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202010,2 K lei
2021-10,2 K lei

Datorii raportate

202030 K lei
2021101,8 K lei

Disponibilități bănești

202037,5 K lei
20213,1 K lei

Capital de lucru net

2020—
2021—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2021: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20202021Ultima variație
Cifră de afaceri163 K lei96,8 K lei-40,6% față de anul anterior
Rezultat net7,7 K lei-20,4 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii10,2 K lei-10,2 K leiCapitaluri devenite negative
Datorii30 K lei101,8 K lei+239% față de anul anterior
Creanțe2,7 K lei127 lei-95,4% față de anul anterior
Angajați11Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2021 / 2020

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20212020
Marjă netă-21,1%4,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2021: 7,7% (n=29.395) · 2020: 8% (n=27.308)

Rezultat / active (A+B)-22,3%—
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2021: 7,2% (n=26.040) · 2020: 6,3% (n=25.104)

Rezultat / capitaluri proprii—75,6%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2021: 36,8% (n=24.124) · 2020: 37,2% (n=21.922)

Vânzări per angajat96.818 lei163.031 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2021: 206.137 lei (n=24.123) · 2020: 178.080 lei (n=22.826)

Capital și îndatorare

Indicator20212020
Capitaluri proprii / active (A+B)-11,1%—
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2021: 30,1% (n=26.053) · 2020: 25,3% (n=25.124)

Datorii / active (A+B)111,1%—
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2021: 70,6% (n=26.053) · 2020: 75,4% (n=25.124)

Ponderea activelor imobilizate96,5%—
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2021: 29,5% (n=26.053) · 2020: 30,9% (n=25.124)

Active circulante / datorii totale0,03×1,34×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2021: 0,92× (n=35.731) · 2020: 0,83× (n=33.881)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20212020
Creanțe în zile de vânzări0,5 zile6,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2021: 61,2 zile (n=27.444) · 2020: 68,1 zile (n=25.811)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
96.818
Rezultat net
-20.413
Angajați
1
Datorii
101.803
Active imobilizate
88.409
Active circulante
3.210
Capitaluri proprii
-10.184
Venituri totale
97.334
Cheltuieli totale
115.704
Stocuri
—
Creanțe
127
Casă și conturi la bănci
3.083
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
3.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
163.031
Rezultat net
7.731
Angajați
1
Datorii
30.027
Active imobilizate
—
Active circulante
40.256
Capitaluri proprii
10.229
Venituri totale
163.121
Cheltuieli totale
153.837
Stocuri
—
Creanțe
2.748
Casă și conturi la bănci
37.508
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
3.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

66/ 100Atenție ridicată
4semnale de urmărit · 1 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

mandat administratori expirat

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2023-03-30. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2021 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2021
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2021 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2021
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 41% față de 2020.

Ministerul Finanțelor · 2021

Starea verificărilor

ONRCmandat administratori expirat2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-23

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2022-07-07Sursa bilanțului 2021Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

mandat administratori expirat

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2023-03-30. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2021 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2021
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2021 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2021
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 41% față de 2020.

Ministerul Finanțelor · 2021
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-01-09 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2021.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-22–2026-10-23 · verificat 2026-10-23.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40391951
Număr de înregistrare
J23/77/2019
Înmatriculare
9 ianuarie 2019
EUID
ROONRC.J23/77/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
FAGULUI 5A Oraş Popeşti Leordeni Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. FAGULUI 5A Oraş Popeşti Leordeni ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
9 ianuarie 2019
Înregistrare fiscală
20 martie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TURCITU EDUARD

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
AN & GI TRANSPORT INTERN ŞI INTERNAŢIONAL S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 09.01.2019
Înregistrare fiscală
9 ianuarie 2019
Număr registrul comerțului
J23/77/2019
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, ORŞ. POPEŞTI-LEORDENI, STR. FAGULUI, NR.5A, CAMERA 5
Cod poștal fiscal
77160
Strada sediului
Str. Fagului
Numărul sediului
5A
Localitatea sediului
Orş. Popeşti-Leordeni
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77160
Detalii sediu
camera 5
Strada domiciliului fiscal
Str. Fagului
Numărul domiciliului fiscal
5A
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Popeşti-Leordeni
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77160
Detalii domiciliu fiscal
camera 5

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
22 mai 2020
TVA până la
30 martie 2023
Anulare operată la
13 aprilie 2023
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
22 mai 2020
TVA la încasare până la
30 martie 2023
Actualizare TVA la încasare
13 aprilie 2023
Publicare TVA la încasare
14 aprilie 2023
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iunie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
30 martie 2023
Publicarea deciziei
30 martie 2023

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2021.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20212022-07-07—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-23Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovOraş Popeşti LeordeniCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI