Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ANYWARE E - COMMERCE SOFTWARE SRL

ANYWARE E - COMMERCE SOFTWARE SRL

CUI 28837479 · SRL· Bucureşti Sectorul 2

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

ANYWARE E - COMMERCE SOFTWARE SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 2. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+90,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 390 K lei, față de 204,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut21,1%

Marja netă calculată este 21,1% în 2025, față de 5,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-24,9%

Datoriile raportate sunt 237 K lei în 2025, față de 315,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025390 K lei+90,5% față de anul anterior2020: 92.1272021: 164.6752022: 142.7812023: 342.3322024: 204.7582025: 390.041
Rezultat net 202582,1 K lei+689,9% față de anul anterior2020: -23.5362021: 3.8132022: 53.3972023: 70.5612024: 10.3992025: 82.143
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 02021: 02022: 0
Capitaluri proprii 2025128,6 K lei+176,9% față de anul anterior2020: -91.7232021: -87.9102022: -34.5132023: 36.0482024: 46.4462025: 128.590
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0195 K390 K2020: 92,1 K lei92,1 K20202021: 164,7 K lei164,7 K20212022: 142,8 K lei142,8 K20222023: 342,3 K lei342,3 K20232024: 204,8 K lei204,8 K20242025: 390 K lei390 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-25,5%5,9%37,4%2020: -25,5%-25,5%20202021: 2,3%2,3%20212022: 37,4%37,4%20222023: 20,6%20,6%20232024: 5,1%5,1%20242025: 21,1%21,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 9,8% · n=446

Cifra de afaceri: +90,5% față de anul anterior.Marjă netă 21,1% · +16 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202446,4 K lei
2025128,6 K lei

Datorii raportate

2024315,6 K lei
2025237 K lei

Disponibilități bănești

20244,6 K lei
202553,5 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri342,3 K lei204,8 K lei390 K lei+90,5% față de anul anterior
Rezultat net70,6 K lei10,4 K lei82,1 K lei+689,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii36 K lei46,4 K lei128,6 K lei+176,9% față de anul anterior
Datorii261 K lei315,6 K lei237 K lei-24,9% față de anul anterior
Creanțe150 K lei191,2 K lei194,7 K lei+1,8% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă21,1%5,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 9,8% (n=446) · 2024: 10,3% (n=716)

Rezultat / capitaluri proprii63,9%22,4%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 27,5% (n=459) · 2024: 29,9% (n=723)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale1,55×1,15×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,27× (n=581) · 2024: 1,53× (n=894)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări179,7 zile336,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 73,1 zile (n=432) · 2024: 68,6 zile (n=680)

Stocuri în zile de vânzări108,9 zile293,4 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 32,3 zile (n=346) · 2024: 35,1 zile (n=552)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
390.041
Rezultat net
82.143
Angajați
—
Datorii
236.962
Active imobilizate
—
Active circulante
366.138
Capitaluri proprii
128.590
Venituri totale
402.090
Cheltuieli totale
304.301
Stocuri
117.992
Creanțe
194.667
Casă și conturi la bănci
53.479
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
586
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
204.758
Rezultat net
10.399
Angajați
—
Datorii
315.599
Active imobilizate
—
Active circulante
362.631
Capitaluri proprii
46.446
Venituri totale
216.216
Cheltuieli totale
198.164
Stocuri
166.899
Creanțe
191.155
Casă și conturi la bănci
4.577
Cheltuieli în avans
94.691
Venituri în avans
95.277
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
342.332
Rezultat net
70.561
Angajați
—
Datorii
261.045
Active imobilizate
—
Active circulante
299.322
Capitaluri proprii
36.048
Venituri totale
344.272
Cheltuieli totale
264.729
Stocuri
135.380
Creanțe
149.992
Casă și conturi la bănci
13.950
Cheltuieli în avans
94.691
Venituri în avans
96.920
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
142.781
Rezultat net
53.397
Angajați
0
Datorii
354.643
Active imobilizate
93.047
Active circulante
273.777
Capitaluri proprii
-34.513
Venituri totale
152.614
Cheltuieli totale
96.403
Stocuri
9.914
Creanțe
231.260
Casă și conturi la bănci
32.603
Cheltuieli în avans
97.154
Venituri în avans
143.848
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
164.675
Rezultat net
3.813
Angajați
0
Datorii
203.295
Active imobilizate
0
Active circulante
112.259
Capitaluri proprii
-87.910
Venituri totale
166.042
Cheltuieli totale
157.851
Stocuri
9.914
Creanțe
47.704
Casă și conturi la bănci
54.641
Cheltuieli în avans
93.767
Venituri în avans
90.641
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
92.127
Rezultat net
-23.536
Angajați
0
Datorii
176.634
Active imobilizate
0
Active circulante
89.808
Capitaluri proprii
-91.723
Venituri totale
94.079
Cheltuieli totale
115.050
Stocuri
1.602
Creanțe
33.527
Casă și conturi la bănci
54.679
Cheltuieli în avans
71.901
Venituri în avans
76.798
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2025-02-27; reactivare la 2025-06-06. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2025-06-06

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-15

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2025-02-27; reactivare la 2025-06-06. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2025-06-06
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2024-02-12 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-14–2026-10-15 · verificat 2026-10-15.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
28837479
Număr de înregistrare
J2011008428404
Înmatriculare
11 iulie 2011
EUID
ROONRC.J2011008428404
Formă juridică
SRL
Sediu social
GARA HERĂSTRĂU 2 Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str GARA HERĂSTRĂU 2 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
12 februarie 2024
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2026
Telefon
0757423061 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SHALOM MILGROM

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ANYWARE E - COMMERCE SOFTWARE SRL
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 12.02.2024
Înregistrare fiscală
11 iulie 2011
Număr registrul comerțului
J2011008428404
Cod CAEN
4650
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0757423061 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR GARA HERĂSTRĂU, NR.2, MODUL 32, ET.2
Cod poștal fiscal
20334
Strada sediului
Str. Gara Herăstrău
Numărul sediului
2
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
20334
Detalii sediu
modul 32
Strada domiciliului fiscal
Str. Gara Herăstrău
Numărul domiciliului fiscal
2
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
20334
Detalii domiciliu fiscal
modul 32

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
18 iunie 2025
Perioada 2: TVA de la
28 noiembrie 2011
Perioada 2: TVA până la
27 februarie 2025
Perioada 2: Anulare operată la
3 martie 2025
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
7 februarie 2014
Publicare TVA la încasare
8 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
27 februarie 2025
Reactivare
6 iunie 2025
Publicarea deciziei
27 februarie 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

16 activități autorizate

CAEN 4650 Rev. 3Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 4740 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 5821 Rev. 3Activități de editare a jocurilor de calculator

CAEN 5829 Rev. 3Activități de editare a altor produse software

CAEN 6020 Rev. 3Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video

CAEN 6031 Rev. 3Activități ale agențiilor de știri

CAEN 6039 Rev. 3Activități de distribuție a altor conținuturi

CAEN 6110 Rev. 3Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit

CAEN 6120 Rev. 3Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații

CAEN 6190 Rev. 3Alte activități de telecomunicații

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6290 Rev. 3Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6391 Rev. 3Activități ale portalurilor web

CAEN 6392 Rev. 3Alte activități de servicii informaționale n.c. a

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-15Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2CAEN 4651
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI