Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ANDREAS BIŢĂ SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ

ANDREAS BIŢĂ SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ

CUI 38551791 · SRL· Municipiul Reşiţa· Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

dizolvareONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatădizolvareVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

ANDREAS BIŢĂ SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ are sediul în Municipiul Reşiţa și raportează activitatea comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

dizolvare

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+7,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 256,5 K lei, față de 239,3 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut-5,7%

Marja netă calculată este -5,7% în 2024, față de -9,4% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
84/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024256,5 K lei+7,2% față de anul anterior2021: 252.5852022: 238.8922023: 239.2802024: 256.463
Rezultat net 2024-14,6 K lei+35,1% față de anul anterior2021: -24.1912022: -15.2502023: -22.5542024: -14.630
Angajați 20242+0% față de anul anterior2021: 22022: 22023: 22024: 2
Capitaluri proprii 2024-95,2 K lei-18,2% față de anul anterior2021: -42.7302022: -57.9812023: -80.5352024: -95.165
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0128 K256 K2021: 252,6 K lei252,6 K20212022: 238,9 K lei238,9 K20222023: 239,3 K lei239,3 K20232024: 256,5 K lei256,5 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-9,6%-3,9%1,9%Mediana sectorului (2024): 1,9% · n=322632021: -9,6%-9,6%20212022: -6,4%-6,4%20222023: -9,4%-9,4%20232024: -5,7%-5,7%2024

Cifra de afaceri: +7,2% față de anul anterior. Marja netă: -5,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii-95,2 K lei-18,2% față de anul anterior
Datorii118,8 K lei+36,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri238,9 K lei239,3 K lei256,5 K lei+7,2% față de anul anterior
Rezultat net-15,3 K lei-22,6 K lei-14,6 K lei+35,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii-58 K lei-80,5 K lei-95,2 K lei-18,2% față de anul anterior
Datorii83,9 K lei86,8 K lei118,8 K lei+36,9% față de anul anterior
Creanțe1,4 K lei383 lei5,7 K lei+1.376,2% față de anul anterior
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-5,7%1,9%n=32.263-9,4%2,7%n=32.917
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,2×0,95×n=38.8250,07×0,98×n=39.917
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3607,94 zile6,91 zilen=28.3020,58 zile6,93 zilen=25.500
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36017,96 zile65,5 zilen=29.5678,35 zile69,72 zilen=30.370
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați128.232 lei242.354 lein=24.014119.640 lei218.952 lein=24.646

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
256.463
Rezultat net
-14.630
Angajați
2
Datorii
118.795
Active imobilizate
—
Active circulante
23.630
Capitaluri proprii
-95.165
Venituri totale
256.463
Cheltuieli totale
268.528
Stocuri
12.796
Creanțe
5.654
Casă și conturi la bănci
5.180
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
239.280
Rezultat net
-22.554
Angajați
2
Datorii
86.762
Active imobilizate
—
Active circulante
6.227
Capitaluri proprii
-80.535
Venituri totale
239.280
Cheltuieli totale
259.441
Stocuri
5.547
Creanțe
383
Casă și conturi la bănci
297
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
238.892
Rezultat net
-15.250
Angajați
2
Datorii
83.852
Active imobilizate
—
Active circulante
25.871
Capitaluri proprii
-57.981
Venituri totale
239.185
Cheltuieli totale
252.046
Stocuri
23.719
Creanțe
1.360
Casă și conturi la bănci
792
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
252.585
Rezultat net
-24.191
Angajați
2
Datorii
48.187
Active imobilizate
—
Active circulante
5.457
Capitaluri proprii
-42.730
Venituri totale
252.688
Cheltuieli totale
274.352
Stocuri
2.974
Creanțe
1.702
Casă și conturi la bănci
781
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

84/ 100Atenție foarte ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

dizolvare

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-09-01. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCdizolvare2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-05
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

dizolvare

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-09-01. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-11-29 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-05 · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-05.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38551791
Număr de înregistrare
J11/830/2017
Înmatriculare
29 noiembrie 2017
EUID
ROONRC.J11/830/2017
Formă juridică
SRL
Sediu social
FELIX 2 Municipiul Reşiţa Caraş-Severin · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Aleea FELIX 2 Reşiţa CARAŞ-SEVERIN · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
29 noiembrie 2017
Înregistrare fiscală
1 septembrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CONSTANTIN CARMEN-RAMONA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ANDREAS BIŢĂ SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 29.11.2017
Înregistrare fiscală
29 noiembrie 2017
Număr registrul comerțului
J11/830/2017
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Caraş-Severin

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CARAŞ-SEVERIN, MUN. REŞIŢA, ALEEA FELIX, NR.2, SC.2, ET.3, AP.7
Cod poștal fiscal
320159
Strada sediului
Aleea Felix
Numărul sediului
2
Localitatea sediului
Mun. Reşiţa
Județul sediului
CARAŞ-SEVERIN
Codul poștal al sediului
320159
Strada domiciliului fiscal
Aleea Felix
Numărul domiciliului fiscal
2
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Reşiţa
Județul domiciliului fiscal
CARAŞ-SEVERIN
Cod poștal domiciliu fiscal
320159

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
1 septembrie 2026
Publicarea deciziei
1 septembrie 2026

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-05Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Caraş-SeverinMunicipiul ReşiţaCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI