Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ARABIAN PARFUME SHOP S.R.L.

ARABIAN PARFUME SHOP S.R.L.

CUI 46244380 · SRL· Bucureşti Sectorul 4· Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie

falimentONRC · 2026-09-03

Procedură sau stare de insolvență în registrufalimentVezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

ARABIAN PARFUME SHOP S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 4 și raportează activitatea comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Procedură sau stare de insolvență în registruNecesită verificare

faliment

ONRC · 2026-09-03

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
100/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20243,4 mil. leiFără an comparabil2022: 669.3422023: 1.791.7692024: 3.390.488
Rezultat net 2024-835,2 K leiFără an comparabil2022: 100.6652023: 114.4912024: -835.212
Angajați 2024—Fără an comparabil2022: 12023: 1
Capitaluri proprii 2024-640,9 K leiFără an comparabil2022: 100.8652023: 194.3562024: -640.855
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.3 mil.2022: 669,3 K lei669,3 K20222023: 1,8 mil. lei1,8 mil.20232024: 3,4 mil. lei3,4 mil.2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-24,6%-4,8%15%Mediana sectorului (2024): 0% · n=1672022: 15%15%20222023: 6,4%6,4%20232024: -24,6%-24,6%2024
Capital și datorii2024 comparat cu —
Capitaluri proprii-640,9 K leiFără an comparabil
Datorii891,3 K leiFără an comparabil

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri669,3 K lei1,8 mil. lei3,4 mil. leiFără an comparabil
Rezultat net100,7 K lei114,5 K lei-835,2 K leiFără an comparabil
Capitaluri proprii100,9 K lei194,4 K lei-640,9 K leiFără an comparabil
Datorii24,6 K lei209,1 K lei891,3 K leiFără an comparabil
Creanțe35,5 K lei73,2 K lei51,3 K leiFără an comparabil
Angajați11—Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-24,6%0%n=167
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-255,9%36,6%n=164
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)355,9%63,3%n=164
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)45,2%12,2%n=164
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-333,5%0%n=163
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,15×1,26×n=181
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3605,44 zile50,96 zilen=166
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3606,69 zile61,76 zilen=163

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.390.488
Rezultat net
-835.212
Angajați
—
Datorii
891.267
Active imobilizate
113.201
Active circulante
137.211
Capitaluri proprii
-640.855
Venituri totale
3.391.573
Cheltuieli totale
4.226.785
Stocuri
62.963
Creanțe
51.253
Casă și conturi la bănci
22.995
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.791.769
Rezultat net
114.491
Angajați
1
Datorii
209.058
Active imobilizate
5.919
Active circulante
397.495
Capitaluri proprii
194.356
Venituri totale
1.792.344
Cheltuieli totale
1.657.443
Stocuri
288.007
Creanțe
73.196
Casă și conturi la bănci
36.292
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
669.342
Rezultat net
100.665
Angajați
1
Datorii
24.567
Active imobilizate
49
Active circulante
125.383
Capitaluri proprii
100.865
Venituri totale
669.342
Cheltuieli totale
556.045
Stocuri
41.151
Creanțe
35.535
Casă și conturi la bănci
48.697
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

100/ 100Atenție foarte ridicată
6semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Procedură sau stare de insolvență în registru

faliment

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-02-25. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Obligații fiscale restante publicate

114.502 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Procedură de insolvență publicată

1 înregistrare în registrul de insolvență.

BPI / e-Justice · 2026-10-07
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCfaliment2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăÎnregistrări publicate2026-10-07
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 4 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Procedură sau stare de insolvență în registru

faliment

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-02-25. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Obligații fiscale restante publicate

114.502 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Procedură de insolvență publicată

1 înregistrare în registrul de insolvență.

BPI / e-Justice · 2026-10-07
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiStări de insolvențăInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2025-04-07 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-07 · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat111.235 lei1.097 lei112.332 lei112.332 lei0 lei
Asigurări sociale1.541 lei9 lei1.550 lei1.550 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate617 lei3 lei620 lei620 lei0 lei

Observație ANAF: Faliment

Proceduri de insolvență publicate

Date interconectate din registrul românesc al insolvenței, verificate automat la 2026-10-07.

Procedura falimentului994/93/2025 · Tribunalul Ilfov Secția I Civilă

Deschisă la 28/04/2025

1 dosar de insolvență

994/93/2025 Tribunalul Ilfov Secția I Civilă

Deschidere: 28.04.2025

Practician în insolvență: RESET MANAGEMENT SPRL · office@reset-mgmt.ro

25 publicări în BPI

Subpoena

29/07/2026 · BPI 19 410 din 30/07/2026

Subpoena

25/06/2026 · BPI 18 214 din 13/07/2026

Conclusion

08/06/2026 · BPI 16 109 din 17/06/2026

Communication

15/06/2026 · BPI 16 109 din 17/06/2026

Subpoena

31/03/2026 · BPI 12 321 din 12/05/2026

Subpoena

03/04/2026 · BPI 9 336 din 08/04/2026

Report

12/03/2026 · BPI 6 854 din 13/03/2026

Subpoena

03/02/2026 · BPI 3 587 din 10/02/2026

Judgement 2282

08/12/2025 · BPI 3 091 din 04/02/2026

Communication

03/02/2026 · BPI 3 091 din 04/02/2026

Judgement 2419

19/12/2025 · BPI 598 din 13/01/2026

Communication

08/01/2026 · BPI 598 din 13/01/2026

Subpoena

10/12/2025 · BPI 27 590 din 11/12/2025

Subpoena

13/11/2025 · BPI 25 014 din 13/11/2025

Subpoena

22/09/2025 · BPI 21 025 din 29/09/2025

Debt record 828

12/09/2025 · BPI 19 880 din 12/09/2025

Report 1

11/09/2025 · BPI 19 781 din 11/09/2025

Debt record 784

28/08/2025 · BPI 19 131 din 02/09/2025

Other procedural documents - courts/practitioners 731

23/07/2025 · BPI 16 898 din 25/07/2025

Summons 722

15/07/2025 · BPI 16 249 din 16/07/2025

Debt record

15/07/2025 · BPI 16 236 din 16/07/2025

Report 720

15/07/2025 · BPI 16 198 din 15/07/2025

Notification 500

13/06/2025 · BPI 16 010 din 14/07/2025

Debt record

24/06/2025 · BPI 15 050 din 30/06/2025

Subpoena

28/04/2025 · BPI 10 552 din 13/05/2025

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
46244380
Număr de înregistrare
J2022003609233
Înmatriculare
3 iunie 2022
EUID
ROONRC.J2022003609233
Formă juridică
SRL
Sediu social
Constantin Brâncoveanu 116 M2/III Bucureşti Sectorul 4 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Bld Constantin Brâncoveanu 116 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
7 aprilie 2025
Înregistrare fiscală
28 noiembrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator judiciar
RESET MANAGEMENT IPURL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ARABIAN PARFUME SHOP S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 07.04.2025
Înregistrare fiscală
3 iunie 2022
Număr registrul comerțului
J2022003609233
Cod CAEN
4645
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, BLD CONSTANTIN BRÂNCOVEANU, NR.116, CAMERA NR 1, BL.M2/III, SC.3, ET.3, AP.138
Cod poștal fiscal
41455
Strada sediului
Bld. Constantin Brâncoveanu
Numărul sediului
116
Localitatea sediului
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
41455
Detalii sediu
camera nr 1
Strada domiciliului fiscal
Bld. Constantin Brâncoveanu
Numărul domiciliului fiscal
116
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
41455
Detalii domiciliu fiscal
camera nr 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 decembrie 2022
TVA până la
1 decembrie 2025
Anulare operată la
2 decembrie 2025
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
25 februarie 2026
Publicarea deciziei
25 februarie 2026

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4645 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-07Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 4CAEN 4645
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI