Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ANDY RECICLARE PALETI S.R.L.

ANDY RECICLARE PALETI S.R.L.

CUI 39438740 · SRL· Loc. Bragadiru, Oraş Bragadiru

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ANDY RECICLARE PALETI S.R.L. are sediul în Loc. Bragadiru, Oraş Bragadiru. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-24,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 414,6 K lei, față de 549,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât14,7%

Marja netă calculată este 14,7% în 2025, față de 18,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-10,5%

Datoriile raportate sunt 24,2 K lei în 2025, față de 27,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025414,6 K lei-24,6% față de anul anterior2020: 272.5512021: 345.0612022: 478.5002023: 355.1822024: 549.7412025: 414.586
Rezultat net 202561,1 K lei-39,4% față de anul anterior2020: 48.8542021: 51.4302022: 31.3282023: -17.4462024: 100.8702025: 61.113
Angajați 20252+0% față de anul anterior2020: 12021: 32022: 32023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025221,1 K lei+3,4% față de anul anterior2020: 147.2362021: 198.6662022: 173.1522023: 155.7062024: 213.7502025: 221.063
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0275 K550 K2020: 272,6 K lei272,6 K20202021: 345,1 K lei345,1 K20212022: 478,5 K lei478,5 K20222023: 355,2 K lei355,2 K20232024: 549,7 K lei549,7 K20242025: 414,6 K lei414,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-4,9%6,7%18,3%Mediana sectorului (2025): 2,6% · n=4052020: 17,9%17,9%20202021: 14,9%14,9%20212022: 6,5%6,5%20222023: -4,9%-4,9%20232024: 18,3%18,3%20242025: 14,7%14,7%2025

Cifra de afaceri: -24,6% față de anul anterior. Marja netă: 14,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii221,1 K lei+3,4% față de anul anterior
Datorii24,2 K lei-10,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri355,2 K lei549,7 K lei414,6 K lei-24,6% față de anul anterior
Rezultat net-17,4 K lei100,9 K lei61,1 K lei-39,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii155,7 K lei213,8 K lei221,1 K lei+3,4% față de anul anterior
Datorii10,7 K lei27,1 K lei24,2 K lei-10,5% față de anul anterior
Creanțe86,5 K lei118,9 K lei116 K lei-2,5% față de anul anterior
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri14,7%2,6%n=40518,3%4,3%n=591
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)90,1%27,6%n=42688,8%37,8%n=623
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)9,9%68,4%n=42611,2%56,4%n=623
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)11%31,9%n=4267%33,2%n=623
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)24,9%0%n=42541,9%0,6%n=621
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive27,6%7,2%n=37247,2%12,5%n=548
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii9,01×0,83×n=5768,27×0,96×n=827
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360100,69 zile65,99 zilen=39277,89 zile58,8 zilen=572
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați207.293 lei270.000 lein=321274.871 lei263.614 lein=487

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
414.586
Rezultat net
61.113
Angajați
2
Datorii
24.242
Active imobilizate
27.002
Active circulante
218.303
Capitaluri proprii
221.063
Venituri totale
414.586
Cheltuieli totale
346.300
Stocuri
—
Creanțe
115.953
Casă și conturi la bănci
102.350
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
549.741
Rezultat net
100.870
Angajați
2
Datorii
27.083
Active imobilizate
16.828
Active circulante
224.005
Capitaluri proprii
213.750
Venituri totale
549.808
Cheltuieli totale
437.248
Stocuri
—
Creanțe
118.949
Casă și conturi la bănci
105.056
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
355.182
Rezultat net
-17.446
Angajați
2
Datorii
10.669
Active imobilizate
13.965
Active circulante
152.410
Capitaluri proprii
155.706
Venituri totale
355.182
Cheltuieli totale
369.908
Stocuri
—
Creanțe
86.513
Casă și conturi la bănci
65.897
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
478.500
Rezultat net
31.328
Angajați
3
Datorii
39.221
Active imobilizate
34.095
Active circulante
178.278
Capitaluri proprii
173.152
Venituri totale
549.174
Cheltuieli totale
512.355
Stocuri
6.471
Creanțe
62.735
Casă și conturi la bănci
109.072
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
345.061
Rezultat net
51.430
Angajați
3
Datorii
121.148
Active imobilizate
78.757
Active circulante
241.057
Capitaluri proprii
198.666
Venituri totale
345.306
Cheltuieli totale
290.424
Stocuri
—
Creanțe
166.837
Casă și conturi la bănci
74.220
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
272.551
Rezultat net
48.854
Angajați
1
Datorii
24.355
Active imobilizate
—
Active circulante
171.591
Capitaluri proprii
147.236
Venituri totale
272.801
Cheltuieli totale
221.298
Stocuri
—
Creanțe
117.133
Casă și conturi la bănci
54.458
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2025-07-11 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39438740
Număr de înregistrare
J2018007821407
Înmatriculare
5 iunie 2018
EUID
ROONRC.J2018007821407
Formă juridică
SRL
Sediu social
IERNII 10D Loc. Bragadiru, Oraş Bragadiru Ilfov
Adresă fiscală
Str IERNII 10D Bragadiru ILFOV
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
11 iulie 2025
Înregistrare fiscală
6 august 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
FERARU ANDREEA
administrator
FERARU CĂTĂLIN MARIUS

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ANDY RECICLARE PALETI S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 11.07.2025
Înregistrare fiscală
5 iunie 2018
Număr registrul comerțului
J2018007821407
Cod CAEN
1624
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Bragadiru

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, SAT BRAGADIRU ORŞ. BRAGADIRU, STR IERNII, NR.10D, CASA 4
Strada sediului
Str IERNII
Numărul sediului
10D
Localitatea sediului
Sat Bragadiru Orş. Bragadiru
Județul sediului
ILFOV
Detalii sediu
CASA 4
Strada domiciliului fiscal
Str IERNII
Numărul domiciliului fiscal
10D
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Bragadiru Orş. Bragadiru
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Detalii domiciliu fiscal
CASA 4

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
30 martie 2020
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 1624 Rev. 3Fabricarea ambalajelor din lemn

CAEN 3319 Rev. 3Repararea și întreținerea altor echipamente

CAEN 3811 Rev. 3Colectarea deșeurilor nepericuloase

CAEN 3821 Rev. 3Recuperarea materialelor reciclabile

CAEN 4687 Rev. 3Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovLoc. Bragadiru, Oraş BragadiruCAEN 3832
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI