Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/APROPENZ SRL

APROPENZ SRL

CUI 26420180 · SRL· Sat Sânzieni, Comuna Sânzieni· Baruri și alte activități de servire a băuturilor

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

APROPENZ SRL are sediul în Sat Sânzieni, Comuna Sânzieni și raportează activitatea baruri și alte activități de servire a băuturilor. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+29,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 199,9 K lei, față de 154,7 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât-4,9%

Marja netă calculată este -4,9% în 2024, față de 9% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024199,9 K lei+29,2% față de anul anterior2020: 111.6972022: 127.5672023: 154.7022024: 199.898
Rezultat net 2024-9,7 K leiTrecere pe pierdere2020: -26.6332022: -16.8112023: 13.9592024: -9.711
Angajați 20241Neschimbat față de anul anterior2020: 32022: 12023: 12024: 1
Capitaluri proprii 2024-90,6 K leiDeficit de capital majorat cu 12%2020: -53.2942022: -94.8712023: -80.9122024: -90.623
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0100 K200 K2020: 111,7 K lei111,7 K20202022: 127,6 K lei127,6 K20222023: 154,7 K lei154,7 K20232024: 199,9 K lei199,9 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-23,8%-7,4%9%2020: -23,8%-23,8%20202022: -13,2%-13,2%20222023: 9%9%20232024: -4,9%-4,9%2024Reper 2024: mediana sectorului 1,6% · n=8.153

Cifra de afaceri: +29,2% față de anul anterior.Marjă netă -4,9% · -13,9 pp față de 2023

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2023-80,9 K lei
2024-90,6 K lei

Datorii raportate

2023177,9 K lei
2024216 K lei

Disponibilități bănești

20239,8 K lei
202410 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri127,6 K lei154,7 K lei199,9 K lei+29,2% față de anul anterior
Rezultat net-16,8 K lei14 K lei-9,7 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii-94,9 K lei-80,9 K lei-90,6 K leiDeficit de capital majorat cu 12%
Datorii157,7 K lei177,9 K lei216 K lei+21,4% față de anul anterior
Creanțe—766 lei533 lei-30,4% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă-4,9%9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 1,6% (n=8.153) · 2023: 5,5% (n=8.343)

Rezultat / active (A+B)-7,7%14,4%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 0% (n=6.460) · 2023: 2,4% (n=6.464)

Vânzări per angajat199.898 lei154.702 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2024: 141.700 lei (n=6.190) · 2023: 131.033 lei (n=6.510)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Capitaluri proprii / active (A+B)-72,3%-83,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 16,2% (n=6.469) · 2023: 26,7% (n=6.473)

Datorii / active (A+B)172,3%183,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 83,3% (n=6.469) · 2023: 72,2% (n=6.473)

Ponderea activelor imobilizate17,9%12,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 24,4% (n=6.469) · 2023: 21,5% (n=6.473)

Active circulante / datorii totale0,48×0,47×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 0,75× (n=10.446) · 2023: 0,9× (n=10.722)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări1 zile1,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 14,2 zile (n=7.268) · 2023: 20 zile (n=6.661)

Stocuri în zile de vânzări166,5 zile172 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2024: 37,1 zile (n=7.157) · 2023: 37,2 zile (n=7.388)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
199.898
Rezultat net
-9.711
Angajați
1
Datorii
215.996
Active imobilizate
22.433
Active circulante
102.940
Capitaluri proprii
-90.623
Venituri totale
199.898
Cheltuieli totale
203.565
Stocuri
92.431
Creanțe
533
Casă și conturi la bănci
9.976
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
154.702
Rezultat net
13.959
Angajați
1
Datorii
177.914
Active imobilizate
12.524
Active circulante
84.478
Capitaluri proprii
-80.912
Venituri totale
154.702
Cheltuieli totale
139.196
Stocuri
73.922
Creanțe
766
Casă și conturi la bănci
9.790
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
127.567
Rezultat net
-16.811
Angajați
1
Datorii
157.704
Active imobilizate
2.588
Active circulante
49.245
Capitaluri proprii
-94.871
Venituri totale
132.466
Cheltuieli totale
148.001
Stocuri
45.154
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
4.091
Cheltuieli în avans
11.000
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
111.697
Rezultat net
-26.633
Angajați
3
Datorii
93.262
Active imobilizate
4.436
Active circulante
24.532
Capitaluri proprii
-53.294
Venituri totale
136.689
Cheltuieli totale
162.531
Stocuri
16.909
Creanțe
1.998
Casă și conturi la bănci
5.625
Cheltuieli în avans
11.000
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-13

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.

Istoric publicat

Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.

EdițieTotalBuget de statAsigurări socialeȘomajSănătateContestat
2016-03-31182.426 lei182.426 lei0 lei0 lei0 lei152.326 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-12–2026-10-13 · verificat 2026-10-13.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
26420180
Număr de înregistrare
J14/16/2010
Înmatriculare
20 ianuarie 2010
EUID
ROONRC.J14/16/2010
Formă juridică
SRL
Sediu social
516 Sat Sânzieni, Comuna Sânzieni Covasna · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BARABÁS GÁBOR

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
APROPENZ SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 02.07.2025
Înregistrare fiscală
20 ianuarie 2010
Număr registrul comerțului
J14/16/2010
Cod CAEN
5630
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Târgu Secuiesc

Contact și adrese

Telefon
0740049308 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. COVASNA, SAT SÂNZIENI COM. SÂNZIENI, NR.516
Cod poștal fiscal
527150
Numărul sediului
516
Localitatea sediului
Sat Sânzieni Com. Sânzieni
Județul sediului
COVASNA
Codul poștal al sediului
527150
Numărul domiciliului fiscal
516
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Sânzieni Com. Sânzieni
Județul domiciliului fiscal
COVASNA
Cod poștal domiciliu fiscal
527150

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 4781 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 9200 Rev. 2Activități de jocuri de noroc și pariuri

CAEN 9329 Rev. 2Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-13Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul CovasnaSat Sânzieni, Comuna SânzieniCAEN 5630
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI