Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ARMIS EURO MED S.R.L.

ARMIS EURO MED S.R.L.

CUI 43677134 · SRL· Municipiul Constanţa

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ARMIS EURO MED S.R.L. are sediul în Municipiul Constanţa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-8,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 320,7 K lei, față de 352,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât44,4%

Marja netă calculată este 44,4% în 2025, față de 46% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+324,4%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025320,7 K lei-8,9% față de anul anterior2021: 249.8372022: 321.7682023: 361.6162024: 352.1402025: 320.669
Rezultat net 2025142,3 K lei-12,3% față de anul anterior2021: 184.9272022: 197.7512023: 203.4872024: 162.1382025: 142.251
Angajați 20252+100% față de anul anterior2021: 12022: 12023: 12024: 12025: 2
Capitaluri proprii 2025142,3 K lei-12,3% față de anul anterior2021: 184.9472022: 197.7712023: 203.5072024: 162.1592025: 142.272
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0181 K362 K2021: 249,8 K lei249,8 K20212022: 321,8 K lei321,8 K20222023: 361,6 K lei361,6 K20232024: 352,1 K lei352,1 K20242025: 320,7 K lei320,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%37%74%Mediana sectorului (2025): 39,7% · n=112112021: 74%74%20212022: 61,5%61,5%20222023: 56,3%56,3%20232024: 46%46%20242025: 44,4%44,4%2025

Cifra de afaceri: -8,9% față de anul anterior. Marja netă: 44,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii142,3 K lei-12,3% față de anul anterior
Datorii53 K lei+464% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri361,6 K lei352,1 K lei320,7 K lei-8,9% față de anul anterior
Rezultat net203,5 K lei162,1 K lei142,3 K lei-12,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii203,5 K lei162,2 K lei142,3 K lei-12,3% față de anul anterior
Datorii4,4 K lei9,4 K lei53 K lei+464% față de anul anterior
Creanțe155,2 K lei31,6 K lei134,1 K lei+324,4% față de anul anterior
Angajați112+100% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri44,4%39,7%n=11.21146%42%n=10.824
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)72,9%61,4%n=9.06794,5%69,6%n=8.517
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)27,1%35,2%n=9.0675,5%28,4%n=8.517
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0,7%31,1%n=9.0671,2%27,8%n=8.517
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)72,9%42%n=9.06594,5%42,9%n=8.515
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive100%99,2%n=10.683100%97,8%n=10.301
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii3,66×2,09×n=11.95118,05×2,76×n=11.487
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360150,55 zile98,48 zilen=10.14432,31 zile60,53 zilen=9.273
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați160.335 lei256.476 lein=8.361352.140 lei232.116 lein=8.069

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
320.669
Rezultat net
142.251
Angajați
2
Datorii
52.981
Active imobilizate
1.464
Active circulante
193.789
Capitaluri proprii
142.272
Venituri totale
320.764
Cheltuieli totale
168.890
Stocuri
—
Creanțe
134.103
Casă și conturi la bănci
59.686
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
20
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
352.140
Rezultat net
162.138
Angajați
1
Datorii
9.394
Active imobilizate
1.981
Active circulante
169.572
Capitaluri proprii
162.159
Venituri totale
352.151
Cheltuieli totale
179.448
Stocuri
—
Creanțe
31.600
Casă și conturi la bănci
137.972
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
20
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
361.616
Rezultat net
203.487
Angajați
1
Datorii
4.392
Active imobilizate
2.497
Active circulante
205.402
Capitaluri proprii
203.507
Venituri totale
361.629
Cheltuieli totale
154.526
Stocuri
—
Creanțe
155.247
Casă și conturi la bănci
50.155
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
20
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
321.768
Rezultat net
197.751
Angajați
1
Datorii
14.282
Active imobilizate
3.014
Active circulante
209.039
Capitaluri proprii
197.771
Venituri totale
321.780
Cheltuieli totale
120.811
Stocuri
—
Creanțe
180.860
Casă și conturi la bănci
28.179
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
20
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
249.837
Rezultat net
184.927
Angajați
1
Datorii
7.068
Active imobilizate
98
Active circulante
191.917
Capitaluri proprii
184.947
Venituri totale
249.844
Cheltuieli totale
62.419
Stocuri
—
Creanțe
68.561
Casă și conturi la bănci
123.356
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-03-19Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-02-04 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

41 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43677134
Număr de înregistrare
J2021000351132
Înmatriculare
4 februarie 2021
EUID
ROONRC.J2021000351132
Formă juridică
SRL
Sediu social
UNIRII 108 U1 Municipiul Constanţa Constanţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str UNIRII 108 Constanţa CONSTANŢA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
4 februarie 2021
Înregistrare fiscală
8 mai 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GHEORGHIADE-DRAGU ISABELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ARMIS EURO MED S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 04.02.2021
Înregistrare fiscală
4 februarie 2021
Număr registrul comerțului
J2021000351132
Cod CAEN
8622
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, STR. UNIRII, NR.108, BL.U1, SC.B, ET.PARTER, AP.17
Cod poștal fiscal
900580
Strada sediului
Str. Unirii
Numărul sediului
108
Localitatea sediului
Mun. Constanţa
Județul sediului
CONSTANŢA
Codul poștal al sediului
900580
Strada domiciliului fiscal
Str. Unirii
Numărul domiciliului fiscal
108
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Constanţa
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
900580

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 decembrie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (41) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT MUGUREL10 din 41 înregistrări (24,4%) · Vezi relația

GRADINITA P.P. AMICII CONSTANTA8 din 41 înregistrări (19,5%) · Vezi relația

BIBLIOTECA JUDETEANA I.N.ROMAN CONSTANTA4 din 41 înregistrări (9,8%) · Vezi relația

PENITENCIAR-SPITAL CONSTANTA - POARTA ALBA3 din 41 înregistrări (7,3%) · Vezi relația

GRADINITA PP NR.453 din 41 înregistrări (7,3%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de medicina muncii (Rev.2)41 din 41 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

19 martie 2026Achiziție directă

medicina muncii

Autoritate: SCOALA GIMNAZIALA NR.17 ION MINULESCU

CPV 85147000-1 — Servicii de medicina muncii (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 85147000-1

Vezi detaliile atribuirii →
480 leiValoare publicată
18 martie 2026Achiziție directă

Servicii de medicina muncii

Autoritate: GRADINITA P.P. AMICII CONSTANTA

CPV 85147000-1 — Servicii de medicina muncii (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 85147000-1

Vezi detaliile atribuirii →
1.064 leiValoare publicată
17 martie 2026Achiziție directă

medicina muncii

Autoritate: GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT MUGUREL

CPV 85147000-1 — Servicii de medicina muncii (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 85147000-1

Vezi detaliile atribuirii →
3.672 leiValoare publicată
17 martie 2026Achiziție directă

medicina muncii

Autoritate: GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT MUGUREL

CPV 85147000-1 — Servicii de medicina muncii (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 85147000-1

Vezi detaliile atribuirii →
4.144 leiValoare publicată
6 martie 2026Achiziție directă

Evaluare stres ocupational

Autoritate: BIBLIOTECA JUDETEANA I.N.ROMAN CONSTANTA

CPV 85147000-1 — Servicii de medicina muncii (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 85147000-1

Vezi detaliile atribuirii →
8.400 leiValoare publicată
3 martie 2026Achiziție directă

medicina muncii

Autoritate: BIBLIOTECA JUDETEANA I.N.ROMAN CONSTANTA

CPV 85147000-1 — Servicii de medicina muncii (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 85147000-1

Vezi detaliile atribuirii →
2.720 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 8621 Rev. 3Activități de asistență medicală generală

CAEN 8622 Rev. 3Activități de asistență medicală specializată

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaMunicipiul ConstanţaCAEN 8622
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI