Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ARAGON CONSTRUCT SRL

ARAGON CONSTRUCT SRL

CUI 21112570 · SRL· Municipiul Brăila

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

ARAGON CONSTRUCT SRL are sediul în Municipiul Brăila. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-17,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 188,1 K lei, față de 228,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut4,3%

Marja netă calculată este 4,3% în 2025, față de 1,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+145,4%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025188,1 K lei-17,8% față de anul anterior2020: 244.5992021: 319.7112022: 290.6072023: 203.0692024: 228.7992025: 188.136
Rezultat net 20258 K lei+136% față de anul anterior2020: 10.5732021: -24.6202022: -20.8562023: 3.9192024: 3.3962025: 8.015
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-149,6 K leiDeficit de capital redus cu 5,1%2020: -119.4192021: -144.0392022: -164.8942023: -160.9752024: -157.5792025: -149.564
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0160 K320 K2020: 244,6 K lei244,6 K20202021: 319,7 K lei319,7 K20212022: 290,6 K lei290,6 K20222023: 203,1 K lei203,1 K20232024: 228,8 K lei228,8 K20242025: 188,1 K lei188,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-7,7%-1,7%4,3%2020: 4,3%4,3%20202021: -7,7%-7,7%20212022: -7,2%-7,2%20222023: 1,9%1,9%20232024: 1,5%1,5%20242025: 4,3%4,3%2025Reper 2025: mediana sectorului 3,2% · n=2.058

Cifra de afaceri: -17,8% față de anul anterior.Marjă netă 4,3% · +2,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-157,6 K lei
2025-149,6 K lei

Datorii raportate

2024307,5 K lei
2025297,3 K lei

Disponibilități bănești

20249,3 K lei
202521,4 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri203,1 K lei228,8 K lei188,1 K lei-17,8% față de anul anterior
Rezultat net3,9 K lei3,4 K lei8 K lei+136% față de anul anterior
Capitaluri proprii-161 K lei-157,6 K lei-149,6 K leiDeficit de capital redus cu 5,1%
Datorii314,4 K lei307,5 K lei297,3 K lei-3,3% față de anul anterior
Creanțe—815 lei2 K lei+145,4% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă4,3%1,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,2% (n=2.058) · 2024: 2,8% (n=1.889)

Vânzări per angajat188.136 lei228.799 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 369.267 lei (n=1.653) · 2024: 346.101 lei (n=1.550)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale0,51×0,49×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,14× (n=2.362) · 2024: 1,16× (n=2.183)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări3,8 zile1,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 21 zile (n=1.902) · 2024: 19,4 zile (n=1.736)

Stocuri în zile de vânzări247,1 zile220,1 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 136 zile (n=1.938) · 2024: 131,7 zile (n=1.795)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
188.136
Rezultat net
8.015
Angajați
1
Datorii
297.254
Active imobilizate
—
Active circulante
152.490
Capitaluri proprii
-149.564
Venituri totale
188.141
Cheltuieli totale
178.599
Stocuri
129.136
Creanțe
2.000
Casă și conturi la bănci
21.354
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
4.800
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
228.799
Rezultat net
3.396
Angajați
1
Datorii
307.541
Active imobilizate
—
Active circulante
149.962
Capitaluri proprii
-157.579
Venituri totale
228.804
Cheltuieli totale
224.761
Stocuri
139.868
Creanțe
815
Casă și conturi la bănci
9.279
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
203.069
Rezultat net
3.919
Angajați
1
Datorii
314.356
Active imobilizate
—
Active circulante
153.381
Capitaluri proprii
-160.975
Venituri totale
205.769
Cheltuieli totale
200.624
Stocuri
135.345
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
18.036
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
290.607
Rezultat net
-20.856
Angajați
1
Datorii
326.402
Active imobilizate
—
Active circulante
161.508
Capitaluri proprii
-164.894
Venituri totale
290.613
Cheltuieli totale
302.751
Stocuri
127.722
Creanțe
5.071
Casă și conturi la bănci
28.715
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
319.711
Rezultat net
-24.620
Angajați
1
Datorii
305.989
Active imobilizate
—
Active circulante
161.950
Capitaluri proprii
-144.039
Venituri totale
319.714
Cheltuieli totale
334.743
Stocuri
144.618
Creanțe
1.365
Casă și conturi la bănci
15.967
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
244.599
Rezultat net
10.573
Angajați
—
Datorii
271.551
Active imobilizate
—
Active circulante
152.132
Capitaluri proprii
-119.419
Venituri totale
244.601
Cheltuieli totale
227.703
Stocuri
146.389
Creanțe
1.182
Casă și conturi la bănci
4.561
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-09

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-18Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2007-02-16 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-08–2026-10-09 · verificat 2026-10-09.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

12 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
21112570
Număr de înregistrare
J2007000166095
Înmatriculare
16 februarie 2007
EUID
ROONRC.J2007000166095
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. ASTRULUI 31 Municipiul Brăila Brăila
Adresă fiscală
Str. ASTRULUI 31 Brăila BRĂILA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
16 februarie 2007
Înregistrare fiscală
25 ianuarie 2026
Telefon
0723170953 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CORBU NICOLETA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ARAGON CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 16.02.2007
Înregistrare fiscală
16 februarie 2007
Număr registrul comerțului
J2007000166095
Cod CAEN
4752
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Brăila

Contact și adrese

Telefon
0723170953 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BRĂILA, MUN. BRĂILA, STR. ASTRULUI, NR.31
Cod poștal fiscal
810275
Strada sediului
Str. Astrului
Numărul sediului
31
Localitatea sediului
Mun. Brăila
Județul sediului
BRĂILA
Codul poștal al sediului
810275
Strada domiciliului fiscal
Str. Astrului
Numărul domiciliului fiscal
31
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Brăila
Județul domiciliului fiscal
BRĂILA
Cod poștal domiciliu fiscal
810275

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
20 februarie 2007
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2018
Actualizare TVA la încasare
12 ianuarie 2018
Publicare TVA la încasare
13 ianuarie 2018
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (12) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Liceul cu Program Sportiv Braila12 din 12 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Alte materiale de constructii diverse (Rev.2)12 din 12 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

18 iunie 2026Achiziție directă

PACHET MATERIALE CONSTRUCTII

Autoritate: Liceul cu Program Sportiv Braila

CPV 44192000-2 — Alte materiale de constructii diverse (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44192000-2

Vezi detaliile atribuirii →
4.873 leiValoare publicată
18 iunie 2026Achiziție directă

PACHET MATERIALE CONSTRUCTII 1

Autoritate: Liceul cu Program Sportiv Braila

CPV 44192000-2 — Alte materiale de constructii diverse (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44192000-2

Vezi detaliile atribuirii →
4.864 leiValoare publicată
19 decembrie 2025Achiziție directă

PACHET MATERIALE CONSTRUCTII 2

Autoritate: Liceul cu Program Sportiv Braila

CPV 44192000-2 — Alte materiale de constructii diverse (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44192000-2

Vezi detaliile atribuirii →
2.036 leiValoare publicată
19 decembrie 2025Achiziție directă

PACHET MATERIALE CONSTRUCTII

Autoritate: Liceul cu Program Sportiv Braila

CPV 44192000-2 — Alte materiale de constructii diverse (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44192000-2

Vezi detaliile atribuirii →
10.143 leiValoare publicată
15 octombrie 2025Achiziție directă

PACHET MATERIALE CONSTRUCTII 3

Autoritate: Liceul cu Program Sportiv Braila

CPV 44192000-2 — Alte materiale de constructii diverse (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44192000-2

Vezi detaliile atribuirii →
7.211 leiValoare publicată
15 octombrie 2025Achiziție directă

PACHET MATERIALE CONSTRUCTII 2

Autoritate: Liceul cu Program Sportiv Braila

CPV 44192000-2 — Alte materiale de constructii diverse (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44192000-2

Vezi detaliile atribuirii →
1.390 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-09Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BrăilaMunicipiul BrăilaStrada AstruluiCAEN 4752
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI