Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ANDANMAR CONSTRUCT SRL

ANDANMAR CONSTRUCT SRL

CUI 21528050 · SRL· Sat Corod, Comuna Corod

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ANDANMAR CONSTRUCT SRL are sediul în Sat Corod, Comuna Corod. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-28,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,7 mil. lei, față de 2,4 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-13,7%

Marja netă calculată este -13,7% în 2025, față de 52,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-50,1%

Datoriile raportate sunt 903 K lei în 2025, față de 1,8 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,7 mil. lei-28,2% față de anul anterior2020: 246.0902021: 865.9562022: 1.426.9642023: 2.357.4432024: 2.392.0302025: 1.716.811
Rezultat net 2025-235,5 K leiTrecere pe pierdere2020: -87.7702021: 325.3032022: 970.2402023: 1.495.7842024: 1.250.7962025: -235.460
Angajați 20253Neschimbat față de anul anterior2020: 22021: 32022: 32023: 32024: 32025: 3
Capitaluri proprii 2025931,7 K lei-41,4% față de anul anterior2020: 72.1802021: 612.8612022: 1.267.3122023: 1.828.3142024: 1.589.9782025: 931.659
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2020: 246,1 K lei246,1 K20202021: 866 K lei866 K20212022: 1,4 mil. lei1,4 mil.20222023: 2,4 mil. lei2,4 mil.20232024: 2,4 mil. lei2,4 mil.20242025: 1,7 mil. lei1,7 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-35,7%16,2%68%2020: -35,7%-35,7%20202021: 37,6%37,6%20212022: 68%68%20222023: 63,4%63,4%20232024: 52,3%52,3%20242025: -13,7%-13,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 11,7% · n=698

Cifra de afaceri: -28,2% față de anul anterior.Marjă netă -13,7% · -66 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20241,6 mil. lei
2025931,7 K lei

Datorii raportate

20241,8 mil. lei
2025903 K lei

Disponibilități bănești

2024620,7 K lei
2025478,5 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,4 mil. lei2,4 mil. lei1,7 mil. lei-28,2% față de anul anterior
Rezultat net1,5 mil. lei1,3 mil. lei-235,5 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii1,8 mil. lei1,6 mil. lei931,7 K lei-41,4% față de anul anterior
Datorii161,7 K lei1,8 mil. lei903 K lei-50,1% față de anul anterior
Creanțe167 K lei1,6 mil. lei358,2 K lei-77,2% față de anul anterior
Angajați333Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-13,7%52,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 11,7% (n=698) · 2024: 9% (n=978)

Rezultat / active (A+B)-12,8%36,8%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 11,6% (n=495) · 2024: 7,4% (n=664)

Rezultat / capitaluri proprii-25,3%78,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 49,3% (n=637) · 2024: 36,6% (n=858)

Vânzări per angajat572.270 lei797.343 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 192.017 lei (n=562) · 2024: 156.786 lei (n=819)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)50,8%46,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 43,7% (n=495) · 2024: 43,6% (n=664)

Datorii / active (A+B)49,2%53,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 53% (n=495) · 2024: 54,1% (n=664)

Ponderea activelor imobilizate47,2%34%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 14% (n=495) · 2024: 14,8% (n=664)

Active circulante / datorii totale1,07×1,24×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,4× (n=822) · 2024: 1,52× (n=1.134)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări75,1 zile236,5 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 62,3 zile (n=634) · 2024: 67,4 zile (n=876)

Stocuri în zile de vânzări27,8 zile7,8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 20,2 zile (n=386) · 2024: 21 zile (n=505)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.716.811
Rezultat net
-235.460
Angajați
3
Datorii
903.003
Active imobilizate
865.234
Active circulante
969.428
Capitaluri proprii
931.659
Venituri totale
1.718.314
Cheltuieli totale
1.953.774
Stocuri
132.690
Creanțe
358.243
Casă și conturi la bănci
478.495
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.392.030
Rezultat net
1.250.796
Angajați
3
Datorii
1.809.879
Active imobilizate
1.156.041
Active circulante
2.243.816
Capitaluri proprii
1.589.978
Venituri totale
2.392.035
Cheltuieli totale
1.079.278
Stocuri
51.717
Creanțe
1.571.444
Casă și conturi la bănci
620.655
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.357.443
Rezultat net
1.495.784
Angajați
3
Datorii
161.664
Active imobilizate
492.769
Active circulante
1.497.209
Capitaluri proprii
1.828.314
Venituri totale
2.398.854
Cheltuieli totale
882.440
Stocuri
96.878
Creanțe
167.023
Casă și conturi la bănci
1.233.308
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.426.964
Rezultat net
970.240
Angajați
3
Datorii
541.682
Active imobilizate
143.682
Active circulante
1.665.312
Capitaluri proprii
1.267.312
Venituri totale
1.426.973
Cheltuieli totale
444.604
Stocuri
102.010
Creanțe
450.147
Casă și conturi la bănci
1.113.155
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
865.956
Rezultat net
325.303
Angajați
3
Datorii
408.366
Active imobilizate
227.785
Active circulante
793.442
Capitaluri proprii
612.861
Venituri totale
871.922
Cheltuieli totale
538.132
Stocuri
73.391
Creanțe
248.567
Casă și conturi la bănci
471.484
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
246.090
Rezultat net
-87.770
Angajați
2
Datorii
912.724
Active imobilizate
298.945
Active circulante
685.959
Capitaluri proprii
72.180
Venituri totale
246.104
Cheltuieli totale
331.558
Stocuri
218.600
Creanțe
300.864
Casă și conturi la bănci
166.495
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-09

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2007-04-05 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-08–2026-10-09 · verificat 2026-10-09.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
21528050
Număr de înregistrare
J2007000606173
Înmatriculare
5 aprilie 2007
EUID
ROONRC.J2007000606173
Formă juridică
SRL
Sediu social
1281 Sat Corod, Comuna Corod Galaţi
Adresă fiscală
1281 Corod GALAŢI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
5 aprilie 2007
Înregistrare fiscală
27 martie 2025
Telefon
0746940468 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ANDONIE DANIEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ANDANMAR CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 05.04.2007
Înregistrare fiscală
5 aprilie 2007
Număr registrul comerțului
J2007000606173
Cod CAEN
4341
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Tecuci

Contact și adrese

Telefon
0746940468 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. GALAŢI, SAT COROD COM. COROD, NR.1281
Cod poștal fiscal
807080
Numărul sediului
1281
Localitatea sediului
Sat Corod Com. Corod
Județul sediului
GALAŢI
Codul poștal al sediului
807080
Numărul domiciliului fiscal
1281
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Corod Com. Corod
Județul domiciliului fiscal
GALAŢI
Cod poștal domiciliu fiscal
807080

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 ianuarie 2009
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 martie 2017
Actualizare TVA la încasare
8 februarie 2017
Publicare TVA la încasare
9 februarie 2017
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 4511 Rev. 1Demolarea construcțiilor, terasamente și organizare de șantiere

CAEN 4512 Rev. 1Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4521 Rev. 1Construcții de clădiri și lucrări de geniu

CAEN 4522 Rev. 1Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4523 Rev. 1Construcții de autostrăzi, drumuri, aerodroame și baze sportive

CAEN 4532 Rev. 1Lucrări de izolații și protecție anticorozivă

CAEN 4543 Rev. 1Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4544 Rev. 1Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 6024 Rev. 1Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 7134 Rev. 1Închirierea altor mașini și echipamente n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-09Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GalaţiSat Corod, Comuna CorodCAEN 4391
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI