Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/APOLLO COM SRL

APOLLO COM SRL

CUI 108445 · SRL· Municipiul Oradea

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

APOLLO COM SRL are sediul în Municipiul Oradea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-52,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 34,2 K lei, față de 71,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut12,5%

Marja netă calculată este 12,5% în 2025, față de 1,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-0,7%

Datoriile raportate sunt 666,6 K lei în 2025, față de 671,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 6/6 · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202534,2 K lei-52,3% față de anul anterior2021: 258.4812022: 260.1142023: 289.8732024: 71.7352025: 34.217
Rezultat net 20254,3 K lei+303% față de anul anterior2021: 1352022: 2592023: 3212024: 1.0622025: 4.280
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă2021: 22022: 22023: 12024: 1
Capitaluri proprii 2025-427,2 K leiDeficit de capital redus cu 1%2021: -433.0762022: -432.8172023: -432.4962024: -431.4342025: -427.153
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0145 K290 K2021: 258,5 K lei258,5 K20212022: 260,1 K lei260,1 K20222023: 289,9 K lei289,9 K20232024: 71,7 K lei71,7 K20242025: 34,2 K lei34,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%6,3%12,5%2021: 0,1%0,1%20212022: 0,1%0,1%20222023: 0,1%0,1%20232024: 1,5%1,5%20242025: 12,5%12,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 1,5% · n=7.312

Cifra de afaceri: -52,3% față de anul anterior.Marjă netă 12,5% · +11 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-431,4 K lei
2025-427,2 K lei

Datorii raportate

2024671,5 K lei
2025666,6 K lei

Disponibilități bănești

20243,6 K lei
202518,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri289,9 K lei71,7 K lei34,2 K lei-52,3% față de anul anterior
Rezultat net321 lei1,1 K lei4,3 K lei+303% față de anul anterior
Capitaluri proprii-432,5 K lei-431,4 K lei-427,2 K leiDeficit de capital redus cu 1%
Datorii673,9 K lei671,5 K lei666,6 K lei-0,7% față de anul anterior
Creanțe92,9 K lei84,9 K lei71,2 K lei-16,1% față de anul anterior
Angajați11—Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă12,5%1,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 1,5% (n=7.312) · 2024: 1,6% (n=8.153)

Rezultat / active (A+B)1,8%0,4%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0% (n=5.938) · 2024: 0% (n=6.460)

Vânzări per angajat—71.735 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 156.684 lei (n=5.444) · 2024: 141.700 lei (n=6.190)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-178,4%-179,7%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 8,4% (n=5.944) · 2024: 16,2% (n=6.469)

Datorii / active (A+B)278,4%279,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 90,3% (n=5.944) · 2024: 83,3% (n=6.469)

Ponderea activelor imobilizate37,8%38,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 26,4% (n=5.944) · 2024: 24,4% (n=6.469)

Active circulante / datorii totale0,22×0,22×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,7× (n=9.488) · 2024: 0,75× (n=10.446)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări749,4 zile426,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 15,2 zile (n=6.679) · 2024: 14,2 zile (n=7.268)

Stocuri în zile de vânzări624,7 zile295,5 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 34,9 zile (n=6.528) · 2024: 37,1 zile (n=7.157)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
34.217
Rezultat net
4.280
Angajați
—
Datorii
666.592
Active imobilizate
90.566
Active circulante
148.873
Capitaluri proprii
-427.153
Venituri totale
34.884
Cheltuieli totale
27.748
Stocuri
59.372
Creanțe
71.232
Casă și conturi la bănci
18.269
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
71.735
Rezultat net
1.062
Angajați
1
Datorii
671.511
Active imobilizate
92.680
Active circulante
147.397
Capitaluri proprii
-431.434
Venituri totale
79.314
Cheltuieli totale
77.815
Stocuri
58.886
Creanțe
84.907
Casă și conturi la bănci
3.604
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
289.873
Rezultat net
321
Angajați
1
Datorii
673.913
Active imobilizate
95.102
Active circulante
146.315
Capitaluri proprii
-432.496
Venituri totale
403.883
Cheltuieli totale
402.953
Stocuri
52.525
Creanțe
92.917
Casă și conturi la bănci
873
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
260.114
Rezultat net
259
Angajați
2
Datorii
848.852
Active imobilizate
97.524
Active circulante
318.511
Capitaluri proprii
-432.817
Venituri totale
284.170
Cheltuieli totale
280.087
Stocuri
205.467
Creanțe
110.568
Casă și conturi la bănci
2.476
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
258.481
Rezultat net
135
Angajați
2
Datorii
831.885
Active imobilizate
99.947
Active circulante
298.862
Capitaluri proprii
-433.076
Venituri totale
297.773
Cheltuieli totale
294.655
Stocuri
197.239
Creanțe
99.787
Casă și conturi la bănci
1.836
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
6/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 52% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-15
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-09-30

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 52% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-11-26 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-15 · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-15.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2024-09-30–2026-09-30 · verificat 2026-09-30.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Verificarea acestor mențiuni este în curs.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
108445
Număr de înregistrare
J05/1862/1991
Înmatriculare
6 septembrie 1991
EUID
ROONRC.J05/1862/1991
Formă juridică
SRL
Sediu social
STR. NUFARULUI 63 PB63 Municipiul Oradea Bihor · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
STR. NUFARULUI 63 Oradea BIHOR · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
26 noiembrie 1992
Înregistrare fiscală
15 ianuarie 2026
Telefon
0744826343 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CUC GHEORGHE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
APOLLO COM SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 26.11.1992
Înregistrare fiscală
26 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J05/1862/1991
Cod CAEN
4775
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor

Contact și adrese

Telefon
0744826343 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, STR. NUFĂRULUI, NR.63, BL.PB63, AP.15
Cod poștal fiscal
410597
Strada sediului
Str. Nufărului
Numărul sediului
63
Localitatea sediului
Mun. Oradea
Județul sediului
BIHOR
Codul poștal al sediului
410597
Strada domiciliului fiscal
Str. Nufărului
Numărul domiciliului fiscal
63
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Oradea
Județul domiciliului fiscal
BIHOR
Cod poștal domiciliu fiscal
410597

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
28 noiembrie 2003
Perioada 2: TVA de la
1 iulie 1993
Perioada 2: TVA până la
31 iulie 2002
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 2Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4775 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-15Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-09-30Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorMunicipiul OradeaStrada NufaruluiCAEN 5630
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI