Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ANEDOR SRL

ANEDOR SRL

CUI 24683733 · SRL· Municipiul Craiova

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ANEDOR SRL are sediul în Municipiul Craiova. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-3,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 176,5 K lei, față de 182,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât5,1%

Marja netă calculată este 5,1% în 2025, față de 17,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-7,7%

Datoriile raportate sunt 14,1 K lei în 2025, față de 15,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025176,5 K lei-3,3% față de anul anterior2020: 31.6952021: 136.5342022: 186.3502023: 201.1442024: 182.5012025: 176.488
Rezultat net 20259 K lei-71,8% față de anul anterior2020: 2.4762021: 17.3472022: 47.6822023: 59.4982024: 31.8422025: 8.975
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 2025136,3 K lei+7,1% față de anul anterior2020: -19.0722021: -1.7252022: 45.9572023: 95.4552024: 127.2972025: 136.272
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0101 K201 K2020: 31,7 K lei31,7 K20202021: 136,5 K lei136,5 K20212022: 186,4 K lei186,4 K20222023: 201,1 K lei201,1 K20232024: 182,5 K lei182,5 K20242025: 176,5 K lei176,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%14,8%29,6%2020: 7,8%7,8%20202021: 12,7%12,7%20212022: 25,6%25,6%20222023: 29,6%29,6%20232024: 17,4%17,4%20242025: 5,1%5,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 0,9% · n=4.933

Cifra de afaceri: -3,3% față de anul anterior.Marjă netă 5,1% · -12,4 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024127,3 K lei
2025136,3 K lei

Datorii raportate

202415,3 K lei
202514,1 K lei

Disponibilități bănești

202448,3 K lei
202562,6 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri201,1 K lei182,5 K lei176,5 K lei-3,3% față de anul anterior
Rezultat net59,5 K lei31,8 K lei9 K lei-71,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii95,5 K lei127,3 K lei136,3 K lei+7,1% față de anul anterior
Datorii8,9 K lei15,3 K lei14,1 K lei-7,7% față de anul anterior
Creanțe1 lei1 lei1 leiNeschimbat față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă5,1%17,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 0,9% (n=4.933) · 2024: 1,1% (n=5.346)

Rezultat / active (A+B)6%22,3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0,1% (n=4.838) · 2024: 0,1% (n=5.215)

Rezultat / capitaluri proprii6,6%25%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 17% (n=3.291) · 2024: 23,5% (n=3.480)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)91,5%89,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 2,4% (n=4.842) · 2024: 3,8% (n=5.217)

Datorii / active (A+B)9,5%10,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 89,3% (n=4.842) · 2024: 85,1% (n=5.217)

Ponderea activelor imobilizate52%60,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 45,2% (n=4.842) · 2024: 46,4% (n=5.217)

Active circulante / datorii totale5,07×3,67×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,47× (n=6.365) · 2024: 0,49× (n=6.801)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări0 zile0 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 15,9 zile (n=4.418) · 2024: 16,2 zile (n=4.728)

Stocuri în zile de vânzări17,9 zile15,1 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 18,1 zile (n=4.277) · 2024: 19,6 zile (n=4.589)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
176.488
Rezultat net
8.975
Angajați
—
Datorii
14.090
Active imobilizate
77.475
Active circulante
71.409
Capitaluri proprii
136.272
Venituri totale
213.333
Cheltuieli totale
202.593
Stocuri
8.799
Creanțe
1
Casă și conturi la bănci
62.609
Cheltuieli în avans
1.478
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
182.501
Rezultat net
31.842
Angajați
—
Datorii
15.270
Active imobilizate
86.568
Active circulante
55.999
Capitaluri proprii
127.297
Venituri totale
219.180
Cheltuieli totale
185.513
Stocuri
7.679
Creanțe
1
Casă și conturi la bănci
48.319
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
201.144
Rezultat net
59.498
Angajați
—
Datorii
8.947
Active imobilizate
43.044
Active circulante
61.358
Capitaluri proprii
95.455
Venituri totale
244.065
Cheltuieli totale
182.552
Stocuri
6.228
Creanțe
1
Casă și conturi la bănci
55.129
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
186.350
Rezultat net
47.682
Angajați
—
Datorii
15.597
Active imobilizate
9.851
Active circulante
51.703
Capitaluri proprii
45.957
Venituri totale
230.112
Cheltuieli totale
180.566
Stocuri
9.000
Creanțe
1
Casă și conturi la bănci
42.702
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
136.534
Rezultat net
17.347
Angajați
—
Datorii
15.881
Active imobilizate
1.710
Active circulante
12.446
Capitaluri proprii
-1.725
Venituri totale
162.648
Cheltuieli totale
143.936
Stocuri
2.618
Creanțe
1
Casă și conturi la bănci
9.827
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
31.695
Rezultat net
2.476
Angajați
—
Datorii
35.173
Active imobilizate
1.238
Active circulante
14.863
Capitaluri proprii
-19.072
Venituri totale
31.695
Cheltuieli totale
28.697
Stocuri
1.344
Creanțe
1
Casă și conturi la bănci
13.518
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-11

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2008-10-31 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-10–2026-10-11 · verificat 2026-10-11.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
24683733
Număr de înregistrare
J16/2132/2008
Înmatriculare
31 octombrie 2008
EUID
ROONRC.J16/2132/2008
Formă juridică
SRL
Sediu social
ELENA FARAGO 48 175O Municipiul Craiova Dolj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. ELENA FARAGO 48 Craiova DOLJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
31 octombrie 2008
Înregistrare fiscală
11 noiembrie 2021
Telefon
0745127220 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PĂTRU FLORENTINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ANEDOR SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 31.10.2008
Înregistrare fiscală
31 octombrie 2008
Număr registrul comerțului
J2008002132169
Cod CAEN
1071
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj

Contact și adrese

Telefon
0745127220 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. DOLJ, MUN. CRAIOVA, STR. ELENA FARAGO, NR.48, BL.175O, SC.2, ET.2, AP.8
Strada sediului
Str. Elena Farago
Numărul sediului
48
Localitatea sediului
Mun. Craiova
Județul sediului
DOLJ
Strada domiciliului fiscal
Str. Elena Farago
Numărul domiciliului fiscal
48
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Craiova
Județul domiciliului fiscal
DOLJ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Istoric al schimbărilor observate

Sunt păstrate numai diferențele dintre verificări, începând cu activarea istoricului. Data cererii ANAF nu este tratată ca schimbare.

  1. 6 noiembrie 2026
    • date generale.nrRegCom: J16/2132/2008 → J2008002132169

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 1071 Rev. 2Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

CAEN 1086 Rev. 2Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice

CAEN 4724 Rev. 2Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-11Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DoljMunicipiul CraiovaCAEN 1071
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI