Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/APLUS PRODCOM SRL

APLUS PRODCOM SRL

CUI 9959321 · SRL· Loc. Huedin, Oraş Huedin

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

APLUS PRODCOM SRL are sediul în Loc. Huedin, Oraş Huedin. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-4,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 600,9 K lei, față de 628,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât0,3%

Marja netă calculată este 0,3% în 2025, față de 0,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+14,1%

Datoriile raportate sunt 221,4 K lei în 2025, față de 194,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025600,9 K lei-4,5% față de anul anterior2020: 475.3862021: 563.8142022: 689.5022023: 632.2882024: 628.9272025: 600.892
Rezultat net 20251,9 K lei-21,1% față de anul anterior2020: -27.4442021: -81.1832022: -25.6692023: 360.5152024: 2.3512025: 1.854
Angajați 20252Neschimbat față de anul anterior2020: 22021: 22022: 22023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025131,2 K lei+1,4% față de anul anterior2020: -127.8752021: -207.8162022: -233.4852023: 127.0302024: 129.3812025: 131.214
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0345 K690 K2020: 475,4 K lei475,4 K20202021: 563,8 K lei563,8 K20212022: 689,5 K lei689,5 K20222023: 632,3 K lei632,3 K20232024: 628,9 K lei628,9 K20242025: 600,9 K lei600,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-14,4%21,3%57%2020: -5,8%-5,8%20202021: -14,4%-14,4%20212022: -3,7%-3,7%20222023: 57%57%20232024: 0,4%0,4%20242025: 0,3%0,3%2025Reper 2025: mediana sectorului 10,2% · n=1.283

Cifra de afaceri: -4,5% față de anul anterior.Marjă netă 0,3% · -0,1 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024129,4 K lei
2025131,2 K lei

Datorii raportate

2024194,1 K lei
2025221,4 K lei

Disponibilități bănești

20244,9 K lei
20255,8 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri632,3 K lei628,9 K lei600,9 K lei-4,5% față de anul anterior
Rezultat net360,5 K lei2,4 K lei1,9 K lei-21,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii127 K lei129,4 K lei131,2 K lei+1,4% față de anul anterior
Datorii148,3 K lei194,1 K lei221,4 K lei+14,1% față de anul anterior
Creanțe23,5 K lei-1,5 K lei-14,4 K leiScădere cu 12,9 K lei față de anul anterior
Angajați222Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă0,3%0,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 10,2% (n=1.283) · 2024: 5,7% (n=1.431)

Rezultat / active (A+B)0,5%0,7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 6,1% (n=874) · 2024: 2,3% (n=929)

Rezultat / capitaluri proprii1,4%1,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 37,8% (n=1.167) · 2024: 27,3% (n=1.260)

Vânzări per angajat300.446 lei314.464 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 126.389 lei (n=997) · 2024: 115.745 lei (n=1.150)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)37,2%40%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 41,1% (n=875) · 2024: 41,9% (n=929)

Datorii / active (A+B)62,8%60%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 57,1% (n=875) · 2024: 57,5% (n=929)

Ponderea activelor imobilizate51,5%62,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 17% (n=875) · 2024: 14,1% (n=929)

Active circulante / datorii totale0,77×0,62×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,26× (n=1.613) · 2024: 1,33× (n=1.745)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări-8,6 zile-0,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 61,1 zile (n=1.099) · 2024: 55,6 zile (n=1.194)

Stocuri în zile de vânzări107,6 zile66,7 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 26,3 zile (n=600) · 2024: 20 zile (n=666)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
600.892
Rezultat net
1.854
Angajați
2
Datorii
221.442
Active imobilizate
181.647
Active circulante
171.009
Capitaluri proprii
131.214
Venituri totale
600.893
Cheltuieli totale
585.787
Stocuri
179.519
Creanțe
-14.351
Casă și conturi la bănci
5.841
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
628.927
Rezultat net
2.351
Angajați
2
Datorii
194.127
Active imobilizate
203.599
Active circulante
119.909
Capitaluri proprii
129.381
Venituri totale
657.556
Cheltuieli totale
643.108
Stocuri
116.462
Creanțe
-1.469
Casă și conturi la bănci
4.916
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
632.288
Rezultat net
360.515
Angajați
2
Datorii
148.317
Active imobilizate
101.560
Active circulante
173.787
Capitaluri proprii
127.030
Venituri totale
1.232.292
Cheltuieli totale
859.455
Stocuri
127.098
Creanțe
23.456
Casă și conturi la bănci
23.233
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
689.502
Rezultat net
-25.669
Angajați
2
Datorii
641.566
Active imobilizate
101.560
Active circulante
306.521
Capitaluri proprii
-233.485
Venituri totale
689.503
Cheltuieli totale
708.277
Stocuri
313.492
Creanțe
-17.493
Casă și conturi la bănci
10.522
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
563.814
Rezultat net
-81.183
Angajați
2
Datorii
610.324
Active imobilizate
101.560
Active circulante
300.948
Capitaluri proprii
-207.816
Venituri totale
563.816
Cheltuieli totale
639.950
Stocuri
305.966
Creanțe
-10.575
Casă și conturi la bănci
5.557
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
475.386
Rezultat net
-27.444
Angajați
2
Datorii
596.357
Active imobilizate
101.560
Active circulante
366.922
Capitaluri proprii
-127.875
Venituri totale
475.386
Cheltuieli totale
496.895
Stocuri
339.936
Creanțe
16.385
Casă și conturi la bănci
10.601
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-04

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-03-25Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1997-11-21 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-03–2026-11-04 · verificat 2026-11-04.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

40 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
9959321
Număr de înregistrare
J1997001288122
Înmatriculare
17 iulie 1997
EUID
ROONRC.J1997001288122
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. GARII 17 Loc. Huedin, Oraş Huedin Cluj
Adresă fiscală
Str. GARII 17 Huedin CLUJ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
21 noiembrie 1997
Înregistrare fiscală
10 martie 2026
Telefon
0264351796 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
AVRAM NICOLAE DORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
APLUS PRODCOM SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 21.11.1997
Înregistrare fiscală
21 noiembrie 1997
Număr registrul comerțului
J1997001288122
Cod CAEN
4334
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Huedin

Contact și adrese

Telefon
0264351796 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, ORŞ. HUEDIN, STR. GĂRII, NR.17
Cod poștal fiscal
405400
Strada sediului
Str. Gării
Numărul sediului
17
Localitatea sediului
Orş. Huedin
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
405400
Strada domiciliului fiscal
Str. Gării
Numărul domiciliului fiscal
17
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Huedin
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
405400

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 octombrie 2001
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
23 aprilie 2014
Publicare TVA la încasare
24 aprilie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (40) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

SPITALUL ORASENESC HUEDIN12 din 40 înregistrări (30%) · Vezi relația

LICEUL TEHNOLOGIC "VLADESCA" HUEDIN7 din 40 înregistrări (17,5%) · Vezi relația

SCOALA GIMNAZIALA POIENI5 din 40 înregistrări (12,5%) · Vezi relația

COMUNA POIENI (PRIMARIA COMUNEI POIENI)5 din 40 înregistrări (12,5%) · Vezi relația

LICEUL TEORETIC "O.GOGA" HUEDIN4 din 40 înregistrări (10%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Usi (Rev.2)11 din 40 înregistrări (27,5%) · Vezi selecția

Lucrari de tamplarie (Rev.2)5 din 40 înregistrări (12,5%) · Vezi selecția

Jaluzele exterioare (Rev.2)4 din 40 înregistrări (10%) · Vezi selecția

Lucrari de instalare de rolete (Rev.2)4 din 40 înregistrări (10%) · Vezi selecția

Servicii de feronerie (Rev.2)4 din 40 înregistrări (10%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

25 martie 2026Achiziție directă

feronerie fereastra tamplarie pvc

Autoritate: SPITALUL ORASENESC HUEDIN

CPV 45421000-4 — Lucrari de tamplarie (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45421000-4

Vezi detaliile atribuirii →
351 leiValoare publicată
25 martie 2026Achiziție directă

tamplarie pvc cu geam termopan

Autoritate: SPITALUL ORASENESC HUEDIN

CPV 45421000-4 — Lucrari de tamplarie (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45421000-4

Vezi detaliile atribuirii →
295 leiValoare publicată
25 martie 2026Achiziție directă

Reparatii

Autoritate: SPITALUL ORASENESC HUEDIN

CPV 44230000-1 — Tamplarie pentru constructii (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44230000-1

Vezi detaliile atribuirii →
190 leiValoare publicată
22 martie 2026Achiziție directă

MICI LUCRARI DE AMENAJARE - (tamplarie pvc )

Autoritate: SCOALA GIMNAZIALA NEGRENI, CLUJ

CPV 45450000-6 — Alte lucrari de finisare a constructiilor (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45450000-6

Vezi detaliile atribuirii →
1.700 leiValoare publicată
17 martie 2026Achiziție directă

ACHIZITIE JALUZELE VERTICALE

Autoritate: SCOALA GIMNAZIALA POIENI

CPV 39515440-1 — Jaluzele verticale (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39515440-1

Vezi detaliile atribuirii →
2.948 leiValoare publicată
17 martie 2026Achiziție directă

ACHIZITIE SERVICII REPARATII TERMOPAN

Autoritate: SCOALA GIMNAZIALA POIENI

CPV 44111540-8 — Sticla izolanta (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44111540-8

Vezi detaliile atribuirii →
859 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4613 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 7732 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

CAEN 8211 Rev. 2Activități combinate de secretariat

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-04Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujLoc. Huedin, Oraş HuedinStrada GariiCAEN 4334
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI