Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ARISIAN FAST TAX S.R.L.

ARISIAN FAST TAX S.R.L.

CUI 40799889 · SRL· Municipiul Cluj-Napoca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ARISIAN FAST TAX S.R.L. are sediul în Municipiul Cluj-Napoca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-24,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 41,7 K lei, față de 55,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât23,6%

Marja netă calculată este 23,6% în 2025, față de 27,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+21,8%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202541,7 K lei-24,9% față de anul anterior2020: 31.0022021: 49.9752022: 57.6702023: 58.6572024: 55.5372025: 41.732
Rezultat net 20259,9 K lei-35,1% față de anul anterior2020: 1.6972021: -2422022: 23.3032023: 25.2562024: 15.1932025: 9.865
Angajați 20250Fără an comparabil2021: 12024: 02025: 0
Capitaluri proprii 202551 K lei+24% față de anul anterior2020: 1052021: -1372022: 23.1662023: 25.9842024: 41.1772025: 51.042
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate029 K59 K2020: 31 K lei31 K20202021: 50 K lei50 K20212022: 57,7 K lei57,7 K20222023: 58,7 K lei58,7 K20232024: 55,5 K lei55,5 K20242025: 41,7 K lei41,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-1,1%21%43,1%Mediana sectorului (2025): -1,1% · n=97312020: 5,5%5,5%20202021: -0,5%-0,5%20212022: 40,4%40,4%20222023: 43,1%43,1%20232024: 27,4%27,4%20242025: 23,6%23,6%2025

Cifra de afaceri: -24,9% față de anul anterior. Marja netă: 23,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii51 K lei+24% față de anul anterior
Datorii-33 lei-105% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri58,7 K lei55,5 K lei41,7 K lei-24,9% față de anul anterior
Rezultat net25,3 K lei15,2 K lei9,9 K lei-35,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii26 K lei41,2 K lei51 K lei+24% față de anul anterior
Datorii995 lei655 lei-33 lei-105% față de anul anterior
Creanțe26,8 K lei41,8 K lei50,9 K lei+21,8% față de anul anterior
Angajați—00Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri23,6%-1,1%n=9.73127,4%-0,7%n=12.948
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive19,3%6,6%n=6.54436,9%7,4%n=9.158
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii—0,66×n=10.15263,87×0,8×n=13.197
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360439,3 zile11,33 zilen=6.415271,12 zile11,92 zilen=7.988

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
41.732
Rezultat net
9.865
Angajați
0
Datorii
-33
Active imobilizate
—
Active circulante
51.009
Capitaluri proprii
51.042
Venituri totale
41.732
Cheltuieli totale
29.988
Stocuri
—
Creanțe
50.925
Casă și conturi la bănci
84
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
55.537
Rezultat net
15.193
Angajați
0
Datorii
655
Active imobilizate
—
Active circulante
41.832
Capitaluri proprii
41.177
Venituri totale
55.537
Cheltuieli totale
40.344
Stocuri
—
Creanțe
41.825
Casă și conturi la bănci
7
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
58.657
Rezultat net
25.256
Angajați
—
Datorii
995
Active imobilizate
—
Active circulante
26.979
Capitaluri proprii
25.984
Venituri totale
58.657
Cheltuieli totale
28.590
Stocuri
—
Creanțe
26.831
Casă și conturi la bănci
148
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
57.670
Rezultat net
23.303
Angajați
—
Datorii
382
Active imobilizate
0
Active circulante
23.548
Capitaluri proprii
23.166
Venituri totale
57.670
Cheltuieli totale
32.636
Stocuri
—
Creanțe
23.500
Casă și conturi la bănci
48
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
49.975
Rezultat net
-242
Angajați
1
Datorii
10.132
Active imobilizate
9.826
Active circulante
30
Capitaluri proprii
-137
Venituri totale
49.975
Cheltuieli totale
50.217
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
30
Cheltuieli în avans
139
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
31.002
Rezultat net
1.697
Angajați
—
Datorii
38.056
Active imobilizate
23.126
Active circulante
3.919
Capitaluri proprii
105
Venituri totale
31.002
Cheltuieli totale
28.545
Stocuri
127
Creanțe
3.700
Casă și conturi la bănci
92
Cheltuieli în avans
11.116
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-03-18 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40799889
Număr de înregistrare
J12/1158/2019
Înmatriculare
18 martie 2019
EUID
ROONRC.J12/1158/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
FABRICII DE ZAHĂR 13 Municipiul Cluj-Napoca Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. FABRICII DE ZAHĂR 13 Cluj-Napoca CLUJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 martie 2019
Înregistrare fiscală
29 martie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CLEJAN IULIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ARISIAN FAST TAX S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.03.2019
Înregistrare fiscală
18 martie 2019
Număr registrul comerțului
J12/1158/2019
Cod CAEN
4932
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. FABRICII DE ZAHĂR, NR.13, AP.26
Cod poștal fiscal
400572
Strada sediului
Str. Fabricii de Zahăr
Numărul sediului
13
Localitatea sediului
Mun. Cluj-Napoca
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
400572
Strada domiciliului fiscal
Str. Fabricii de Zahăr
Numărul domiciliului fiscal
13
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Cluj-Napoca
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
400572

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4932 Rev. 2Transporturi cu taxiuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Cluj-NapocaCAEN 4932
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI