Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/APEX SRL

APEX SRL

CUI 648488 · SRL· Municipiul Satu Mare· Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

APEX SRL are sediul în Municipiul Satu Mare și raportează activitatea fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+561,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2023 este 6,2 K lei, față de 930 lei în 2022.

Bilanț 2023
Marja netă a coborât-1,5 K%

Marja netă calculată este -1,5 K% în 2023, față de -339,2% în 2022.

Calcul din bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20236,2 K lei+561,7% față de anul anterior2020: 3.6952021: 20.6452022: 9302023: 6.154
Rezultat net 2023-90,7 K leiPierdere majorată cu 2,8 K%2020: 1642021: 14.1162022: -3.1552023: -90.665
Angajați 2023—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 202354 K lei-75,1% față de anul anterior2020: 205.5722021: 219.6882022: 216.5332023: 54.009
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2023 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate010 K21 K2020: 3,7 K lei3,7 K20202021: 20,6 K lei20,6 K20212022: 930 lei93020222023: 6,2 K lei6,2 K2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-1.473,3%-702,4%68,4%2020: 4,4%4,4%20202021: 68,4%68,4%20212022: -339,2%-339,2%20222023: -1.473,3%-1.473,3%2023Reper 2023: mediana sectorului 5,3% · n=47

Cifra de afaceri: +561,7% față de anul anterior.Marjă netă -1.473,3% · -1.134 pp față de 2022

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2022216,5 K lei
202354 K lei

Datorii raportate

202255,8 K lei
20233 K lei

Disponibilități bănești

202232,1 K lei
202346,7 K lei

Capital de lucru net

2022—
2023—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2023: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120222023Ultima variație
Cifră de afaceri20,6 K lei930 lei6,2 K lei+561,7% față de anul anterior
Rezultat net14,1 K lei-3,2 K lei-90,7 K leiPierdere majorată cu 2,8 K%
Capitaluri proprii219,7 K lei216,5 K lei54 K lei-75,1% față de anul anterior
Datorii57,4 K lei55,8 K lei3 K lei-94,5% față de anul anterior
Creanțe52,6 K lei52,3 K lei10,3 K lei-80,3% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2023 / 2022

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20232022
Marjă netă-1.473,3%-339,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2023: 5,3% (n=47) · 2022: 16,6% (n=46)

Rezultat / active (A+B)—-0,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2023: 0,4% (n=48) · 2022: 2,5% (n=46)

Rezultat / capitaluri proprii-167,9%-1,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2023: 11,3% (n=47) · 2022: 17,2% (n=49)

Capital și îndatorare

Indicator20232022
Capitaluri proprii / active (A+B)—61,6%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 55,4% (n=48) · 2022: 61,2% (n=46)

Datorii / active (A+B)—15,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 38,1% (n=48) · 2022: 23,4% (n=46)

Ponderea activelor imobilizate—73,1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 36,2% (n=48) · 2022: 31,5% (n=46)

Active circulante / datorii totale18,73×1,7×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2023: 1,54× (n=59) · 2022: 1,55× (n=57)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20232022
Creanțe în zile de vânzări603,9 zile20.233,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2023: 86,7 zile (n=45) · 2022: 68,2 zile (n=45)

Stocuri în zile de vânzări—3.986,7 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2023: 24,4 zile (n=38) · 2022: 47,2 zile (n=38)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
6.154
Rezultat net
-90.665
Angajați
—
Datorii
3.046
Active imobilizate
—
Active circulante
57.055
Capitaluri proprii
54.009
Venituri totale
227.892
Cheltuieli totale
318.557
Stocuri
—
Creanțe
10.323
Casă și conturi la bănci
46.732
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
930
Rezultat net
-3.155
Angajați
—
Datorii
55.788
Active imobilizate
256.887
Active circulante
94.651
Capitaluri proprii
216.533
Venituri totale
930
Cheltuieli totale
4.057
Stocuri
10.299
Creanțe
52.269
Casă și conturi la bănci
32.083
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
79.217
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
20.645
Rezultat net
14.116
Angajați
—
Datorii
57.430
Active imobilizate
258.617
Active circulante
97.718
Capitaluri proprii
219.688
Venituri totale
20.645
Cheltuieli totale
5.909
Stocuri
10.299
Creanțe
52.550
Casă și conturi la bănci
34.869
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
79.217
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.695
Rezultat net
164
Angajați
—
Datorii
43.236
Active imobilizate
245.931
Active circulante
82.094
Capitaluri proprii
205.572
Venituri totale
3.695
Cheltuieli totale
3.420
Stocuri
8.592
Creanțe
51.100
Casă și conturi la bănci
22.402
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
79.217
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-01–2026-11-02 · verificat 2026-11-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
648488
Număr de înregistrare
J30/354/1991
Înmatriculare
3 iunie 1991
EUID
ROONRC.J30/354/1991
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. LUNCA SIGHET 18 Municipiul Satu Mare Satu Mare · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ILYES EUGEN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
APEX SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 25.11.2024
Înregistrare fiscală
29 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J30/354/1991
Cod CAEN
2593
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare

Contact și adrese

Telefon
0745756694 · Firme cu același număr
Fax
0261710325 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SATU MARE, MUN. SATU MARE, STR. LUNCA SIGHET, NR.18
Cod poștal fiscal
440063
Strada sediului
Str. Lunca Sighet
Numărul sediului
18
Localitatea sediului
Mun. Satu Mare
Județul sediului
SATU MARE
Codul poștal al sediului
440063
Strada domiciliului fiscal
Str. Lunca Sighet
Numărul domiciliului fiscal
18
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Satu Mare
Județul domiciliului fiscal
SATU MARE
Cod poștal domiciliu fiscal
440063

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 august 1993
TVA până la
25 noiembrie 2024
Anulare operată la
25 noiembrie 2024
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2014
Actualizare TVA la încasare
27 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
28 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Satu MareMunicipiul Satu MareStrada Lunca SighetCAEN 2594
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI