Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/API-AURAŞ SRL

API-AURAŞ SRL

CUI 17955070 · SRL· Sat Vadu, Comuna Corbu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

API-AURAŞ SRL are sediul în Sat Vadu, Comuna Corbu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-91%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 6,3 K lei, față de 69,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-1 K%

Marja netă calculată este -1 K% în 2025, față de -53,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+84,9%

Datoriile raportate sunt 18,1 K lei în 2025, față de 9,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20256,3 K lei-91% față de anul anterior2020: 163.4002021: 97.3102022: 98.3412023: 58.4002024: 69.5002025: 6.250
Rezultat net 2025-64,3 K leiPierdere majorată cu 74%2020: 123.5202021: 108.0012022: 24.1942023: -4.3862024: -36.9562025: -64.298
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 2025394,6 K lei-14% față de anul anterior2020: 363.6332021: 471.6352022: 495.8292023: 491.4422024: 458.8722025: 394.574
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate082 K163 K2020: 163,4 K lei163,4 K20202021: 97,3 K lei97,3 K20212022: 98,3 K lei98,3 K20222023: 58,4 K lei58,4 K20232024: 69,5 K lei69,5 K20242025: 6,3 K lei6,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-1.028,8%-458,9%111%2020: 75,6%75,6%20202021: 111%111%20212022: 24,6%24,6%20222023: -7,5%-7,5%20232024: -53,2%-53,2%20242025: -1.028,8%-1.028,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 3,9% · n=220

Cifra de afaceri: -91% față de anul anterior.Marjă netă -1.028,8% · -975,6 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024458,9 K lei
2025394,6 K lei

Datorii raportate

20249,8 K lei
202518,1 K lei

Disponibilități bănești

202430,3 K lei
202534,7 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri58,4 K lei69,5 K lei6,3 K lei-91% față de anul anterior
Rezultat net-4,4 K lei-37 K lei-64,3 K leiPierdere majorată cu 74%
Capitaluri proprii491,4 K lei458,9 K lei394,6 K lei-14% față de anul anterior
Datorii31,9 K lei9,8 K lei18,1 K lei+84,9% față de anul anterior
Creanțe457,5 K lei355,7 K lei305,2 K lei-14,2% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-1.028,8%-53,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,9% (n=220) · 2024: 3,6% (n=274)

Rezultat / active (A+B)-15,6%-7,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0% (n=234) · 2024: 0% (n=299)

Rezultat / capitaluri proprii-16,3%-8,1%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 3,3% (n=213) · 2024: 5,1% (n=279)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)95,6%97,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 15% (n=234) · 2024: 12,5% (n=299)

Datorii / active (A+B)4,4%2,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 64,5% (n=234) · 2024: 60,5% (n=299)

Ponderea activelor imobilizate2,6%2,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 32% (n=234) · 2024: 29,2% (n=299)

Active circulante / datorii totale22,19×46,43×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,76× (n=358) · 2024: 0,85× (n=451)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări17.580,6 zile1.842,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 73,8 zile (n=179) · 2024: 89,2 zile (n=212)

Stocuri în zile de vânzări3.581 zile357,3 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 173 zile (n=156) · 2024: 148,9 zile (n=199)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
6.250
Rezultat net
-64.298
Angajați
—
Datorii
18.123
Active imobilizate
10.624
Active circulante
402.073
Capitaluri proprii
394.574
Venituri totale
6.250
Cheltuieli totale
70.548
Stocuri
62.170
Creanțe
305.218
Casă și conturi la bănci
34.685
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
69.500
Rezultat net
-36.956
Angajați
—
Datorii
9.799
Active imobilizate
13.742
Active circulante
454.929
Capitaluri proprii
458.872
Venituri totale
79.433
Cheltuieli totale
116.389
Stocuri
68.983
Creanțe
355.658
Casă și conturi la bănci
30.288
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
58.400
Rezultat net
-4.386
Angajați
—
Datorii
31.897
Active imobilizate
16.859
Active circulante
506.480
Capitaluri proprii
491.442
Venituri totale
56.736
Cheltuieli totale
61.122
Stocuri
42.996
Creanțe
457.508
Casă și conturi la bănci
5.976
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
98.341
Rezultat net
24.194
Angajați
—
Datorii
26.749
Active imobilizate
19.976
Active circulante
502.602
Capitaluri proprii
495.829
Venituri totale
149.368
Cheltuieli totale
122.224
Stocuri
47.356
Creanțe
430.148
Casă și conturi la bănci
25.098
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
97.310
Rezultat net
108.001
Angajați
—
Datorii
7.919
Active imobilizate
23.093
Active circulante
456.461
Capitaluri proprii
471.635
Venituri totale
175.478
Cheltuieli totale
64.558
Stocuri
56.190
Creanțe
291.995
Casă și conturi la bănci
108.276
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
163.400
Rezultat net
123.520
Angajați
—
Datorii
26.272
Active imobilizate
9.540
Active circulante
436.629
Capitaluri proprii
363.633
Venituri totale
192.056
Cheltuieli totale
63.490
Stocuri
68.510
Creanțe
290.411
Casă și conturi la bănci
77.708
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
56.264
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2009-06-11; reactivare la 2010-04-16. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2010-04-16
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 91% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-06

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2009-06-11; reactivare la 2010-04-16. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2010-04-16
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 91% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderiReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2005-09-14 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.

Istoric publicat

Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.

EdițieTotalBuget de statAsigurări socialeȘomajSănătateContestat
2016-03-3114.101 lei14.099 lei2 lei0 lei0 lei0 lei

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-05–2026-10-06 · verificat 2026-10-06.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
17955070
Număr de înregistrare
J2005002975138
Înmatriculare
14 septembrie 2005
EUID
ROONRC.J2005002975138
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. OGORULUI 4 Sat Vadu, Comuna Corbu Constanţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. OGORULUI 4 Vadu CONSTANŢA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
14 septembrie 2005
Înregistrare fiscală
9 ianuarie 2026
Telefon
0744911291 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DRĂGUŢ DRAGOŞ AURAŞ

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
API-AURAŞ SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 14.09.2005
Înregistrare fiscală
14 septembrie 2005
Număr registrul comerțului
J2005002975138
Cod CAEN
148
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa

Contact și adrese

Telefon
0744911291 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, SAT VADU COM. CORBU, STR. OGORULUI, NR.4
Strada sediului
Str. Ogorului
Numărul sediului
4
Localitatea sediului
Sat Vadu Com. Corbu
Județul sediului
CONSTANŢA
Strada domiciliului fiscal
Str. Ogorului
Numărul domiciliului fiscal
4
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Vadu Com. Corbu
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 aprilie 2010
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
29 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
30 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
11 iunie 2009
Reactivare
16 aprilie 2010
Publicarea deciziei
11 iunie 2009

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 0148 Rev. 3Creșterea altor animale

CAEN 1032 Rev. 3Fabricarea sucurilor de fructe și legume

CAEN 4623 Rev. 3Comerț cu ridicata al animalelor vii

CAEN 4727 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare

CAEN 8292 Rev. 3Activități de ambalare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-06Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaSat Vadu, Comuna CorbuStrada OgoruluiCAEN 0149
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI