Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ANDREEA TRANS GOLD C & A S.R.L.

ANDREEA TRANS GOLD C & A S.R.L.

CUI 39390235 · SRL· Bucureşti Sectorul 3

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ANDREEA TRANS GOLD C & A S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 3. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-38%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 678,6 K lei, față de 1,1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-2%

Marja netă calculată este -2% în 2025, față de 18,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+47%

Datoriile raportate sunt 787 K lei în 2025, față de 535,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025678,6 K lei-38% față de anul anterior2020: 719.8362021: 732.2462023: 1.047.1732024: 1.095.0932025: 678.564
Rezultat net 2025-13,8 K lei-106,8% față de anul anterior2020: 116.7152021: 17.7492023: 173.0312024: 204.4672025: -13.843
Angajați 20253-25% față de anul anterior2020: 32021: 32023: 42024: 42025: 3
Capitaluri proprii 2025284,2 K lei-55% față de anul anterior2020: 299.3402021: 185.5102023: 426.9582024: 631.4252025: 284.249
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0548 K1 mil.2020: 719,8 K lei719,8 K20202021: 732,2 K lei732,2 K20212023: 1 mil. lei1 mil.20232024: 1,1 mil. lei1,1 mil.20242025: 678,6 K lei678,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-2%8,3%18,7%Mediana sectorului (2025): 3,7% · n=304902020: 16,2%16,2%20202021: 2,4%2,4%20212023: 16,5%16,5%20232024: 18,7%18,7%20242025: -2%-2%2025

Cifra de afaceri: -38% față de anul anterior. Marja netă: -2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii284,2 K lei-55% față de anul anterior
Datorii787 K lei+47% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1 mil. lei1,1 mil. lei678,6 K lei-38% față de anul anterior
Rezultat net173 K lei204,5 K lei-13,8 K lei-106,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii427 K lei631,4 K lei284,2 K lei-55% față de anul anterior
Datorii190,9 K lei535,4 K lei787 K lei+47% față de anul anterior
Creanțe600,4 K lei998,8 K lei943,4 K lei-5,5% față de anul anterior
Angajați443-25% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-2%3,7%n=30.49018,7%3,5%n=32.629
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)26,5%24,6%n=27.27254,1%28,1%n=29.203
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)73,5%76,6%n=27.27245,9%73%n=29.203
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)8,8%32,1%n=27.27210%31,1%n=29.203
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-1,3%3,5%n=27.26317,5%2,7%n=29.187
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-4,9%26,7%n=25.15532,4%21,3%n=26.850
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,24×0,8×n=37.8801,96×0,83×n=40.996
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360500,52 zile61,23 zilen=29.162328,36 zile61,73 zilen=31.003
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3602,68 zile5,37 zilen=16.0951,66 zile5,69 zilen=16.762
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați226.188 lei278.223 lein=25.896273.773 lei257.350 lein=28.111

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
678.564
Rezultat net
-13.843
Angajați
3
Datorii
787.030
Active imobilizate
94.711
Active circulante
976.568
Capitaluri proprii
284.249
Venituri totale
678.572
Cheltuieli totale
675.710
Stocuri
5.046
Creanțe
943.432
Casă și conturi la bănci
28.090
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.095.093
Rezultat net
204.467
Angajați
4
Datorii
535.380
Active imobilizate
116.236
Active circulante
1.050.569
Capitaluri proprii
631.425
Venituri totale
1.095.134
Cheltuieli totale
866.228
Stocuri
5.046
Creanțe
998.846
Casă și conturi la bănci
46.677
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.047.173
Rezultat net
173.031
Angajați
4
Datorii
190.864
Active imobilizate
—
Active circulante
617.822
Capitaluri proprii
426.958
Venituri totale
1.047.453
Cheltuieli totale
866.100
Stocuri
5.046
Creanțe
600.397
Casă și conturi la bănci
12.379
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
732.246
Rezultat net
17.749
Angajați
3
Datorii
122.936
Active imobilizate
7.084
Active circulante
301.362
Capitaluri proprii
185.510
Venituri totale
732.754
Cheltuieli totale
707.854
Stocuri
—
Creanțe
16.455
Casă și conturi la bănci
284.907
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
719.836
Rezultat net
116.715
Angajați
3
Datorii
75.562
Active imobilizate
11.807
Active circulante
363.095
Capitaluri proprii
299.340
Venituri totale
721.574
Cheltuieli totale
597.679
Stocuri
—
Creanțe
37.167
Casă și conturi la bănci
325.928
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 38% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 38% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-05-23 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39390235
Număr de înregistrare
J40/7224/2018
Înmatriculare
23 mai 2018
EUID
ROONRC.J40/7224/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
DR. MAXIMILIAN POPPER 37 Bucureşti Sectorul 3 Bucureşti
Adresă fiscală
Str. DR. MAXIMILIAN POPPER 37 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
23 mai 2018
Înregistrare fiscală
25 februarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CHIRICEANU ANDREEA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ANDREEA TRANS GOLD C & A S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 23.05.2018
Înregistrare fiscală
23 mai 2018
Număr registrul comerțului
J40/7224/2018
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR. DR. MAXIMILIAN POPPER, NR.37, CAMERA 1, ET.2, AP.5
Strada sediului
Str. DR. MAXIMILIAN POPPER
Numărul sediului
37
Localitatea sediului
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii sediu
CAMERA 1
Strada domiciliului fiscal
Str. DR. MAXIMILIAN POPPER
Numărul domiciliului fiscal
37
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
26 iunie 2018
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
26 iunie 2018
Actualizare TVA la încasare
26 iunie 2018
Publicare TVA la încasare
27 iunie 2018
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 3Drumul Maximilian PopperCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI