Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/APARATURA STOMATOLOGICA SRL

APARATURA STOMATOLOGICA SRL

CUI 37213121 · SRL· Municipiul Baia Mare

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

APARATURA STOMATOLOGICA SRL are sediul în Municipiul Baia Mare. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+25,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 371,6 K lei, față de 295,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-17,1%

Marja netă calculată este -17,1% în 2025, față de -28,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+16,5%

Datoriile raportate sunt 2,8 mil. lei în 2025, față de 2,4 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025371,6 K lei+25,8% față de anul anterior2023: 229.0092024: 295.3542025: 371.567
Rezultat net 2025-63,7 K lei+24,9% față de anul anterior2023: -16.5662024: -84.8482025: -63.707
Angajați 20250Fără an comparabil2023: 02024: 02025: 0
Capitaluri proprii 20251,1 mil. lei+1.200,4% față de anul anterior2023: -15.5662024: -100.4142025: 1.104.984
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0186 K372 K2023: 229 K lei229 K20232024: 295,4 K lei295,4 K20242025: 371,6 K lei371,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-28,7%-10,1%8,5%Mediana sectorului (2025): 8,5% · n=8832023: -7,2%-7,2%20232024: -28,7%-28,7%20242025: -17,1%-17,1%2025

Cifra de afaceri: +25,8% față de anul anterior. Marja netă: -17,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii1,1 mil. lei+1.200,4% față de anul anterior
Datorii2,8 mil. lei+16,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri229 K lei295,4 K lei371,6 K lei+25,8% față de anul anterior
Rezultat net-16,6 K lei-84,8 K lei-63,7 K lei+24,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii-15,6 K lei-100,4 K lei1,1 mil. lei+1.200,4% față de anul anterior
Datorii2,4 mil. lei2,4 mil. lei2,8 mil. lei+16,5% față de anul anterior
Creanțe13,2 K lei28,3 K lei3,7 K lei-87,1% față de anul anterior
Angajați000Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-17,1%8,5%n=883-28,7%8,7%n=893
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)28,2%29,5%n=802-4,3%33,7%n=825
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)71,8%70,4%n=802104,3%66,5%n=825
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)90,2%9,7%n=80296,2%8,9%n=825
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-1,6%6,6%n=802-3,7%5,8%n=825
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-5,8%35,3%n=820—26,9%n=845
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,14×1,07×n=1.1970,04×1,11×n=1.260
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3603,55 zile95,52 zilen=86534,5 zile95,11 zilen=873
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3603,15 zile77,16 zilen=7686,59 zile73,64 zilen=778

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
371.567
Rezultat net
-63.707
Angajați
0
Datorii
2.811.347
Active imobilizate
3.532.915
Active circulante
383.416
Capitaluri proprii
1.104.984
Venituri totale
371.609
Cheltuieli totale
435.316
Stocuri
3.248
Creanțe
3.659
Casă și conturi la bănci
376.509
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
295.354
Rezultat net
-84.848
Angajați
0
Datorii
2.413.098
Active imobilizate
2.225.900
Active circulante
86.784
Capitaluri proprii
-100.414
Venituri totale
295.433
Cheltuieli totale
380.281
Stocuri
5.405
Creanțe
28.306
Casă și conturi la bănci
53.073
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
229.009
Rezultat net
-16.566
Angajați
0
Datorii
2.378.102
Active imobilizate
2.088.574
Active circulante
273.962
Capitaluri proprii
-15.566
Venituri totale
229.056
Cheltuieli totale
245.622
Stocuri
103.588
Creanțe
13.185
Casă și conturi la bănci
157.189
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-12-10Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-03-15 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

3 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

2 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37213121
Număr de înregistrare
J2017000332248
Înmatriculare
15 martie 2017
EUID
ROONRC.J2017000332248
Formă juridică
SRL
Sediu social
Regele Mihai I 44F Municipiul Baia Mare Maramureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Bld Regele Mihai I 44F Baia Mare MARAMUREŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
15 martie 2017
Înregistrare fiscală
10 aprilie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CUCEU VASILE
administrator
MARINCA DORU-BOGDAN
administrator
POP VALENTIN-SORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
APARATURA STOMATOLOGICA SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 15.03.2017
Înregistrare fiscală
15 martie 2017
Număr registrul comerțului
J2017000332248
Cod CAEN
4646
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MARAMUREŞ, MUN. BAIA MARE, BLD. REGELE MIHAI I, NR.44F
Strada sediului
Bld. Regele Mihai I
Numărul sediului
44F
Localitatea sediului
Mun. Baia Mare
Județul sediului
MARAMUREŞ
Strada domiciliului fiscal
Bld. Regele Mihai I
Numărul domiciliului fiscal
44F
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Baia Mare
Județul domiciliului fiscal
MARAMUREŞ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 martie 2023
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (2) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

DIRECTIA DE ASISTENTA SOCIALA SI MEDICALA1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi relația

UNIVERSITATEA DE MEDICINA SI FARMACIE "VICTOR BABES" DIN TIMISOARA1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Consumabile dentare (Rev.2)1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi selecția

Diverse piese de schimb (Rev.2)1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

10 decembrie 2025Contract publicat

Categorie CPV: Consumabile dentare (Rev.2) · Anunț SCNA1128727

Autoritate: DIRECTIA DE ASISTENTA SOCIALA SI MEDICALA

CPV 33141800-8

T4 2025 · Procedura simplificata · Alte achiziții CPV 33141800-8

Vezi detaliile atribuirii →
308.790 leiValoare publicată
19 august 2024Achiziție directă

PACHET PIESE DE SCHIMB- DISCIPLINA PARODONTOLOGIE -

Autoritate: UNIVERSITATEA DE MEDICINA SI FARMACIE "VICTOR BABES" DIN TIMISOARA

CPV 34913000-0 — Diverse piese de schimb (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 34913000-0

Vezi detaliile atribuirii →
24.094 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

17 activități autorizate

CAEN 3313 Rev. 3Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4646 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4774 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7120 Rev. 3Activități de testări și analize tehnice

CAEN 7739 Rev. 3Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

CAEN 8292 Rev. 3Activități de ambalare

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 9699 Rev. 3Alte servicii personale n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MaramureşMunicipiul Baia MareCAEN 4646
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI