Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/APETROGAZ - prodimpex - echipamente pentru apa,petrol si gaze SRL

APETROGAZ - prodimpex - echipamente pentru apa,petrol si gaze SRL

CUI 15985015 · SRL· Bucureşti Sectorul 1

întrerupere temporară de activitateONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăîntrerupere temporară de activitateVezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

APETROGAZ - prodimpex - echipamente pentru apa,petrol si gaze SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 1. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03
Creanțe în creștere+3.501,9%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025
Datoriile au crescut+0%

Datoriile raportate sunt 103,7 K lei în 2025, față de 103,7 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
84/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025—Fără an comparabil2020: 75.6352021: 118.0662022: 100.4352023: 110.7202024: 97.753
Rezultat net 2025-74 lei-100,2% față de anul anterior2020: 22.4452021: 42.2322022: 31.4382023: 44.1202024: 34.8702025: -74
Angajați 2025—Fără an comparabil2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 1
Capitaluri proprii 202524 K lei-0,3% față de anul anterior2020: 171.4512021: 173.6832022: 155.1212023: 99.2422024: 24.1112025: 24.037
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate059 K118 K2020: 75,6 K lei75,6 K20202021: 118,1 K lei118,1 K20212022: 100,4 K lei100,4 K20222023: 110,7 K lei110,7 K20232024: 97,8 K lei97,8 K2024—2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%19,9%39,8%Mediana sectorului (2025): 13,4% · n=9392020: 29,7%29,7%20202021: 35,8%35,8%20212022: 31,3%31,3%20222023: 39,8%39,8%20232024: 35,7%35,7%20242025

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: —. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii24 K lei-0,3% față de anul anterior
Datorii103,7 K lei+0% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri110,7 K lei97,8 K lei—Fără an comparabil
Rezultat net44,1 K lei34,9 K lei-74 lei-100,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii99,2 K lei24,1 K lei24 K lei-0,3% față de anul anterior
Datorii4,3 K lei103,7 K lei103,7 K lei+0% față de anul anterior
Creanțe1,4 K lei1,4 K lei50,8 K lei+3.501,9% față de anul anterior
Angajați11—Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri—13,4%n=93935,7%13,1%n=848
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-0,3%63%n=827144,6%47,5%n=734
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,23×1,22×n=1.1001,23×1,21×n=1.015
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360—46,12 zilen=8655,2 zile33,22 zilen=779
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—68,29 zilen=86732,02 zile68,11 zilen=772
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați—326.197 lein=76997.753 lei304.819 lein=699

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-74
Angajați
—
Datorii
103.717
Active imobilizate
—
Active circulante
127.754
Capitaluri proprii
24.037
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
74
Stocuri
8.694
Creanțe
50.823
Casă și conturi la bănci
68.237
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
97.753
Rezultat net
34.870
Angajați
1
Datorii
103.711
Active imobilizate
—
Active circulante
127.822
Capitaluri proprii
24.111
Venituri totale
98.803
Cheltuieli totale
62.965
Stocuri
8.694
Creanțe
1.411
Casă și conturi la bănci
117.717
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
110.720
Rezultat net
44.120
Angajați
1
Datorii
4.271
Active imobilizate
—
Active circulante
103.513
Capitaluri proprii
99.242
Venituri totale
111.605
Cheltuieli totale
66.392
Stocuri
10.257
Creanțe
1.411
Casă și conturi la bănci
91.845
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
100.435
Rezultat net
31.438
Angajați
1
Datorii
2.793
Active imobilizate
—
Active circulante
157.914
Capitaluri proprii
155.121
Venituri totale
100.435
Cheltuieli totale
68.013
Stocuri
12.632
Creanțe
1.411
Casă și conturi la bănci
143.871
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
118.066
Rezultat net
42.232
Angajați
1
Datorii
3.108
Active imobilizate
—
Active circulante
176.791
Capitaluri proprii
173.683
Venituri totale
118.066
Cheltuieli totale
74.653
Stocuri
9.387
Creanțe
1.637
Casă și conturi la bănci
165.767
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
75.635
Rezultat net
22.445
Angajați
1
Datorii
3.054
Active imobilizate
3.040
Active circulante
171.465
Capitaluri proprii
171.451
Venituri totale
79.388
Cheltuieli totale
56.243
Stocuri
7.954
Creanțe
1.411
Casă și conturi la bănci
162.100
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

84/ 100Atenție foarte ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-05-21. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Activitate suspendată în evidența fiscală

SUSPENDARE ACTIVITATE

Ministerul Finanțelor · 2026-04-01
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCîntrerupere temporară de activitate2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-04

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-05-21. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Activitate suspendată în evidența fiscală

SUSPENDARE ACTIVITATE

Ministerul Finanțelor · 2026-04-01
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderiInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2026-04-01 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-03–2026-10-04 · verificat 2026-10-04.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
15985015
Număr de înregistrare
J2003016950404
Înmatriculare
11 decembrie 2003
EUID
ROONRC.J2003016950404
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. Dr. Raîiu 13 Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti
Adresă fiscală
Str. Dr. Raîiu 13 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
SUSPENDARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
1 aprilie 2026
Înregistrare fiscală
8 aprilie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ANDREESCU ELENA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
APETROGAZ - prodimpex - echipamente pentru apa,petrol si gaze SRL
Stare de înregistrare
SUSPENDARE ACTIVITATE din data 01.04.2026
Înregistrare fiscală
11 decembrie 2003
Număr registrul comerțului
J2003016950404
Cod CAEN
4664
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. DR. RAÎIU, NR.13, ET.1
Strada sediului
Str. Dr. Raîiu
Numărul sediului
13
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Strada domiciliului fiscal
Str. Dr. Raîiu
Numărul domiciliului fiscal
13
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
11 decembrie 2003
TVA până la
16 iulie 2015
Anulare operată la
20 iulie 2015
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
16 iulie 2015
Actualizare TVA la încasare
11 martie 2016
Publicare TVA la încasare
12 martie 2016
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
21 mai 2026
Publicarea deciziei
21 mai 2026

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-04Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1Strada Dr. RaîiuCAEN 4774
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI