Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/APOLLO GENERAL CONSTRUCT SRL

APOLLO GENERAL CONSTRUCT SRL

CUI 32646396 · SRL· Bucureşti Sectorul 4

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

APOLLO GENERAL CONSTRUCT SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 4. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-11,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 131,7 K lei, față de 148,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-2,6%

Marja netă calculată este -2,6% în 2025, față de 15,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+62,7%

Datoriile raportate sunt 39,6 K lei în 2025, față de 24,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025131,7 K lei-11,2% față de anul anterior2020: 157.9222021: 277.3902022: 144.0672023: 156.8282024: 148.3182025: 131.666
Rezultat net 2025-3,4 K leiTrecere pe pierdere2020: 78.6142021: 145.1172022: 121.5962023: 28.5252024: 23.4222025: -3.428
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202526,5 K lei-53,2% față de anul anterior2020: 157.4462021: 145.3572022: 121.8362023: 54.3382024: 56.5602025: 26.455
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0139 K277 K2020: 157,9 K lei157,9 K20202021: 277,4 K lei277,4 K20212022: 144,1 K lei144,1 K20222023: 156,8 K lei156,8 K20232024: 148,3 K lei148,3 K20242025: 131,7 K lei131,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-2,6%40,9%84,4%2020: 49,8%49,8%20202021: 52,3%52,3%20212022: 84,4%84,4%20222023: 18,2%18,2%20232024: 15,8%15,8%20242025: -2,6%-2,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 9,1% · n=21.873

Cifra de afaceri: -11,2% față de anul anterior.Marjă netă -2,6% · -18,4 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202456,6 K lei
202526,5 K lei

Datorii raportate

202424,3 K lei
202539,6 K lei

Disponibilități bănești

202460,3 K lei
202542,2 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri156,8 K lei148,3 K lei131,7 K lei-11,2% față de anul anterior
Rezultat net28,5 K lei23,4 K lei-3,4 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii54,3 K lei56,6 K lei26,5 K lei-53,2% față de anul anterior
Datorii22 K lei24,3 K lei39,6 K lei+62,7% față de anul anterior
Creanțe11,1 K lei19,7 K lei22 K lei+11,9% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-2,6%15,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 9,1% (n=21.873) · 2024: 8,4% (n=33.726)

Rezultat / active (A+B)-5,2%—
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=18.775) · 2024: 2% (n=27.231)

Rezultat / capitaluri proprii-13%41,4%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 19,6% (n=21.049) · 2024: 24,6% (n=31.114)

Vânzări per angajat131.666 lei148.318 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 146.488 lei (n=18.342) · 2024: 126.637 lei (n=29.144)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)40,1%—
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 34,2% (n=18.786) · 2024: 36,9% (n=27.247)

Datorii / active (A+B)59,9%—
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 64,5% (n=18.786) · 2024: 61,3% (n=27.247)

Ponderea activelor imobilizate1,2%—
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 20,4% (n=18.786) · 2024: 19,4% (n=27.247)

Active circulante / datorii totale1,65×3,33×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,04× (n=30.383) · 2024: 1,12× (n=44.266)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări60,2 zile47,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 95,6 zile (n=19.903) · 2024: 92,2 zile (n=29.935)

Stocuri în zile de vânzări2,6 zile2,3 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 21,1 zile (n=11.572) · 2024: 20,5 zile (n=16.724)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
131.666
Rezultat net
-3.428
Angajați
1
Datorii
39.555
Active imobilizate
806
Active circulante
65.204
Capitaluri proprii
26.455
Venituri totale
131.666
Cheltuieli totale
133.804
Stocuri
957
Creanțe
22.005
Casă și conturi la bănci
42.242
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
148.318
Rezultat net
23.422
Angajați
1
Datorii
24.317
Active imobilizate
—
Active circulante
80.877
Capitaluri proprii
56.560
Venituri totale
149.636
Cheltuieli totale
124.761
Stocuri
957
Creanțe
19.662
Casă și conturi la bănci
60.258
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
156.828
Rezultat net
28.525
Angajați
1
Datorii
22.016
Active imobilizate
-1.666
Active circulante
78.020
Capitaluri proprii
54.338
Venituri totale
156.828
Cheltuieli totale
126.923
Stocuri
598
Creanțe
11.078
Casă și conturi la bănci
66.344
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
144.067
Rezultat net
121.596
Angajați
1
Datorii
98.607
Active imobilizate
1.596
Active circulante
218.847
Capitaluri proprii
121.836
Venituri totale
144.067
Cheltuieli totale
18.982
Stocuri
—
Creanțe
209.475
Casă și conturi la bănci
9.372
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
277.390
Rezultat net
145.117
Angajați
—
Datorii
8.023
Active imobilizate
6.812
Active circulante
146.568
Capitaluri proprii
145.357
Venituri totale
277.390
Cheltuieli totale
124.041
Stocuri
—
Creanțe
67.962
Casă și conturi la bănci
78.606
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
157.922
Rezultat net
78.614
Angajați
—
Datorii
10.650
Active imobilizate
12.029
Active circulante
156.067
Capitaluri proprii
157.446
Venituri totale
157.922
Cheltuieli totale
74.875
Stocuri
—
Creanțe
75.235
Casă și conturi la bănci
80.832
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-17

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2014-01-13 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

3 dosare cu nume identic · 2021-10-16–2026-10-17 · verificat 2026-10-17.

Dosar 12144/4/20252026-10-15 · Tribunalul BUCURESTI · Apelant

actiune în daune delictuale · Apel

Căi de atac declarate: Apel · 2026-08-06

Dosar 12144/4/2025/a12026-08-10 · Judecătoria SECTORUL4BUCURESTI · Pârât

completare dispozitiv · Fond

1 termen · ultima soluție: Admite cererea

2026-08-27 · 10:00

Admite cererea

Admite cererea formulată de reclamanta Omniasig Vienna Insurance Group S.A., în contradictoriu cu pârâtul Apollo General Construct S.R.L. Dispune completarea dispozitivului Sentinţei civile nr. 11522/25.06.2026, în sensul obligării pârâtului la plata către reclamantă a sumei totale de 2.655,24 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Sectorului 4 Bucureşti. Pronunţată astăzi, 27.08.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.

Document: Hotararecompletaredispozitiv 14978/2026 · 2026-08-27

Dosar 12144/4/20252025-04-30 · Judecătoria SECTORUL4BUCURESTI · Pârât

actiune in raspundere delictuala · Fond

5 termene · ultima soluție: Admite cererea

2026-06-25 · 09:00

Admite cererea

Admite cererea de chemare în judecată. Obligă pârâtul la plata către reclamantă a sumei de 11695,43 lei, reprezentând despăgubiri. Obligă pârâtul la plata către reclamantă a dobânzii legale penalizatoare aferente debitului principal de la 04.07.2024 şi, în continuare, până la data achitării integrale a debitului. Obligă pârâtul la plata către reclamantă a sumei de 764,33 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând taxă judiciară de timbru. Cu drept de apel, în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Sectorului 4 Bucureşti. Pronunţată în data de 25.06.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei.

Document: _Hotarare 11522/2026 · 2026-06-25

2026-06-12 · 11:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea la 25.06.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei la 12.06.2026.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2026-06-12

2026-04-16 · 12:00

Amână cauza

În vederea administrării probelor propuse, amână judecarea cauzei la data de 12.06.2026.

Document: incheieredesedinta · 2026-04-16

2026-02-12 · 09:00

Amână cauza

În vederea administrării probelor propuse, amână judecarea cauzei la data de 16.04.2026.

Document: incheieredesedinta · 2026-02-12

2025-10-23 · 10:00

Alte cauze

Având în vedere Hotărârea nr. 3/27.08.2025 a Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoria Sectorului 4 Bucureşti, prin care s-a dispus suspendarea activităţii de judecată, nu se vor lua măsuri în prezenta cauză la acest termen, urmând ca părţile să fie înştiinţate prin citaţie cu privire la noul termen de judecată.

Document: Rezolutie · 2025-10-23

Căi de atac declarate: Apel · 2026-08-06

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
32646396
Număr de înregistrare
J40/181/2014
Înmatriculare
13 ianuarie 2014
EUID
ROONRC.J40/181/2014
Formă juridică
SRL
Sediu social
LUICA 41 61 Bucureşti Sectorul 4 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. LUICA 41 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 ianuarie 2014
Înregistrare fiscală
10 ianuarie 2014
Telefon
0727111122 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DRĂGUŞIN ION

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
APOLLO GENERAL CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.01.2014
Înregistrare fiscală
13 ianuarie 2014
Număr registrul comerțului
J40/181/2014
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0727111122 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, STR. LUICA, NR.41, CAMERA 1, BL.61, AP.102
Cod poștal fiscal
40991
Strada sediului
Str. Luica
Numărul sediului
41
Localitatea sediului
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
40991
Detalii sediu
CAMERA 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Luica
Numărul domiciliului fiscal
41
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
40991
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 8121 Rev. 2Activități generale de curățenie a clădirilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-17Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 4CAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI