Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ARHITECTURA OK S.R.L.

ARHITECTURA OK S.R.L.

CUI 40822051 · SRL· Municipiul Slatina

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

ARHITECTURA OK S.R.L. are sediul în Municipiul Slatina. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+39,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 315,5 K lei, față de 226 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut15,5%

Marja netă calculată este 15,5% în 2025, față de 2,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+43,6%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025315,5 K lei+39,6% față de anul anterior2020: 243.9002021: 363.9282022: 255.6772023: 704.2652024: 226.0002025: 315.500
Rezultat net 202548,8 K lei+791,5% față de anul anterior2020: 55.5792021: 99.4792022: 31.0592023: 370.8812024: 5.4792025: 48.847
Angajați 20252+0% față de anul anterior2020: 32021: 22022: 22023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 202554,6 K lei+854,1% față de anul anterior2020: 55.8192021: 99.7192022: 82.3492023: 414.3172024: 5.7192025: 54.566
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0352 K704 K2020: 243,9 K lei243,9 K20202021: 363,9 K lei363,9 K20212022: 255,7 K lei255,7 K20222023: 704,3 K lei704,3 K20232024: 226 K lei226 K20242025: 315,5 K lei315,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%26,3%52,7%Mediana sectorului (2025): 19,7% · n=57982020: 22,8%22,8%20202021: 27,3%27,3%20212022: 12,1%12,1%20222023: 52,7%52,7%20232024: 2,4%2,4%20242025: 15,5%15,5%2025

Cifra de afaceri: +39,6% față de anul anterior. Marja netă: 15,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii54,6 K lei+854,1% față de anul anterior
Datorii179,5 K lei-28,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri704,3 K lei226 K lei315,5 K lei+39,6% față de anul anterior
Rezultat net370,9 K lei5,5 K lei48,8 K lei+791,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii414,3 K lei5,7 K lei54,6 K lei+854,1% față de anul anterior
Datorii211,9 K lei252,1 K lei179,5 K lei-28,8% față de anul anterior
Creanțe89,3 K lei77,2 K lei110,9 K lei+43,6% față de anul anterior
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri15,5%19,7%n=5.7982,4%18,1%n=6.014
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)23,3%51,9%n=4.7482,2%61%n=4.827
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)76,7%46,4%n=4.74897,8%37,2%n=4.827
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)27,8%17,5%n=4.74835,7%15,8%n=4.827
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)20,9%17,3%n=4.7482,1%14,8%n=4.827
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive89,5%59,4%n=5.36495,8%44,3%n=5.516
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,94×1,58×n=6.6330,66×1,9×n=6.813
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360126,55 zile97,45 zilen=5.368123,03 zile85,42 zilen=5.472
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—3,34 zilen=1.97448,04 zile3,43 zilen=2.067
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați157.750 lei167.102 lein=4.444113.000 lei149.603 lein=4.687

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
315.500
Rezultat net
48.847
Angajați
2
Datorii
179.506
Active imobilizate
65.136
Active circulante
168.936
Capitaluri proprii
54.566
Venituri totale
285.383
Cheltuieli totale
229.531
Stocuri
—
Creanțe
110.909
Casă și conturi la bănci
58.027
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
226.000
Rezultat net
5.479
Angajați
2
Datorii
252.065
Active imobilizate
92.089
Active circulante
165.695
Capitaluri proprii
5.719
Venituri totale
256.269
Cheltuieli totale
248.529
Stocuri
30.158
Creanțe
77.234
Casă și conturi la bănci
58.303
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
704.265
Rezultat net
370.881
Angajați
2
Datorii
211.901
Active imobilizate
119.041
Active circulante
507.177
Capitaluri proprii
414.317
Venituri totale
704.591
Cheltuieli totale
326.667
Stocuri
—
Creanțe
89.297
Casă și conturi la bănci
417.880
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
255.677
Rezultat net
31.059
Angajați
2
Datorii
48.429
Active imobilizate
1.925
Active circulante
128.853
Capitaluri proprii
82.349
Venituri totale
255.735
Cheltuieli totale
222.556
Stocuri
—
Creanțe
35.470
Casă și conturi la bănci
93.383
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
363.928
Rezultat net
99.479
Angajați
2
Datorii
50.546
Active imobilizate
7.359
Active circulante
142.906
Capitaluri proprii
99.719
Venituri totale
363.949
Cheltuieli totale
260.831
Stocuri
—
Creanțe
5.917
Casă și conturi la bănci
136.989
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
243.900
Rezultat net
55.579
Angajați
3
Datorii
29.307
Active imobilizate
31.182
Active circulante
53.944
Capitaluri proprii
55.819
Venituri totale
297.012
Cheltuieli totale
239.156
Stocuri
—
Creanțe
5.346
Casă și conturi la bănci
48.598
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-29Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-03-21 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

22 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40822051
Număr de înregistrare
J2019000417288
Înmatriculare
21 martie 2019
EUID
ROONRC.J2019000417288
Formă juridică
SRL
Sediu social
ALEXANDRU IOAN CUZA 11 CAM3 Municipiul Slatina Olt · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Bld ALEXANDRU IOAN CUZA 11 Slatina OLT · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
21 martie 2019
Înregistrare fiscală
29 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
STĂNESCU ADRIAN-FLORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ARHITECTURA OK S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 21.03.2019
Înregistrare fiscală
21 martie 2019
Număr registrul comerțului
J2019000417288
Cod CAEN
7111
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Olt

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. OLT, MUN. SLATINA, BLD. ALEXANDRU IOAN CUZA, NR.11, BL.CAM3, SC.B, ET.5, AP.30
Strada sediului
Bld. Alexandru Ioan Cuza
Numărul sediului
11
Localitatea sediului
Mun. Slatina
Județul sediului
OLT
Strada domiciliului fiscal
Bld. Alexandru Ioan Cuza
Numărul domiciliului fiscal
11
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Slatina
Județul domiciliului fiscal
OLT

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 decembrie 2021
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 decembrie 2021
Actualizare TVA la încasare
3 noiembrie 2021
Publicare TVA la încasare
4 noiembrie 2021
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iunie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (22) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMUNA CRAMPOIA3 din 22 înregistrări (13,6%) · Vezi relația

COMUNA GHIMPETENI (PRIMARIA COMUNEI GHIMPETENI OLT)2 din 22 înregistrări (9,1%) · Vezi relația

PRIMARIA COMUNEI GOSTAVATU2 din 22 înregistrări (9,1%) · Vezi relația

ORASUL DABULENI2 din 22 înregistrări (9,1%) · Vezi relația

COMUNA DANEASA2 din 22 înregistrări (9,1%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de arhitectura si servicii conexe (Rev.2)7 din 22 înregistrări (31,8%) · Vezi selecția

Servicii de arhitectura pentru spatii exterioare (Rev.2)4 din 22 înregistrări (18,2%) · Vezi selecția

Servicii de proiectare tehnica pentru constructia de lucrari publice (Rev.2)4 din 22 înregistrări (18,2%) · Vezi selecția

Studii de fezabilitate, servicii de consultanta, analize (Rev.2)3 din 22 înregistrări (13,6%) · Vezi selecția

Studiu de fezabilitate (Rev.2)3 din 22 înregistrări (13,6%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

29 iunie 2026Achiziție directă

Servicii de arhitectura pentru spatii exterioare

Autoritate: PRIMARIA COMUNEI GOSTAVATU

CPV 71222000-0 — Servicii de arhitectura pentru spatii exterioare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71222000-0

Vezi detaliile atribuirii →
5.000 leiValoare publicată
18 iunie 2026Achiziție directă

PROIECT TEHNIC PENTRU AMENAJARE LOC DE JOACA IN COMUNA DANEASA, JUD OLT, PROIECT FINANTAT GAL/AFIR

Autoritate: COMUNA DANEASA

CPV 71222000-0 — Servicii de arhitectura pentru spatii exterioare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71222000-0

Vezi detaliile atribuirii →
20.000 leiValoare publicată
18 iunie 2026Achiziție directă

PROIECT TEHNIC AMENAJARE PIATA IN AER LIBER

Autoritate: COMUNA CRAMPOIA

CPV 71200000-0 — Servicii de arhitectura si servicii conexe (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71200000-0

Vezi detaliile atribuirii →
25.000 leiValoare publicată
17 iunie 2026Achiziție directă

Proiect tehnic loc de joaca zone rurale-Comuna Dobrotesti, judetul Teleorman

Autoritate: Comuna Dobrotesti (Primaria Dobrotesti)

CPV 71222000-0 — Servicii de arhitectura pentru spatii exterioare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71222000-0

Vezi detaliile atribuirii →
10.000 leiValoare publicată
29 mai 2026Achiziție directă

STUDIU FEZABILITATE -AMENAJARE PARC CU SUPRAFATA MAI MARE DE 100 MP

Autoritate: COMUNA NICOLAE TITULESCU

CPV 79314000-8 — Studiu de fezabilitate (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79314000-8

Vezi detaliile atribuirii →
40.000 leiValoare publicată
21 mai 2026Achiziție directă

realizare studiu fezabilitate

Autoritate: Comuna Maruntei (Primaria Maruntei Olt)

CPV 71241000-9 — Studii de fezabilitate, servicii de consultanta, analize (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71241000-9

Vezi detaliile atribuirii →
30.000 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7111 Rev. 3Activități de arhitectură

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7411 Rev. 3Activități de design industrial și vestimentar

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul OltMunicipiul SlatinaCAEN 7111
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI