Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ANABIA RED MARKET S.R.L.

ANABIA RED MARKET S.R.L.

CUI 44670860 · SRL· Bucureşti Sectorul 5· Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

ANABIA RED MARKET S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 5 și raportează activitatea comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Cifra de afaceri a crescut+492,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2023 este 1,3 mil. lei, față de 226,1 K lei în 2022.

Bilanț 2023
Marja netă a crescut13,1%

Marja netă calculată este 13,1% în 2023, față de 10% în 2022.

Calcul din bilanț 2023
Creanțe în creștere+683,8%

Soldul creanțelor a crescut față de 2022. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20231,3 mil. lei+492,9% față de anul anterior2021: 69.1702022: 226.1052023: 1.340.588
Rezultat net 2023176 K lei+678,2% față de anul anterior2021: 19.1582022: 22.6152023: 176.001
Angajați 20231+0% față de anul anterior2022: 12023: 1
Capitaluri proprii 2023217,8 K lei+420,8% față de anul anterior2021: 19.2082022: 41.8232023: 217.823
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0670 K1 mil.2021: 69,2 K lei69,2 K20212022: 226,1 K lei226,1 K20222023: 1,3 mil. lei1,3 mil.2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%13,8%27,7%Mediana sectorului (2023): 2,7% · n=329172021: 27,7%27,7%20212022: 10%10%20222023: 13,1%13,1%2023

Cifra de afaceri: +492,9% față de anul anterior. Marja netă: 13,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2023 comparat cu 2022
Capitaluri proprii217,8 K lei+420,8% față de anul anterior
Datorii608,6 K lei+115,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120222023Ultima variație
Cifră de afaceri69,2 K lei226,1 K lei1,3 mil. lei+492,9% față de anul anterior
Rezultat net19,2 K lei22,6 K lei176 K lei+678,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii19,2 K lei41,8 K lei217,8 K lei+420,8% față de anul anterior
Datorii18,5 K lei283 K lei608,6 K lei+115,1% față de anul anterior
Creanțe1,7 K lei6 K lei47 K lei+683,8% față de anul anterior
Angajați—11+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2023Sector 2023Firma 2022Sector 2022
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri13,1%2,7%n=32.91710%3,1%n=32.422
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)26,4%24,2%n=22.537—21,3%n=21.807
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)73,6%75,9%n=22.537—78,7%n=21.807
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0,2%13,8%n=22.537—13,9%n=21.807
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)21,3%2,9%n=22.510—3,6%n=21.767
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive80,8%20,4%n=24.10354,1%24,7%n=23.369
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,36×0,98×n=39.9171,15×0,98×n=39.183
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36012,62 zile6,93 zilen=25.5009,55 zile7,06 zilen=23.602
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360205,26 zile69,72 zilen=30.370505,45 zile70,91 zilen=29.923
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați1.340.588 lei218.952 lein=24.646226.105 lei190.943 lein=24.158

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.340.588
Rezultat net
176.001
Angajați
1
Datorii
608.645
Active imobilizate
1.583
Active circulante
824.885
Capitaluri proprii
217.823
Venituri totale
1.340.588
Cheltuieli totale
1.153.829
Stocuri
764.371
Creanțe
47.005
Casă și conturi la bănci
13.509
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
226.105
Rezultat net
22.615
Angajați
1
Datorii
283.019
Active imobilizate
—
Active circulante
324.842
Capitaluri proprii
41.823
Venituri totale
226.105
Cheltuieli totale
201.035
Stocuri
317.455
Creanțe
5.997
Casă și conturi la bănci
1.390
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
69.170
Rezultat net
19.158
Angajați
—
Datorii
18.515
Active imobilizate
81
Active circulante
37.642
Capitaluri proprii
19.208
Venituri totale
69.170
Cheltuieli totale
47.937
Stocuri
22.890
Creanțe
1.733
Casă și conturi la bănci
13.019
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-07-30 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44670860
Număr de înregistrare
J2021013125405
Înmatriculare
30 iulie 2021
EUID
ROONRC.J2021013125405
Formă juridică
SRL
Sediu social
Rahovei 321 28 Bucureşti Sectorul 5 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Brătila 13 Bucuresti MUNICIPIUL BUCUREŞTI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 iulie 2021
Înregistrare fiscală
21 noiembrie 2024
Telefon
0768397673 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ŞELARU NICOLAE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ANABIA RED MARKET S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.07.2021
Înregistrare fiscală
30 iulie 2021
Număr registrul comerțului
J2021013125405
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.DE STAT-SOCIETATE COMERCIALA
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0768397673 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, CAL RAHOVEI, NR.321, BL.28, SC.A, ET.8, AP.67
Cod poștal fiscal
50904
Strada sediului
Cal. Rahovei
Numărul sediului
321
Localitatea sediului
Sector 5 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
50904
Strada domiciliului fiscal
Cal. Rahovei
Numărul domiciliului fiscal
321
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 5 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
50904

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
6 noiembrie 2023
Perioada 2: TVA de la
25 martie 2022
Perioada 2: TVA până la
31 iulie 2023
Perioada 2: Anulare operată la
1 august 2023
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 3: TVA de la
1 septembrie 2021
Perioada 3: TVA până la
31 ianuarie 2022
Perioada 3: Anulare operată la
3 februarie 2022
Perioada 3: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 martie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

24 activități autorizate

CAEN 4631 Rev. 3Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

CAEN 4636 Rev. 3Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase

CAEN 4637 Rev. 3Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente

CAEN 4639 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4645 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4721 Rev. 3Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete

CAEN 4722 Rev. 3Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne

CAEN 4723 Rev. 3Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor

CAEN 4724 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase

CAEN 4725 Rev. 3Comerț cu amănuntul al băuturilor

CAEN 4726 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor din tutun

CAEN 4727 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare

CAEN 4751 Rev. 3Comerț cu amănuntul al textilelor

CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

CAEN 4753 Rev. 3Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea

CAEN 4754 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice

CAEN 4755 Rev. 3Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

CAEN 4771 Rev. 3Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei

CAEN 4772 Rev. 3Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele

CAEN 4775 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 4777 Rev. 3Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 5CAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI