Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ANDERMA HEALTHY SKIN S.R.L.

ANDERMA HEALTHY SKIN S.R.L.

CUI 39112735 · SRL· Municipiul Piteşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

ANDERMA HEALTHY SKIN S.R.L. are sediul în Municipiul Piteşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+32,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 542,5 K lei, față de 408,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut27,9%

Marja netă calculată este 27,9% în 2025, față de 26,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+335,1%

Datoriile raportate sunt 73,6 K lei în 2025, față de 16,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025542,5 K lei+32,9% față de anul anterior2020: 111.9232021: 199.2402022: 434.0972023: 370.4712024: 408.2802025: 542.480
Rezultat net 2025151,4 K lei+41,4% față de anul anterior2020: 84.1092021: 80.2342022: 177.9152023: 86.1892024: 107.0792025: 151.362
Angajați 20251+0% față de anul anterior2023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025536,5 K lei+39,3% față de anul anterior2020: 120.9522021: 201.1862022: 191.8922023: 278.0812024: 385.1612025: 536.523
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0271 K542 K2020: 111,9 K lei111,9 K20202021: 199,2 K lei199,2 K20212022: 434,1 K lei434,1 K20222023: 370,5 K lei370,5 K20232024: 408,3 K lei408,3 K20242025: 542,5 K lei542,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%37,6%75,1%Mediana sectorului (2025): 39,7% · n=112112020: 75,1%75,1%20202021: 40,3%40,3%20212022: 41%41%20222023: 23,3%23,3%20232024: 26,2%26,2%20242025: 27,9%27,9%2025

Cifra de afaceri: +32,9% față de anul anterior. Marja netă: 27,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii536,5 K lei+39,3% față de anul anterior
Datorii73,6 K lei+335,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri370,5 K lei408,3 K lei542,5 K lei+32,9% față de anul anterior
Rezultat net86,2 K lei107,1 K lei151,4 K lei+41,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii278,1 K lei385,2 K lei536,5 K lei+39,3% față de anul anterior
Datorii24,6 K lei16,9 K lei73,6 K lei+335,1% față de anul anterior
Creanțe37,1 K lei39,7 K lei17,1 K lei-56,8% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri27,9%39,7%n=11.21126,2%42%n=10.824
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)88%61,4%n=9.06795,8%69,6%n=8.517
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)12,1%35,2%n=9.0674,2%28,4%n=8.517
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)31,2%31,1%n=9.06753,7%27,8%n=8.517
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)24,8%42%n=9.06526,6%42,9%n=8.515
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive28,2%99,2%n=10.68327,8%97,8%n=10.301
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii5,7×2,09×n=11.95111,02×2,76×n=11.487
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36011,36 zile98,48 zilen=10.14434,97 zile60,53 zilen=9.273
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36050,26 zile2,42 zilen=3.55251,41 zile2,36 zilen=3.375
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați542.480 lei256.476 lein=8.361408.280 lei232.116 lein=8.069

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
542.480
Rezultat net
151.362
Angajați
1
Datorii
73.558
Active imobilizate
190.348
Active circulante
419.504
Capitaluri proprii
536.523
Venituri totale
542.480
Cheltuieli totale
374.780
Stocuri
75.736
Creanțe
17.115
Casă și conturi la bănci
326.653
Cheltuieli în avans
229
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
408.280
Rezultat net
107.079
Angajați
1
Datorii
16.907
Active imobilizate
215.788
Active circulante
186.280
Capitaluri proprii
385.161
Venituri totale
428.241
Cheltuieli totale
308.315
Stocuri
58.304
Creanțe
39.663
Casă și conturi la bănci
88.313
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
370.471
Rezultat net
86.189
Angajați
1
Datorii
24.593
Active imobilizate
38.086
Active circulante
264.588
Capitaluri proprii
278.081
Venituri totale
370.471
Cheltuieli totale
280.528
Stocuri
72.528
Creanțe
37.116
Casă și conturi la bănci
154.944
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
434.097
Rezultat net
177.915
Angajați
—
Datorii
15.257
Active imobilizate
45.298
Active circulante
161.851
Capitaluri proprii
191.892
Venituri totale
443.776
Cheltuieli totale
253.956
Stocuri
100.231
Creanțe
33.143
Casă și conturi la bănci
28.477
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
199.240
Rezultat net
80.234
Angajați
—
Datorii
22.419
Active imobilizate
56.697
Active circulante
166.830
Capitaluri proprii
201.186
Venituri totale
199.240
Cheltuieli totale
113.746
Stocuri
41.707
Creanțe
55.735
Casă și conturi la bănci
69.388
Cheltuieli în avans
78
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
111.923
Rezultat net
84.109
Angajați
—
Datorii
1.079
Active imobilizate
13.776
Active circulante
108.177
Capitaluri proprii
120.952
Venituri totale
111.923
Cheltuieli totale
25.232
Stocuri
—
Creanțe
20.840
Casă și conturi la bănci
87.337
Cheltuieli în avans
78
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-03-29 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39112735
Număr de înregistrare
J3/663/2018
Înmatriculare
29 martie 2018
EUID
ROONRC.J3/663/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
G-RAL EREMIA GRIGORESCU 18 P2 Municipiul Piteşti Argeş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. G-RAL EREMIA GRIGORESCU 18 Piteşti ARGEŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
29 martie 2018
Înregistrare fiscală
31 martie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NEIBOIU ANDREEA-IULIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ANDERMA HEALTHY SKIN S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 29.03.2018
Înregistrare fiscală
29 martie 2018
Număr registrul comerțului
J03/663/2018
Cod CAEN
8622
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, MUN. PITEŞTI, STR. G-RAL EREMIA GRIGORESCU, NR.18, CAMERA NR.1, BL.P2, SC.A, AP.16
Strada sediului
Str. G-ral Eremia Grigorescu
Numărul sediului
18
Localitatea sediului
Mun. Piteşti
Județul sediului
ARGEŞ
Detalii sediu
Camera nr.1
Strada domiciliului fiscal
Str. G-ral Eremia Grigorescu
Numărul domiciliului fiscal
18
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Piteşti
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ
Detalii domiciliu fiscal
Camera nr.1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Ajutoare de stat publicate

Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.

1 înregistrare · valoare publicată 995.060 lei · 6 februarie 2026

Schema de ajutor de minimis pentru sprijinirea dezvoltării microîntreprinderilor și întreprinderilor mici în cadrul Programului Regional Sud Muntenia 2021-20276 februarie 2026 · 995.060 lei

ajutoare de minimis acordate întreprinderilor unice

fonduri nerambursabile · Agentia pentru Dezvoltare Regionala Sud Muntenia

Intensitate publicată: 90% · Activități finanțate: 8622

Proiecte europene ale firmei

Legăturile folosesc CUI-ul beneficiarului când este publicat; în rest, numele și județul trebuie să indice o singură firmă.

CRESTEREA COMPETITIVITATII IN CADRUL COMPANIEI ANDERMA HEALTHY SKIN SRL2021-2027 · Program Regional Sud Muntenia · MySMIS 327670 · CONTRACT SEMNAT

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 8621 Rev. 2Activități de asistență medicală generală

CAEN 8622 Rev. 2Activități de asistență medicală specializată

CAEN 8690 Rev. 2Alte activități referitoare la sănătatea umană

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ArgeşMunicipiul PiteştiCAEN 8622
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI