Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/APICOLA SZASZ S.R.L.

APICOLA SZASZ S.R.L.

CUI 39754417 · SRL· Sat Vălenii, Comuna Acăţari

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

APICOLA SZASZ S.R.L. are sediul în Sat Vălenii, Comuna Acăţari. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+35,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 7,1 K lei, față de 5,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut15,6%

Marja netă calculată este 15,6% în 2025, față de -107,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20257,1 K lei+35,5% față de anul anterior2020: 8.8232021: 31.5832022: 2162023: 12.7212024: 5.2702025: 7.140
Rezultat net 20251,1 K lei+119,6% față de anul anterior2020: 16.0892021: -28.4642022: -11.9282023: -2.2792024: -5.6722025: 1.113
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 202533,6 K lei+3,4% față de anul anterior2020: 80.8472021: 52.3832022: 40.4552023: 38.1762024: 32.5042025: 33.616
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate016 K32 K2020: 8,8 K lei8,8 K20202021: 31,6 K lei31,6 K20212022: 216 lei21620222023: 12,7 K lei12,7 K20232024: 5,3 K lei5,3 K20242025: 7,1 K lei7,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-5.522,2%-2.669,9%182,4%Mediana sectorului (2025): 3,9% · n=2202020: 182,4%182,4%20202021: -90,1%-90,1%20212022: -5.522,2%-5.522,2%20222023: -17,9%-17,9%20232024: -107,6%-107,6%20242025: 15,6%15,6%2025

Cifra de afaceri: +35,5% față de anul anterior. Marja netă: 15,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii33,6 K lei+3,4% față de anul anterior
Datorii8,9 K lei+112,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri12,7 K lei5,3 K lei7,1 K lei+35,5% față de anul anterior
Rezultat net-2,3 K lei-5,7 K lei1,1 K lei+119,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii38,2 K lei32,5 K lei33,6 K lei+3,4% față de anul anterior
Datorii4,5 K lei4,2 K lei8,9 K lei+112,2% față de anul anterior
Creanțe634 lei644 lei148 lei-77% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri15,6%3,9%n=220-107,6%3,6%n=274
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)72,2%15%n=23477,1%12,5%n=299
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)19,1%64,5%n=2349,9%60,5%n=299
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)4,7%32%n=2348,7%29,2%n=299
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)2,4%0%n=234-13,4%0%n=299
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive3,3%3,3%n=213-17,5%5,1%n=279
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii4,98×0,76×n=3589,19×0,85×n=451
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3607,46 zile73,83 zilen=17943,99 zile89,22 zilen=212
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3601.586,92 zile173,03 zilen=1562.007,26 zile148,91 zilen=199

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
7.140
Rezultat net
1.113
Angajați
—
Datorii
8.897
Active imobilizate
2.193
Active circulante
44.339
Capitaluri proprii
33.616
Venituri totale
31.742
Cheltuieli totale
30.133
Stocuri
31.474
Creanțe
148
Casă și conturi la bănci
12.717
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
4.019
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.270
Rezultat net
-5.672
Angajați
—
Datorii
4.192
Active imobilizate
3.655
Active circulante
38.523
Capitaluri proprii
32.504
Venituri totale
31.263
Cheltuieli totale
36.935
Stocuri
29.384
Creanțe
644
Casă și conturi la bănci
8.495
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
5.482
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
12.721
Rezultat net
-2.279
Angajați
—
Datorii
4.500
Active imobilizate
5.118
Active circulante
47.620
Capitaluri proprii
38.176
Venituri totale
40.098
Cheltuieli totale
42.189
Stocuri
41.454
Creanțe
634
Casă și conturi la bănci
5.532
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
10.062
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
216
Rezultat net
-11.928
Angajați
—
Datorii
4.506
Active imobilizate
6.581
Active circulante
56.274
Capitaluri proprii
40.455
Venituri totale
26.913
Cheltuieli totale
38.835
Stocuri
48.055
Creanțe
123
Casă și conturi la bănci
8.096
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
17.894
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
31.583
Rezultat net
-28.464
Angajați
—
Datorii
167
Active imobilizate
8.044
Active circulante
77.958
Capitaluri proprii
52.383
Venituri totale
36.224
Cheltuieli totale
64.521
Stocuri
39.423
Creanțe
17.611
Casă și conturi la bănci
20.924
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
33.452
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
8.823
Rezultat net
16.089
Angajați
—
Datorii
3.240
Active imobilizate
9.582
Active circulante
74.505
Capitaluri proprii
80.847
Venituri totale
42.833
Cheltuieli totale
26.555
Stocuri
67.737
Creanțe
133
Casă și conturi la bănci
6.635
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-08-14 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39754417
Număr de înregistrare
J26/1244/2018
Înmatriculare
14 august 2018
EUID
ROONRC.J26/1244/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
VĂLENII 235 Sat Vălenii, Comuna Acăţari Mureş
Adresă fiscală
VĂLENII 235 Vălenii MUREŞ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
14 august 2018
Înregistrare fiscală
14 martie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator
CII BOTOŞ IACOB-DORINEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
APICOLA SZASZ S.R.L.
Stare de înregistrare
RADIERE din data 19.08.2026
Înregistrare fiscală
14 august 2018
Număr registrul comerțului
J26/1244/2018
Cod CAEN
149
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MUREŞ, SAT VĂLENII COM. ACĂŢARI, VĂLENII, NR.235
Cod poștal fiscal
547014
Strada sediului
VĂLENII
Numărul sediului
235
Localitatea sediului
Sat Vălenii Com. Acăţari
Județul sediului
MUREŞ
Codul poștal al sediului
547014
Strada domiciliului fiscal
VĂLENII
Numărul domiciliului fiscal
235
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Vălenii Com. Acăţari
Județul domiciliului fiscal
MUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
547014

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 0149 Rev. 2Creșterea altor animale

CAEN 4781 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MureşSat Vălenii, Comuna AcăţariCAEN 0149
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI