Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ARAKI SRL

ARAKI SRL

CUI 13962139 · SRL· Municipiul Focşani

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

ARAKI SRL are sediul în Municipiul Focşani. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+41,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 52,5 K lei, față de 37 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut18,6%

Marja netă calculată este 18,6% în 2025, față de -8,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-29,2%

Datoriile raportate sunt 29,6 K lei în 2025, față de 41,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202552,5 K lei+41,8% față de anul anterior2020: 17.5202021: 42.2292022: 51.5052023: 43.1652024: 36.9872025: 52.456
Rezultat net 20259,8 K leiTrecere pe profit2020: -8.4782021: -3.0422022: 20.8602023: 12.9992024: -3.0152025: 9.777
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 2025-14,2 K leiDeficit de capital redus cu 40,7%2020: -51.7962021: -54.8382022: -33.9782023: -20.9802024: -23.9952025: -14.218
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate026 K52 K2020: 17,5 K lei17,5 K20202021: 42,2 K lei42,2 K20212022: 51,5 K lei51,5 K20222023: 43,2 K lei43,2 K20232024: 37 K lei37 K20242025: 52,5 K lei52,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-48,4%-3,9%40,5%2020: -48,4%-48,4%20202021: -7,2%-7,2%20212022: 40,5%40,5%20222023: 30,1%30,1%20232024: -8,2%-8,2%20242025: 18,6%18,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 37,2% · n=1.222

Cifra de afaceri: +41,8% față de anul anterior.Marjă netă 18,6% · +26,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-24 K lei
2025-14,2 K lei

Datorii raportate

202441,9 K lei
202529,6 K lei

Disponibilități bănești

20243,7 K lei
20251,9 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri43,2 K lei37 K lei52,5 K lei+41,8% față de anul anterior
Rezultat net13 K lei-3 K lei9,8 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii-21 K lei-24 K lei-14,2 K leiDeficit de capital redus cu 40,7%
Datorii37,2 K lei41,9 K lei29,6 K lei-29,2% față de anul anterior
Creanțe1,8 K lei2,4 K lei1,3 K lei-45,9% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă18,6%-8,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 37,2% (n=1.222) · 2024: 32,8% (n=3.970)

Rezultat / active (A+B)143,5%-30,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 39,2% (n=914) · 2024: 23,1% (n=3.044)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-208,6%-245,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 63% (n=914) · 2024: 68,2% (n=3.047)

Datorii / active (A+B)435%429,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 35,6% (n=914) · 2024: 31,1% (n=3.047)

Ponderea activelor imobilizate53,7%37,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 10,6% (n=914) · 2024: 12,5% (n=3.047)

Active circulante / datorii totale0,11×0,15×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 2,39× (n=1.388) · 2024: 2,4× (n=4.805)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări9 zile23,5 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 132 zile (n=1.127) · 2024: 109,2 zile (n=3.622)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
52.456
Rezultat net
9.777
Angajați
—
Datorii
29.648
Active imobilizate
3.659
Active circulante
3.156
Capitaluri proprii
-14.218
Venituri totale
52.456
Cheltuieli totale
40.705
Stocuri
—
Creanțe
1.305
Casă și conturi la bănci
1.851
Cheltuieli în avans
8.615
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
36.987
Rezultat net
-3.015
Angajați
—
Datorii
41.882
Active imobilizate
3.659
Active circulante
6.101
Capitaluri proprii
-23.995
Venituri totale
36.987
Cheltuieli totale
40.002
Stocuri
—
Creanțe
2.411
Casă și conturi la bănci
3.690
Cheltuieli în avans
8.127
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
43.165
Rezultat net
12.999
Angajați
—
Datorii
37.150
Active imobilizate
3.659
Active circulante
2.928
Capitaluri proprii
-20.980
Venituri totale
43.165
Cheltuieli totale
27.257
Stocuri
—
Creanțe
1.809
Casă și conturi la bănci
1.119
Cheltuieli în avans
9.583
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
51.505
Rezultat net
20.860
Angajați
—
Datorii
51.189
Active imobilizate
3.901
Active circulante
2.538
Capitaluri proprii
-33.978
Venituri totale
51.692
Cheltuieli totale
29.281
Stocuri
—
Creanțe
912
Casă și conturi la bănci
1.626
Cheltuieli în avans
10.772
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
42.229
Rezultat net
-3.042
Angajați
—
Datorii
62.830
Active imobilizate
4.426
Active circulante
1.185
Capitaluri proprii
-54.838
Venituri totale
42.229
Cheltuieli totale
44.004
Stocuri
—
Creanțe
746
Casă și conturi la bănci
439
Cheltuieli în avans
2.381
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
17.520
Rezultat net
-8.478
Angajați
0
Datorii
61.280
Active imobilizate
4.950
Active circulante
1.550
Capitaluri proprii
-51.796
Venituri totale
17.568
Cheltuieli totale
25.518
Stocuri
—
Creanțe
789
Casă și conturi la bănci
761
Cheltuieli în avans
2.984
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2001-06-13 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-01–2026-10-02 · verificat 2026-10-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
13962139
Număr de înregistrare
J39/186/2001
Înmatriculare
30 mai 2001
EUID
ROONRC.J39/186/2001
Formă juridică
SRL
Sediu social
MARE A UNIRII 53 53 Municipiul Focşani Vrancea · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. MARE A UNIRII 53 Focşani VRANCEA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 iunie 2001
Înregistrare fiscală
21 ianuarie 2026
Telefon
0728181160 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BEZEA TUDOREL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ARAKI SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.06.2001
Înregistrare fiscală
13 iunie 2001
Număr registrul comerțului
J39/186/2001
Cod CAEN
6311
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea

Contact și adrese

Telefon
0728415354 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. VRANCEA, MUN. FOCŞANI, STR. MARE A UNIRII, NR.53, BL.53, ET.1, AP.4
Strada sediului
Str. Mare A Unirii
Numărul sediului
53
Localitatea sediului
Mun. Focşani
Județul sediului
VRANCEA
Strada domiciliului fiscal
Str. Mare A Unirii
Numărul domiciliului fiscal
53
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Focşani
Județul domiciliului fiscal
VRANCEA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 2001
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației

CAEN 6203 Rev. 2Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6312 Rev. 2Activități ale portalurilor web

CAEN 7320 Rev. 2Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VranceaMunicipiul FocşaniCAEN 6310
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI