Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ANTO BEST MARKET S.R.L.

ANTO BEST MARKET S.R.L.

CUI 38853528 · SRL· Sat Periş, Comuna Periş

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

ANTO BEST MARKET S.R.L. are sediul în Sat Periş, Comuna Periş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-14%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,6 mil. lei, față de 1,8 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut22,3%

Marja netă calculată este 22,3% în 2025, față de -29% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+86,2%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,6 mil. lei-14% față de anul anterior2020: 1.036.9572021: 837.2432022: 1.090.3222023: 1.661.8892024: 1.812.7522025: 1.558.707
Rezultat net 2025347 K lei+166% față de anul anterior2020: 118.3062021: 69.1872022: 139.2432023: 262.2382024: -525.8342025: 346.971
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025284,4 K lei+554,7% față de anul anterior2020: 116.0902021: 185.2782022: 324.5202023: 463.2802024: -62.5542025: 284.417
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0906 K2 mil.2020: 1 mil. lei1 mil.20202021: 837,2 K lei837,2 K20212022: 1,1 mil. lei1,1 mil.20222023: 1,7 mil. lei1,7 mil.20232024: 1,8 mil. lei1,8 mil.20242025: 1,6 mil. lei1,6 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-29%-3,4%22,3%Mediana sectorului (2025): 2% · n=297312020: 11,4%11,4%20202021: 8,3%8,3%20212022: 12,8%12,8%20222023: 15,8%15,8%20232024: -29%-29%20242025: 22,3%22,3%2025

Cifra de afaceri: -14% față de anul anterior. Marja netă: 22,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii284,4 K lei+554,7% față de anul anterior
Datorii689,2 K lei+114,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,7 mil. lei1,8 mil. lei1,6 mil. lei-14% față de anul anterior
Rezultat net262,2 K lei-525,8 K lei347 K lei+166% față de anul anterior
Capitaluri proprii463,3 K lei-62,6 K lei284,4 K lei+554,7% față de anul anterior
Datorii246,5 K lei320,9 K lei689,2 K lei+114,7% față de anul anterior
Creanțe40,1 K lei82,1 K lei152,9 K lei+86,2% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri22,3%2%n=29.731-29%1,9%n=32.263
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)29,2%22,4%n=20.741-24,3%24%n=22.373
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)70,8%77,8%n=20.741124,7%76,2%n=22.373
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)7,1%15,6%n=20.74145,9%14,9%n=22.373
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)35,6%2,2%n=20.723-204,3%1,9%n=22.355
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive122%17,7%n=21.632—16%n=23.418
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,31×0,95×n=35.4150,43×0,95×n=38.825
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36035,31 zile8,02 zilen=26.82816,31 zile6,91 zilen=28.302
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360166,13 zile63,03 zilen=27.3893,9 zile65,5 zilen=29.567
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați1.558.707 lei259.175 lein=21.7831.812.752 lei242.354 lein=24.014

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.558.707
Rezultat net
346.971
Angajați
1
Datorii
689.224
Active imobilizate
69.278
Active circulante
904.363
Capitaluri proprii
284.417
Venituri totale
1.588.723
Cheltuieli totale
1.162.437
Stocuri
719.279
Creanțe
152.863
Casă și conturi la bănci
32.221
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.812.752
Rezultat net
-525.834
Angajați
1
Datorii
320.947
Active imobilizate
118.223
Active circulante
139.153
Capitaluri proprii
-62.554
Venituri totale
1.860.597
Cheltuieli totale
2.330.613
Stocuri
19.659
Creanțe
82.114
Casă și conturi la bănci
37.380
Cheltuieli în avans
1.017
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.661.889
Rezultat net
262.238
Angajați
1
Datorii
246.497
Active imobilizate
173.981
Active circulante
534.854
Capitaluri proprii
463.280
Venituri totale
1.661.889
Cheltuieli totale
1.384.860
Stocuri
457.304
Creanțe
40.054
Casă și conturi la bănci
37.496
Cheltuieli în avans
942
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.090.322
Rezultat net
139.243
Angajați
1
Datorii
212.006
Active imobilizate
2.308
Active circulante
533.276
Capitaluri proprii
324.520
Venituri totale
1.090.322
Cheltuieli totale
941.811
Stocuri
344.043
Creanțe
82.101
Casă și conturi la bănci
107.132
Cheltuieli în avans
942
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
837.243
Rezultat net
69.187
Angajați
1
Datorii
111.020
Active imobilizate
3.422
Active circulante
291.934
Capitaluri proprii
185.278
Venituri totale
837.243
Cheltuieli totale
759.683
Stocuri
180.317
Creanțe
31.794
Casă și conturi la bănci
79.823
Cheltuieli în avans
942
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.036.957
Rezultat net
118.306
Angajați
1
Datorii
57.144
Active imobilizate
4.535
Active circulante
168.699
Capitaluri proprii
116.090
Venituri totale
1.037.257
Cheltuieli totale
909.143
Stocuri
77.569
Creanțe
19.657
Casă și conturi la bănci
71.473
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-02-13 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38853528
Număr de înregistrare
J2018000634233
Înmatriculare
13 februarie 2018
EUID
ROONRC.J2018000634233
Formă juridică
SRL
Sediu social
PRINCIPALĂ 574 Sat Periş, Comuna Periş Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str PRINCIPALĂ 574 Periş ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 februarie 2018
Înregistrare fiscală
11 februarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SIMEREA CRISTINA VIOLETA
administrator
STRONȚCHI CONSTANTIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ANTO BEST MARKET S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.02.2018
Înregistrare fiscală
13 februarie 2018
Număr registrul comerțului
J2018000634233
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, SAT PERIŞ COM. PERIŞ, STR. PRINCIPALĂ, NR.574, MAGAZIN 1
Strada sediului
Str. Principală
Numărul sediului
574
Localitatea sediului
Sat Periş Com. Periş
Județul sediului
ILFOV
Detalii sediu
Magazin 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Principală
Numărul domiciliului fiscal
574
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Periş Com. Periş
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Detalii domiciliu fiscal
Magazin 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 noiembrie 2019
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4721 Rev. 3Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete

CAEN 4724 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase

CAEN 4754 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovSat Periş, Comuna PerişCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI