Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ANDREISOFT SRL

ANDREISOFT SRL

CUI 17030979 · SRL· Bucureşti Sectorul 2

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ANDREISOFT SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 2. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-57,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 96,4 K lei, față de 225,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât29,8%

Marja netă calculată este 29,8% în 2025, față de 72,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+11,8%

Datoriile raportate sunt 129 K lei în 2025, față de 115,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202596,4 K lei-57,3% față de anul anterior2020: 9.7332021: 92.6042022: 64.6692023: 101.5302024: 225.6782025: 96.439
Rezultat net 202528,7 K lei-82,5% față de anul anterior2020: -14.6592021: 41.0492022: 27.2132023: 43.2592024: 164.3402025: 28.747
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202590,9 K lei-56,9% față de anul anterior2020: 4.0652021: 45.1142022: 72.3272023: 91.5672024: 210.9062025: 90.919
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0113 K226 K2020: 9,7 K lei9,7 K20202021: 92,6 K lei92,6 K20212022: 64,7 K lei64,7 K20222023: 101,5 K lei101,5 K20232024: 225,7 K lei225,7 K20242025: 96,4 K lei96,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-150,6%-38,9%72,8%2020: -150,6%-150,6%20202021: 44,3%44,3%20212022: 42,1%42,1%20222023: 42,6%42,6%20232024: 72,8%72,8%20242025: 29,8%29,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 24,5% · n=11.510

Cifra de afaceri: -57,3% față de anul anterior.Marjă netă 29,8% · -43 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024210,9 K lei
202590,9 K lei

Datorii raportate

2024115,4 K lei
2025129 K lei

Disponibilități bănești

202456,6 K lei
2025132,6 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri101,5 K lei225,7 K lei96,4 K lei-57,3% față de anul anterior
Rezultat net43,3 K lei164,3 K lei28,7 K lei-82,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii91,6 K lei210,9 K lei90,9 K lei-56,9% față de anul anterior
Datorii88,5 K lei115,4 K lei129 K lei+11,8% față de anul anterior
Creanțe45,3 K lei269,7 K lei87,3 K lei-67,6% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă29,8%72,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 24,5% (n=11.510) · 2024: 27,4% (n=11.469)

Rezultat / capitaluri proprii31,6%77,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 90,3% (n=11.005) · 2024: 78,5% (n=11.096)

Vânzări per angajat96.439 lei225.678 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 223.621 lei (n=7.785) · 2024: 215.289 lei (n=7.881)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale1,7×2,83×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,8× (n=13.484) · 2024: 2,13× (n=13.619)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări325,8 zile430,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 109,5 zile (n=10.835) · 2024: 95,2 zile (n=10.571)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
96.439
Rezultat net
28.747
Angajați
1
Datorii
128.993
Active imobilizate
—
Active circulante
219.912
Capitaluri proprii
90.919
Venituri totale
96.439
Cheltuieli totale
66.873
Stocuri
—
Creanțe
87.271
Casă și conturi la bănci
132.641
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
225.678
Rezultat net
164.340
Angajați
1
Datorii
115.401
Active imobilizate
—
Active circulante
326.307
Capitaluri proprii
210.906
Venituri totale
225.678
Cheltuieli totale
59.194
Stocuri
—
Creanțe
269.672
Casă și conturi la bănci
56.635
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
101.530
Rezultat net
43.259
Angajați
1
Datorii
88.521
Active imobilizate
—
Active circulante
180.088
Capitaluri proprii
91.567
Venituri totale
101.530
Cheltuieli totale
57.307
Stocuri
15.536
Creanțe
45.253
Casă și conturi la bănci
119.299
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
64.669
Rezultat net
27.213
Angajați
1
Datorii
58.327
Active imobilizate
—
Active circulante
130.654
Capitaluri proprii
72.327
Venituri totale
64.669
Cheltuieli totale
35.516
Stocuri
15.536
Creanțe
45.253
Casă și conturi la bănci
69.865
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
92.604
Rezultat net
41.049
Angajați
—
Datorii
101.678
Active imobilizate
—
Active circulante
146.792
Capitaluri proprii
45.114
Venituri totale
92.604
Cheltuieli totale
48.833
Stocuri
15.536
Creanțe
71.669
Casă și conturi la bănci
59.587
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
9.733
Rezultat net
-14.659
Angajați
1
Datorii
94.077
Active imobilizate
—
Active circulante
98.142
Capitaluri proprii
4.065
Venituri totale
9.733
Cheltuieli totale
24.100
Stocuri
15.536
Creanțe
56.835
Casă și conturi la bănci
25.771
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 57% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-05

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 57% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2008-07-25 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.

Istoric publicat

Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.

EdițieTotalBuget de statAsigurări socialeȘomajSănătateContestat
2016-03-3115.343 lei14.144 lei853 lei28 lei318 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-04–2026-10-05 · verificat 2026-10-05.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
17030979
Număr de înregistrare
J2004020573401
Înmatriculare
13 decembrie 2004
EUID
ROONRC.J2004020573401
Formă juridică
SRL
Sediu social
B-dul PACHE PROTOPOPESCU 133 Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
B-dul PACHE PROTOPOPESCU 133 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
25 iulie 2008
Înregistrare fiscală
7 aprilie 2025
Telefon
0212527807 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
POPESCU FLORIN PAUL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ANDREISOFT SRL
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 25.07.2008
Înregistrare fiscală
13 decembrie 2004
Număr registrul comerțului
J2004020573401
Cod CAEN
7311
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0212527807 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, B-DUL PACHE PROTOPOPESCU, NR.133, ET.P
Cod poștal fiscal
21411
Strada sediului
Bld. Emanuel Pake-Protopopescu
Numărul sediului
133
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
21411
Strada domiciliului fiscal
Bld. Emanuel Pake-Protopopescu
Numărul domiciliului fiscal
133
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
21411

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
15 decembrie 2004
TVA până la
6 februarie 2025
Anulare operată la
6 februarie 2025
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
6 februarie 2025
Actualizare TVA la încasare
11 februarie 2025
Publicare TVA la încasare
12 februarie 2025
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 5819 Rev. 3Alte activități de editare

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6391 Rev. 3Activități ale portalurilor web

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-05Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2Bulevardul Pache ProtopopescuCAEN 7311
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI