Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ANYCOMTEX SRL

ANYCOMTEX SRL

CUI 743331 · SRL· Municipiul Vatra Dornei· Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ANYCOMTEX SRL are sediul în Municipiul Vatra Dornei și raportează activitatea comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-17,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2023 este 240,5 K lei, față de 291,4 K lei în 2022.

Bilanț 2023
Marja netă a coborât6,5%

Marja netă calculată este 6,5% în 2023, față de 6,7% în 2022.

Calcul din bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2023240,5 K lei-17,4% față de anul anterior2020: 275.1132021: 328.8852022: 291.3892023: 240.546
Rezultat net 202315,7 K lei-20% față de anul anterior2020: 13.8262021: 10.7932022: 19.5932023: 15.665
Angajați 20231Neschimbat față de anul anterior2020: 22021: 22022: 12023: 1
Capitaluri proprii 2023129,5 K lei-1,8% față de anul anterior2020: 160.7152021: 143.9082022: 131.8352023: 129.501
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2023 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0164 K329 K2020: 275,1 K lei275,1 K20202021: 328,9 K lei328,9 K20212022: 291,4 K lei291,4 K20222023: 240,5 K lei240,5 K2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%3,4%6,7%2020: 5%5%20202021: 3,3%3,3%20212022: 6,7%6,7%20222023: 6,5%6,5%2023Reper 2023: mediana sectorului 3,6% · n=9.985

Cifra de afaceri: -17,4% față de anul anterior.Marjă netă 6,5% · -0,2 pp față de 2022

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2022131,8 K lei
2023129,5 K lei

Datorii raportate

202226,4 K lei
202325,9 K lei

Disponibilități bănești

202227,5 K lei
202310,7 K lei

Capital de lucru net

2022—
2023—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2023: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120222023Ultima variație
Cifră de afaceri328,9 K lei291,4 K lei240,5 K lei-17,4% față de anul anterior
Rezultat net10,8 K lei19,6 K lei15,7 K lei-20% față de anul anterior
Capitaluri proprii143,9 K lei131,8 K lei129,5 K lei-1,8% față de anul anterior
Datorii41,3 K lei26,4 K lei25,9 K lei-2% față de anul anterior
Creanțe2,4 K lei285 lei632 lei+121,8% față de anul anterior
Angajați211Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2023 / 2022

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20232022
Marjă netă6,5%6,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2023: 3,6% (n=9.985) · 2022: 5% (n=9.796)

Rezultat / active (A+B)10,1%12,4%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2023: 2,1% (n=6.884) · 2022: 3,1% (n=6.644)

Rezultat / capitaluri proprii12,1%14,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2023: 15% (n=7.545) · 2022: 21,1% (n=7.278)

Vânzări per angajat240.546 lei291.389 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2023: 164.009 lei (n=7.347) · 2022: 148.419 lei (n=7.146)

Capital și îndatorare

Indicator20232022
Capitaluri proprii / active (A+B)83,3%83,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 28,3% (n=6.899) · 2022: 26,2% (n=6.658)

Datorii / active (A+B)16,7%16,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 71,5% (n=6.899) · 2022: 73,8% (n=6.658)

Ponderea activelor imobilizate21,4%24,8%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 11,1% (n=6.899) · 2022: 11,4% (n=6.658)

Active circulante / datorii totale4,71×4,5×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2023: 1,02× (n=12.170) · 2022: 1,01× (n=11.929)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20232022
Creanțe în zile de vânzări0,9 zile0,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2023: 12,6 zile (n=7.908) · 2022: 12,5 zile (n=7.340)

Stocuri în zile de vânzări165,8 zile112,6 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2023: 140 zile (n=9.253) · 2022: 142,3 zile (n=9.040)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
240.546
Rezultat net
15.665
Angajați
1
Datorii
25.896
Active imobilizate
33.332
Active circulante
122.065
Capitaluri proprii
129.501
Venituri totale
240.791
Cheltuieli totale
222.887
Stocuri
110.780
Creanțe
632
Casă și conturi la bănci
10.653
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
240
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
291.389
Rezultat net
19.593
Angajați
1
Datorii
26.412
Active imobilizate
39.282
Active circulante
118.965
Capitaluri proprii
131.835
Venituri totale
291.787
Cheltuieli totale
269.514
Stocuri
91.150
Creanțe
285
Casă și conturi la bănci
27.530
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
240
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
328.885
Rezultat net
10.793
Angajați
2
Datorii
41.298
Active imobilizate
47.200
Active circulante
138.006
Capitaluri proprii
143.908
Venituri totale
331.523
Cheltuieli totale
317.760
Stocuri
107.512
Creanțe
2.448
Casă și conturi la bănci
28.046
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
248
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
275.113
Rezultat net
13.826
Angajați
2
Datorii
17.130
Active imobilizate
54.136
Active circulante
123.709
Capitaluri proprii
160.715
Venituri totale
281.576
Cheltuieli totale
265.199
Stocuri
105.499
Creanțe
906
Casă și conturi la bănci
17.304
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
248
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-01–2026-11-02 · verificat 2026-11-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
743331
Număr de înregistrare
J33/1084/1992
Înmatriculare
29 iunie 1992
EUID
ROONRC.J33/1084/1992
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. LUCEAFARULUI 2 Municipiul Vatra Dornei Suceava · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
AANEI ANA
administrator
AFLOREI GHEORGHE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ANYCOMTEX SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 10.10.2024
Înregistrare fiscală
30 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J33/1084/1992
Cod CAEN
4719
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Vatra Dornei

Contact și adrese

Telefon
0745615349 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SUCEAVA, MUN. VATRA-DORNEI, STR. LUCEAFĂRULUI, NR.2
Cod poștal fiscal
725700
Strada sediului
Str. LUCEAFARULUI
Numărul sediului
2
Localitatea sediului
Mun. Vatra-Dornei
Județul sediului
SUCEAVA
Codul poștal al sediului
725700
Strada domiciliului fiscal
Str. Luceafărului
Numărul domiciliului fiscal
2
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Vatra-Dornei
Județul domiciliului fiscal
SUCEAVA
Cod poștal domiciliu fiscal
725700

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 iulie 1993
TVA până la
10 octombrie 2024
Anulare operată la
14 octombrie 2024
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
12 februarie 2014
Publicare TVA la încasare
13 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4751 Rev. 2Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate

CAEN 4753 Rev. 2Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate

CAEN 4771 Rev. 2Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SuceavaMunicipiul Vatra DorneiStrada LuceafaruluiCAEN 4719
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI