Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ANDALY MAXIM TOUR S.R.L.

ANDALY MAXIM TOUR S.R.L.

CUI 38885554 · SRL· Sat Stâlpu, Comuna Stâlpu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

ANDALY MAXIM TOUR S.R.L. are sediul în Sat Stâlpu, Comuna Stâlpu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-28,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 189,2 K lei, față de 263,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut26,8%

Marja netă calculată este 26,8% în 2025, față de 7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-48,8%

Datoriile raportate sunt 17,2 K lei în 2025, față de 33,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025189,2 K lei-28,2% față de anul anterior2021: 104.7732022: 170.8002023: 248.9062024: 263.6932025: 189.201
Rezultat net 202550,8 K lei+176,5% față de anul anterior2021: -65.5902022: -34.4942023: 197.1432024: 18.3592025: 50.769
Angajați 20251+0% față de anul anterior2021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025150,6 K lei+50,8% față de anul anterior2021: -81.1342022: -115.6282023: 81.5142024: 99.8742025: 150.642
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0132 K264 K2021: 104,8 K lei104,8 K20212022: 170,8 K lei170,8 K20222023: 248,9 K lei248,9 K20232024: 263,7 K lei263,7 K20242025: 189,2 K lei189,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-62,6%8,3%79,2%Mediana sectorului (2025): 2% · n=297312021: -62,6%-62,6%20212022: -20,2%-20,2%20222023: 79,2%79,2%20232024: 7%7%20242025: 26,8%26,8%2025

Cifra de afaceri: -28,2% față de anul anterior. Marja netă: 26,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii150,6 K lei+50,8% față de anul anterior
Datorii17,2 K lei-48,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri248,9 K lei263,7 K lei189,2 K lei-28,2% față de anul anterior
Rezultat net197,1 K lei18,4 K lei50,8 K lei+176,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii81,5 K lei99,9 K lei150,6 K lei+50,8% față de anul anterior
Datorii24 K lei33,6 K lei17,2 K lei-48,8% față de anul anterior
Creanțe1,8 K lei2,7 K lei2,4 K lei-10,8% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri26,8%2%n=29.7317%1,9%n=32.263
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)89,8%22,4%n=20.74174,8%24%n=22.373
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)10,2%77,8%n=20.74125,2%76,2%n=22.373
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)1,1%15,6%n=20.7412,9%14,9%n=22.373
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)30,2%2,2%n=20.72313,8%1,9%n=22.355
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive33,7%17,7%n=21.63218,4%16%n=23.418
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii9,65×0,95×n=35.4153,86×0,95×n=38.825
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3604,5 zile8,02 zilen=26.8283,62 zile6,91 zilen=28.302
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360310,05 zile63,03 zilen=27.389161,1 zile65,5 zilen=29.567
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați189.201 lei259.175 lein=21.783263.693 lei242.354 lein=24.014

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
189.201
Rezultat net
50.769
Angajați
1
Datorii
17.204
Active imobilizate
1.833
Active circulante
166.013
Capitaluri proprii
150.642
Venituri totale
248.558
Cheltuieli totale
195.352
Stocuri
162.947
Creanțe
2.367
Casă și conturi la bănci
699
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
263.693
Rezultat net
18.359
Angajați
1
Datorii
33.593
Active imobilizate
3.868
Active circulante
129.599
Capitaluri proprii
99.874
Venituri totale
270.805
Cheltuieli totale
250.063
Stocuri
118.003
Creanțe
2.653
Casă și conturi la bănci
8.943
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
248.906
Rezultat net
197.143
Angajați
1
Datorii
24.025
Active imobilizate
—
Active circulante
105.539
Capitaluri proprii
81.514
Venituri totale
442.830
Cheltuieli totale
241.347
Stocuri
95.383
Creanțe
1.788
Casă și conturi la bănci
8.368
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
170.800
Rezultat net
-34.494
Angajați
1
Datorii
211.031
Active imobilizate
—
Active circulante
95.403
Capitaluri proprii
-115.628
Venituri totale
172.430
Cheltuieli totale
205.200
Stocuri
83.710
Creanțe
8.360
Casă și conturi la bănci
3.333
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
104.773
Rezultat net
-65.590
Angajați
1
Datorii
137.002
Active imobilizate
509
Active circulante
55.359
Capitaluri proprii
-81.134
Venituri totale
108.200
Cheltuieli totale
172.708
Stocuri
49.675
Creanțe
5.522
Casă și conturi la bănci
162
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-02-19 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38885554
Număr de înregistrare
J10/177/2018
Înmatriculare
19 februarie 2018
EUID
ROONRC.J10/177/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
Constantin Angelescu 226 Sat Stâlpu, Comuna Stâlpu Buzău
Adresă fiscală
Str. Constantin Angelescu 226 Stâlpu BUZĂU
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
19 februarie 2018
Înregistrare fiscală
10 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
COTORCEANU VALERICĂ DANIEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ANDALY MAXIM TOUR S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 19.02.2018
Înregistrare fiscală
19 februarie 2018
Număr registrul comerțului
J10/177/2018
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BUZĂU, SAT STÂLPU COM. STÂLPU, STR. CONSTANTIN ANGELESCU, NR.226
Cod poștal fiscal
127605
Strada sediului
Str. Constantin Angelescu
Numărul sediului
226
Localitatea sediului
Sat Stâlpu Com. Stâlpu
Județul sediului
BUZĂU
Codul poștal al sediului
127605
Strada domiciliului fiscal
Str. Constantin Angelescu
Numărul domiciliului fiscal
226
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Stâlpu Com. Stâlpu
Județul domiciliului fiscal
BUZĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
127605

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 februarie 2020
TVA până la
14 ianuarie 2026
Anulare operată la
14 ianuarie 2026
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 4621 Rev. 2Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BuzăuSat Stâlpu, Comuna StâlpuCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI