Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ANIELA TEG SRL

ANIELA TEG SRL

CUI 37919829 · SRL· Municipiul Satu Mare

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ANIELA TEG SRL are sediul în Municipiul Satu Mare. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-46,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 62,5 K lei, față de 116,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-36,9%

Marja netă calculată este -36,9% în 2025, față de 11,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+127,3%

Datoriile raportate sunt 19,8 K lei în 2025, față de 8,7 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202562,5 K lei-46,4% față de anul anterior2020: 86.2412021: 216.6072022: 278.5112023: 193.3132024: 116.5522025: 62.460
Rezultat net 2025-23,1 K leiTrecere pe pierdere2020: 33.0322021: 66.8532022: 87.7982023: 15.6222024: 13.5872025: -23.058
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 32023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202525 K lei-48% față de anul anterior2020: 33.2322021: 75.0852022: 132.8832023: 148.5052024: 48.0312025: 24.973
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0139 K279 K2020: 86,2 K lei86,2 K20202021: 216,6 K lei216,6 K20212022: 278,5 K lei278,5 K20222023: 193,3 K lei193,3 K20232024: 116,6 K lei116,6 K20242025: 62,5 K lei62,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-36,9%0,7%38,3%2020: 38,3%38,3%20202021: 30,9%30,9%20212022: 31,5%31,5%20222023: 8,1%8,1%20232024: 11,7%11,7%20242025: -36,9%-36,9%2025Reper 2025: mediana sectorului 3,1% · n=9.190

Cifra de afaceri: -46,4% față de anul anterior.Marjă netă -36,9% · -48,6 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202448 K lei
202525 K lei

Datorii raportate

20248,7 K lei
202519,8 K lei

Disponibilități bănești

202420,7 K lei
20253,6 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri193,3 K lei116,6 K lei62,5 K lei-46,4% față de anul anterior
Rezultat net15,6 K lei13,6 K lei-23,1 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii148,5 K lei48 K lei25 K lei-48% față de anul anterior
Datorii27,2 K lei8,7 K lei19,8 K lei+127,3% față de anul anterior
Creanțe133,1 K lei——Valoare curentă indisponibilă
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-36,9%11,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,1% (n=9.190) · 2024: 1,3% (n=13.055)

Rezultat / active (A+B)-51,5%23,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2% (n=5.333) · 2024: 0% (n=7.661)

Rezultat / capitaluri proprii-92,3%28,3%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 37% (n=5.223) · 2024: 34,4% (n=7.169)

Vânzări per angajat62.460 lei116.552 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 76.053 lei (n=5.763) · 2024: 63.420 lei (n=8.593)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)55,7%84,6%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 1,3% (n=5.338) · 2024: -3,6% (n=7.667)

Datorii / active (A+B)44,3%15,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 97,2% (n=5.338) · 2024: 99,7% (n=7.667)

Ponderea activelor imobilizate19,8%19,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 29,4% (n=5.338) · 2024: 28,9% (n=7.667)

Active circulante / datorii totale1,81×5,23×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,52× (n=10.514) · 2024: 0,51× (n=14.983)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Stocuri în zile de vânzări186,2 zile77,1 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 22,5 zile (n=5.287) · 2024: 25,1 zile (n=7.322)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
62.460
Rezultat net
-23.058
Angajați
1
Datorii
19.839
Active imobilizate
8.881
Active circulante
35.931
Capitaluri proprii
24.973
Venituri totale
62.937
Cheltuieli totale
85.203
Stocuri
32.307
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
3.624
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
116.552
Rezultat net
13.587
Angajați
1
Datorii
8.727
Active imobilizate
11.100
Active circulante
45.658
Capitaluri proprii
48.031
Venituri totale
116.550
Cheltuieli totale
101.820
Stocuri
24.971
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
20.687
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
193.313
Rezultat net
15.622
Angajați
1
Datorii
27.233
Active imobilizate
13.320
Active circulante
162.418
Capitaluri proprii
148.505
Venituri totale
193.313
Cheltuieli totale
175.880
Stocuri
25.045
Creanțe
133.077
Casă și conturi la bănci
4.296
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
278.511
Rezultat net
87.798
Angajați
3
Datorii
14.946
Active imobilizate
15.540
Active circulante
132.289
Capitaluri proprii
132.883
Venituri totale
278.511
Cheltuieli totale
188.138
Stocuri
23.445
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
108.844
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
216.607
Rezultat net
66.853
Angajați
1
Datorii
26.076
Active imobilizate
17.760
Active circulante
83.401
Capitaluri proprii
75.085
Venituri totale
216.607
Cheltuieli totale
146.944
Stocuri
16.067
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
67.334
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
86.241
Rezultat net
33.032
Angajați
1
Datorii
33.577
Active imobilizate
19.980
Active circulante
46.829
Capitaluri proprii
33.232
Venituri totale
86.241
Cheltuieli totale
52.154
Stocuri
13.131
Creanțe
17.190
Casă și conturi la bănci
16.508
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 46% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-21

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 46% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-07-07 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-20–2026-10-21 · verificat 2026-10-21.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37919829
Număr de înregistrare
J30/847/2017
Înmatriculare
7 iulie 2017
EUID
ROONRC.J30/847/2017
Formă juridică
SRL
Sediu social
LUKÖ BÉLA 16 Municipiul Satu Mare Satu Mare · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. LUKÖ BÉLA 16 Satu Mare SATU MARE · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
7 iulie 2017
Înregistrare fiscală
17 octombrie 2025
Telefon
0746435285 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ŞANŢA ANIELA VIORICA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ANIELA TEG SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 07.07.2017
Înregistrare fiscală
7 iulie 2017
Număr registrul comerțului
J30/847/2017
Cod CAEN
9602
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare

Contact și adrese

Telefon
0746435285 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SATU MARE, MUN. SATU MARE, STR. LUKÖ BÉLA, NR.16
Cod poștal fiscal
440061
Strada sediului
Str. Lukö Béla
Numărul sediului
16
Localitatea sediului
Mun. Satu Mare
Județul sediului
SATU MARE
Codul poștal al sediului
440061
Strada domiciliului fiscal
Str. Lukö Béla
Numărul domiciliului fiscal
16
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Satu Mare
Județul domiciliului fiscal
SATU MARE
Cod poștal domiciliu fiscal
440061

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 4775 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate

CAEN 9001 Rev. 2Activități de interpretare artistică (spectacole)

CAEN 9602 Rev. 2Coafură și alte activități de înfrumusețare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-21Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Satu MareMunicipiul Satu MareCAEN 9602
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI