Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ARHIVOLTA STUDIO DE ARHITECTURĂ S.R.L.

ARHIVOLTA STUDIO DE ARHITECTURĂ S.R.L.

CUI 41367242 · SRL· Municipiul Iaşi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

ARHIVOLTA STUDIO DE ARHITECTURĂ S.R.L. are sediul în Municipiul Iaşi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+4,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 728,1 K lei, față de 699,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât0,6%

Marja netă calculată este 0,6% în 2025, față de 9,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+219,7%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025728,1 K lei+4,1% față de anul anterior2020: 81.5092021: 189.5082022: 337.1502023: 1.094.0402024: 699.7242025: 728.122
Rezultat net 20254,1 K lei-94% față de anul anterior2020: 17.8652021: 29.6992022: 128.8202023: 275.2832024: 68.5712025: 4.083
Angajați 20253-25% față de anul anterior2020: 32021: 42022: 52023: 42024: 42025: 3
Capitaluri proprii 2025532,8 K lei+0,8% față de anul anterior2020: 69.2542021: 98.9532022: 227.7732023: 503.0562024: 528.6922025: 532.775
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0547 K1 mil.2020: 81,5 K lei81,5 K20202021: 189,5 K lei189,5 K20212022: 337,2 K lei337,2 K20222023: 1,1 mil. lei1,1 mil.20232024: 699,7 K lei699,7 K20242025: 728,1 K lei728,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%19,1%38,2%Mediana sectorului (2025): 19,7% · n=57982020: 21,9%21,9%20202021: 15,7%15,7%20212022: 38,2%38,2%20222023: 25,2%25,2%20232024: 9,8%9,8%20242025: 0,6%0,6%2025

Cifra de afaceri: +4,1% față de anul anterior. Marja netă: 0,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii532,8 K lei+0,8% față de anul anterior
Datorii255,3 K lei+55,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,1 mil. lei699,7 K lei728,1 K lei+4,1% față de anul anterior
Rezultat net275,3 K lei68,6 K lei4,1 K lei-94% față de anul anterior
Capitaluri proprii503,1 K lei528,7 K lei532,8 K lei+0,8% față de anul anterior
Datorii230,3 K lei163,8 K lei255,3 K lei+55,8% față de anul anterior
Creanțe222,5 K lei60,4 K lei193,2 K lei+219,7% față de anul anterior
Angajați443-25% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0,6%19,7%n=5.7989,8%18,1%n=6.014
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)67,4%51,9%n=4.74876%61%n=4.827
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)32,3%46,4%n=4.74823,5%37,2%n=4.827
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)3,5%17,5%n=4.7484,2%15,8%n=4.827
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0,5%17,3%n=4.7489,9%14,8%n=4.827
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0,8%59,4%n=5.36413%44,3%n=5.516
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,99×1,58×n=6.6334,07×1,9×n=6.813
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36095,52 zile97,45 zilen=5.36831,09 zile85,42 zilen=5.472
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36098,8 zile3,34 zilen=1.974120,59 zile3,43 zilen=2.067
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați242.707 lei167.102 lein=4.444174.931 lei149.603 lein=4.687

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
728.122
Rezultat net
4.083
Angajați
3
Datorii
255.280
Active imobilizate
28.023
Active circulante
762.389
Capitaluri proprii
532.775
Venituri totale
682.111
Cheltuieli totale
665.877
Stocuri
199.826
Creanțe
193.185
Casă și conturi la bănci
369.378
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
2.357
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
699.724
Rezultat net
68.571
Angajați
4
Datorii
163.836
Active imobilizate
29.061
Active circulante
666.736
Capitaluri proprii
528.692
Venituri totale
853.266
Cheltuieli totale
769.117
Stocuri
234.384
Creanțe
60.432
Casă și conturi la bănci
371.920
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
3.269
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.094.040
Rezultat net
275.283
Angajați
4
Datorii
230.318
Active imobilizate
6.741
Active circulante
730.815
Capitaluri proprii
503.056
Venituri totale
920.456
Cheltuieli totale
635.874
Stocuri
56.812
Creanțe
222.508
Casă și conturi la bănci
451.495
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
4.182
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
337.150
Rezultat net
128.820
Angajați
5
Datorii
125.312
Active imobilizate
7.679
Active circulante
351.667
Capitaluri proprii
227.773
Venituri totale
573.572
Cheltuieli totale
441.886
Stocuri
231.731
Creanțe
62.995
Casă și conturi la bănci
56.941
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
6.261
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
189.508
Rezultat net
29.699
Angajați
4
Datorii
58.863
Active imobilizate
25.806
Active circulante
157.315
Capitaluri proprii
98.953
Venituri totale
266.872
Cheltuieli totale
235.417
Stocuri
36.741
Creanțe
65.600
Casă și conturi la bănci
54.974
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
25.305
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
81.509
Rezultat net
17.865
Angajați
3
Datorii
38.654
Active imobilizate
58.728
Active circulante
105.621
Capitaluri proprii
69.254
Venituri totale
208.906
Cheltuieli totale
190.069
Stocuri
26.434
Creanțe
29.020
Casă și conturi la bănci
50.167
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
56.441
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-12Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-07-08 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

12 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41367242
Număr de înregistrare
J22/2398/2019
Înmatriculare
8 iulie 2019
EUID
ROONRC.J22/2398/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
Ştefan cel Mare şi Sfânt 26 Municipiul Iaşi Iaşi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
B-dul Ştefan cel Mare şi Sfânt 26 Iaşi IAŞI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
8 iulie 2019
Înregistrare fiscală
3 august 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BORTAŞ MARIUS

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ARHIVOLTA STUDIO DE ARHITECTURĂ S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 08.07.2019
Înregistrare fiscală
8 iulie 2019
Număr registrul comerțului
J22/2398/2019
Cod CAEN
7111
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, BLD. ŞTEFAN CEL MARE ŞI SFÂNT, NR.26, MANSARDĂ, CAMERA 10
Strada sediului
Bld. Ştefan cel Mare şi Sfânt
Numărul sediului
26
Localitatea sediului
Mun. Iaşi
Județul sediului
IAŞI
Detalii sediu
MANSARDĂ, CAMERA 10
Strada domiciliului fiscal
Bld. Ştefan cel Mare şi Sfânt
Numărul domiciliului fiscal
26
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Iaşi
Județul domiciliului fiscal
IAŞI
Detalii domiciliu fiscal
MANSARDĂ, CAMERA 10

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 2023
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 martie 2026
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (12) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

JUDETUL GALATI2 din 12 înregistrări (16,7%) · Vezi relația

Spitalul Clinic de Urgenta pentru Copii "Sf. Ioan" Galati2 din 12 înregistrări (16,7%) · Vezi relația

INSTITUTUL NATIONAL DE RECUPERARE, MEDICINA FIZICA SI BALNEOCLIMATOLOGIE2 din 12 înregistrări (16,7%) · Vezi relația

Ministerul Apararii - Unitatea Militara 02444 Sibiu1 din 12 înregistrări (8,3%) · Vezi relația

MINISTERUL APARARII - UNITATEA MILITARA 02542 FOCSANI1 din 12 înregistrări (8,3%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Lucrari de constructii (Rev.2)3 din 12 înregistrări (25%) · Vezi selecția

Lucrari de constructii complete sau partiale si lucrari publice (Rev.2)2 din 12 înregistrări (16,7%) · Vezi selecția

Studii de fezabilitate, servicii de consultanta, analize (Rev.2)2 din 12 înregistrări (16,7%) · Vezi selecția

Lucrari de constructii pentru instalatii militare (Rev.2)1 din 12 înregistrări (8,3%) · Vezi selecția

Servicii de proiectare arhitecturala (Rev.2)1 din 12 înregistrări (8,3%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

12 iunie 2026Contract publicat

Categorie CPV: Lucrari de constructii pentru instalatii militare (Rev.2) · Anunț SCNA1133965

Autoritate: Ministerul Apărarii Naționale - Unitatea Militară 02311 Constanța

CPV 45222200-1

T2 2026 · Procedura simplificata · Alte achiziții CPV 45222200-1

Vezi detaliile atribuirii →
3.145.000 leiValoare publicată
10 iunie 2026Contract publicat

Categorie CPV: Lucrari de constructii complete sau partiale si lucrari publice (Rev.2) · Anunț CAN1165107

Autoritate: Spitalul Clinic de Urgenta pentru Copii "Sf. Ioan" Galati

CPV 45200000-9

T2 2026 · Licitatie deschisa · Alte achiziții CPV 45200000-9

Vezi detaliile atribuirii →
10.047.663 leiValoare publicată
11 mai 2026Contract publicat

Categorie CPV: Lucrari de constructii (Rev.2) · Anunț SCNA1132910

Autoritate: MINISTERUL APARARII - UNITATEA MILITARA 02542 FOCSANI

CPV 45000000-7

T2 2026 · Procedura simplificata · Alte achiziții CPV 45000000-7

Vezi detaliile atribuirii →
2.293.877 leiValoare publicată
30 martie 2026Contract publicat

Categorie CPV: Lucrari de constructii complete sau partiale si lucrari publice (Rev.2) · Anunț CAN1165107

Autoritate: Spitalul Clinic de Urgenta pentru Copii "Sf. Ioan" Galati

CPV 45200000-9

T1 2026 · Licitatie deschisa · Alte achiziții CPV 45200000-9

Vezi detaliile atribuirii →
10.047.663 leiValoare publicată
26 martie 2026Contract publicat

Categorie CPV: Servicii de urbanism (Rev.2) · Anunț SCNA1083308

Autoritate: JUDETUL IASI

CPV 71410000-5

T1 2026 · Procedura simplificata · Alte achiziții CPV 71410000-5

Vezi detaliile atribuirii →
70.344 leiValoare publicată
20 februarie 2026Contract publicat

Categorie CPV: Lucrari de constructii (Rev.2) · Anunț CAN1162970

Autoritate: JUDETUL GALATI

CPV 45000000-7

T1 2026 · Licitatie deschisa · Alte achiziții CPV 45000000-7

Vezi detaliile atribuirii →
21.432.395 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

18 activități autorizate

CAEN 3299 Rev. 2Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 6831 Rev. 2Agenții imobiliare

CAEN 6832 Rev. 2Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract

CAEN 7111 Rev. 2Activități de arhitectură

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7320 Rev. 2Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 7410 Rev. 2Activități de design specializat

CAEN 7420 Rev. 2Activități fotografice

CAEN 8230 Rev. 2Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 8552 Rev. 2Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IaşiMunicipiul IaşiCAEN 7111
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI