Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ANAIS ROVITAL S.R.L.

ANAIS ROVITAL S.R.L.

CUI 34358080 · SRL· Municipiul Cluj-Napoca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

ANAIS ROVITAL S.R.L. are sediul în Municipiul Cluj-Napoca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+7,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 490,7 K lei, față de 456 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut30,8%

Marja netă calculată este 30,8% în 2025, față de 22,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-9,5%

Datoriile raportate sunt 460,6 K lei în 2025, față de 508,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025490,7 K lei+7,6% față de anul anterior2020: 965.9912021: 450.2432022: 65.6712023: 353.6862024: 455.9922025: 490.659
Rezultat net 2025151 K lei+49,2% față de anul anterior2020: 306.4012021: 112.6492022: -56.3182023: 166.6122024: 101.2492025: 151.020
Angajați 20251+0% față de anul anterior2021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025151,3 K lei+49% față de anul anterior2020: 381.1962021: 493.8452022: 281.7382023: 345.7432024: 101.4902025: 151.261
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0483 K966 K2020: 966 K lei966 K20202021: 450,2 K lei450,2 K20212022: 65,7 K lei65,7 K20222023: 353,7 K lei353,7 K20232024: 456 K lei456 K20242025: 490,7 K lei490,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-85,8%-19,3%47,1%Mediana sectorului (2025): 8,5% · n=8832020: 31,7%31,7%20202021: 25%25%20212022: -85,8%-85,8%20222023: 47,1%47,1%20232024: 22,2%22,2%20242025: 30,8%30,8%2025

Cifra de afaceri: +7,6% față de anul anterior. Marja netă: 30,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii151,3 K lei+49% față de anul anterior
Datorii460,6 K lei-9,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri353,7 K lei456 K lei490,7 K lei+7,6% față de anul anterior
Rezultat net166,6 K lei101,2 K lei151 K lei+49,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii345,7 K lei101,5 K lei151,3 K lei+49% față de anul anterior
Datorii79,8 K lei508,8 K lei460,6 K lei-9,5% față de anul anterior
Creanțe129,8 K lei358,5 K lei361,7 K lei+0,9% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri30,8%8,5%n=88322,2%8,7%n=893
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)24,9%29,5%n=80216,8%33,7%n=825
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)75,9%70,4%n=80284,5%66,5%n=825
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)19,1%9,7%n=80227,7%8,9%n=825
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)24,9%6,6%n=80216,8%5,8%n=825
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,8%35,3%n=82099,8%26,9%n=845
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,07×1,07×n=1.1970,86×1,11×n=1.260
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360265,41 zile95,52 zilen=865282,99 zile95,11 zilen=873
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3601,2 zile77,16 zilen=7682,1 zile73,64 zilen=778
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați490.659 lei532.937 lein=656455.992 lei484.686 lein=690

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
490.659
Rezultat net
151.020
Angajați
1
Datorii
460.638
Active imobilizate
115.940
Active circulante
490.642
Capitaluri proprii
151.261
Venituri totale
490.975
Cheltuieli totale
331.226
Stocuri
1.641
Creanțe
361.744
Casă și conturi la bănci
127.257
Cheltuieli în avans
5.317
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
455.992
Rezultat net
101.249
Angajați
1
Datorii
508.757
Active imobilizate
166.672
Active circulante
435.726
Capitaluri proprii
101.490
Venituri totale
458.378
Cheltuieli totale
347.493
Stocuri
2.656
Creanțe
358.453
Casă și conturi la bănci
74.617
Cheltuieli în avans
7.849
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
353.686
Rezultat net
166.612
Angajați
1
Datorii
79.754
Active imobilizate
38.191
Active circulante
386.425
Capitaluri proprii
345.743
Venituri totale
357.727
Cheltuieli totale
187.611
Stocuri
2.657
Creanțe
129.811
Casă și conturi la bănci
253.957
Cheltuieli în avans
881
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
65.671
Rezultat net
-56.318
Angajați
1
Datorii
28.810
Active imobilizate
55.851
Active circulante
254.697
Capitaluri proprii
281.738
Venituri totale
66.345
Cheltuieli totale
121.624
Stocuri
15
Creanțe
37.624
Casă și conturi la bănci
217.058
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
450.243
Rezultat net
112.649
Angajați
1
Datorii
452.382
Active imobilizate
65.389
Active circulante
880.156
Capitaluri proprii
493.845
Venituri totale
450.679
Cheltuieli totale
322.689
Stocuri
621
Creanțe
529.318
Casă și conturi la bănci
350.217
Cheltuieli în avans
682
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
965.991
Rezultat net
306.401
Angajați
—
Datorii
644.826
Active imobilizate
4.283
Active circulante
1.021.739
Capitaluri proprii
381.196
Venituri totale
966.042
Cheltuieli totale
632.006
Stocuri
4.241
Creanțe
473.955
Casă și conturi la bănci
543.543
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-26Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2015-04-09 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

130 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
34358080
Număr de înregistrare
J2015001084128
Înmatriculare
9 aprilie 2015
EUID
ROONRC.J2015001084128
Formă juridică
SRL
Sediu social
GRAURILOR 18 Municipiul Cluj-Napoca Cluj
Adresă fiscală
Str GRAURILOR 18 Cluj-Napoca CLUJ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
9 aprilie 2015
Înregistrare fiscală
20 februarie 2026
Telefon
0744837858 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MUREŞAN SERGIU CRISTIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ANAIS ROVITAL S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 09.04.2015
Înregistrare fiscală
9 aprilie 2015
Număr registrul comerțului
J2015001084128
Cod CAEN
4646
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Telefon
0744837858 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. GRAURILOR, NR.18
Cod poștal fiscal
400252
Strada sediului
Str. Graurilor
Numărul sediului
18
Localitatea sediului
Mun. Cluj-Napoca
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
400252
Strada domiciliului fiscal
Str. Graurilor
Numărul domiciliului fiscal
18
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Cluj-Napoca
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
400252

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
16 iunie 2015
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
16 iunie 2015
Actualizare TVA la încasare
18 iunie 2015
Publicare TVA la încasare
19 iunie 2015
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (130) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Institutul Oncologic Prof. Dr. I. Chiricuta Cluj-Napoca70 din 130 înregistrări (53,8%) · Vezi relația

SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA ZALAU31 din 130 înregistrări (23,8%) · Vezi relația

SPITALUL DE OBSTETRICA-GINECOLOGIE BUFTEA7 din 130 înregistrări (5,4%) · Vezi relația

SPITALUL MUNICIPAL BLAJ7 din 130 înregistrări (5,4%) · Vezi relația

SPITALUL DE PSIHIATRIE SI PENTRU MASURI DE SIGURANTA2 din 130 înregistrări (1,5%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Carucioare (Rev.2)16 din 130 înregistrări (12,3%) · Vezi selecția

Mobilier medical (Rev.2)13 din 130 înregistrări (10%) · Vezi selecția

Consumabile medicale (Rev.2)11 din 130 înregistrări (8,5%) · Vezi selecția

Pansamente (Rev.2)9 din 130 înregistrări (6,9%) · Vezi selecția

Distribuitoare de articole de igiena (Rev.2)9 din 130 înregistrări (6,9%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

26 iunie 2026Achiziție directă

Carucior transport pacient df 2094

Autoritate: Institutul Oncologic Prof. Dr. I. Chiricuta Cluj-Napoca

CPV 34911100-7 — Carucioare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 34911100-7

Vezi detaliile atribuirii →
11.690 leiValoare publicată
9 iunie 2026Achiziție directă

Dispenser pre-umplut cu apa sterila

Autoritate: SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA ZALAU

CPV 33140000-3 — Consumabile medicale (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 33140000-3

Vezi detaliile atribuirii →
4.950 leiValoare publicată
29 mai 2026Achiziție directă

Pat spital electric cu 5 functii, fara saltea-DF 1723

Autoritate: Institutul Oncologic Prof. Dr. I. Chiricuta Cluj-Napoca

CPV 33192000-2 — Mobilier medical (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 33192000-2

Vezi detaliile atribuirii →
16.400 leiValoare publicată
28 mai 2026Achiziție directă

Respisorb silicon 12.5 x 12.5cm

Autoritate: SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA ZALAU

CPV 33141110-4 — Pansamente (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 33141110-4

Vezi detaliile atribuirii →
1.250 leiValoare publicată
28 mai 2026Achiziție directă

Pansament hidrocoloid autoadeziv Suprasorb H 10x10 cm

Autoritate: SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA ZALAU

CPV 33141110-4 — Pansamente (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 33141110-4

Vezi detaliile atribuirii →
2.115 leiValoare publicată
24 aprilie 2026Achiziție directă

Saci colectare secretii

Autoritate: SPITALUL DE OBSTETRICA-GINECOLOGIE BUFTEA

CPV 33169400-6 — Recipiente cu utilizare chirurgicala (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 33169400-6

Vezi detaliile atribuirii →
4.350 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 4646 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale

CAEN 6832 Rev. 3Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

CAEN 9039 Rev. 3Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Cluj-NapocaCAEN 4646
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI