Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ARINUL SRL

ARINUL SRL

CUI 797919 · SRL· Municipiul Sibiu· Restaurante

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

ARINUL SRL are sediul în Municipiul Sibiu și raportează activitatea restaurante. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2021.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+117,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2021 este 503 K lei, față de 231,5 K lei în 2020.

Bilanț 2021
Marja netă a crescut27%

Marja netă calculată este 27% în 2021, față de -10,5% în 2020.

Calcul din bilanț 2021

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
60/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2021503 K lei+117,2% față de anul anterior2020: 231.5422021: 502.999
Rezultat net 2021135,8 K leiTrecere pe profit2020: -24.3242021: 135.768
Angajați 20213Neschimbat față de anul anterior2020: 32021: 3
Capitaluri proprii 2021171,5 K lei+8.770,6% față de anul anterior2020: 1.9332021: 171.468
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2021 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0251 K503 K2020: 231,5 K lei231,5 K20202021: 503 K lei503 K2021

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-10,5%8,2%27%2020: -10,5%-10,5%20202021: 27%27%2021Reper 2021: mediana sectorului 9,8% · n=9.772

Cifra de afaceri: +117,2% față de anul anterior.Marjă netă 27% · +37,5 pp față de 2020

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20201,9 K lei
2021171,5 K lei

Datorii raportate

2020200,2 K lei
2021125,8 K lei

Disponibilități bănești

20206,3 K lei
202191,1 K lei

Capital de lucru net

2020—
2021—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2021: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20202021Ultima variație
Cifră de afaceri231,5 K lei503 K lei+117,2% față de anul anterior
Rezultat net-24,3 K lei135,8 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii1,9 K lei171,5 K lei+8.770,6% față de anul anterior
Datorii200,2 K lei125,8 K lei-37,2% față de anul anterior
Creanțe166,3 K lei151,2 K lei-9,1% față de anul anterior
Angajați33Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2021 / 2020

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20212020
Marjă netă27%-10,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2021: 9,8% (n=9.772) · 2020: 3% (n=9.375)

Rezultat / active (A+B)45,7%-12%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2021: 6,8% (n=9.356) · 2020: 0% (n=9.059)

Rezultat / capitaluri proprii79,2%-1.258,4%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2021: 51,7% (n=7.256) · 2020: 26,9% (n=6.541)

Vânzări per angajat167.666 lei77.181 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2021: 113.199 lei (n=8.187) · 2020: 74.559 lei (n=7.982)

Capital și îndatorare

Indicator20212020
Capitaluri proprii / active (A+B)57,7%1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2021: 21,5% (n=9.372) · 2020: 7,5% (n=9.072)

Datorii / active (A+B)42,3%99%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2021: 70,1% (n=9.372) · 2020: 84,4% (n=9.072)

Ponderea activelor imobilizate8,9%5,2%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2021: 32,4% (n=9.372) · 2020: 37,6% (n=9.072)

Active circulante / datorii totale2,15×0,96×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2021: 0,68× (n=12.676) · 2020: 0,56× (n=12.314)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20212020
Creanțe în zile de vânzări108,2 zile258,6 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2021: 23,7 zile (n=8.173) · 2020: 25,4 zile (n=7.823)

Stocuri în zile de vânzări20,4 zile29,6 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2021: 16,6 zile (n=8.387) · 2020: 20,7 zile (n=8.132)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
502.999
Rezultat net
135.768
Angajați
3
Datorii
125.784
Active imobilizate
26.358
Active circulante
270.894
Capitaluri proprii
171.468
Venituri totale
867.543
Cheltuieli totale
727.741
Stocuri
28.522
Creanțe
151.232
Casă și conturi la bănci
91.140
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
800
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
231.542
Rezultat net
-24.324
Angajați
3
Datorii
200.204
Active imobilizate
10.456
Active circulante
191.681
Capitaluri proprii
1.933
Venituri totale
373.678
Cheltuieli totale
395.678
Stocuri
19.029
Creanțe
166.316
Casă și conturi la bănci
6.336
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
800
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

60/ 100Atenție ridicată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2023-12-28. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-07

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2022-07-07Sursa bilanțului 2021Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2023-12-28. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-07
Inactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2021.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.

Istoric publicat

Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.

EdițieTotalBuget de statAsigurări socialeȘomajSănătateContestat
2016-03-3136.693 lei30.121 lei4.445 lei203 lei1.924 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-02–2026-11-03 · verificat 2026-11-03.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

Nu sunt reprezentanți disponibili în profil.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
797919
Număr de înregistrare
J32/388/1992
Înmatriculare
26 februarie 1992
EUID
ROONRC.J32/388/1992
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. RENNES 14 Municipiul Sibiu Sibiu
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ARINUL SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 07.05.2025
Înregistrare fiscală
30 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J32/388/1992
Cod CAEN
5630
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu

Contact și adrese

Telefon
0721262430 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. RENNES, NR.14
Cod poștal fiscal
550006
Strada sediului
Str. Rennes
Numărul sediului
14
Localitatea sediului
Mun. Sibiu
Județul sediului
SIBIU
Codul poștal al sediului
550006
Strada domiciliului fiscal
Str. Rennes
Numărul domiciliului fiscal
14
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Sibiu
Județul domiciliului fiscal
SIBIU
Cod poștal domiciliu fiscal
550006

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 septembrie 2001
TVA până la
1 iunie 2023
Anulare operată la
6 iunie 2023
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
27 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
28 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
28 decembrie 2023
Publicarea deciziei
28 decembrie 2023
Radiere
7 mai 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2021.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20212022-07-07—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SibiuMunicipiul SibiuStrada RennesCAEN 5610
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI