Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ARSAT POMICULTURA S.R.L.

ARSAT POMICULTURA S.R.L.

CUI 38591990 · SRL· Sat Şeitin, Comuna Şeitin

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ARSAT POMICULTURA S.R.L. are sediul în Sat Şeitin, Comuna Şeitin. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-0,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 461,8 K lei, față de 462,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-204,2%

Marja netă calculată este -204,2% în 2025, față de -27,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025461,8 K lei-0,1% față de anul anterior2020: 137.6792021: 54.8872022: 198.9632023: 232.5542024: 462.3542025: 461.798
Rezultat net 2025-942,9 K leiPierdere majorată cu 636,6%2020: 255.4732021: -110.1752022: -475.2412023: -515.1632024: -127.9962025: -942.877
Angajați 20258+300% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 22025: 8
Capitaluri proprii 20252,9 mil. lei-24,7% față de anul anterior2020: 5.041.0622021: 4.930.8872022: 4.455.6472023: 3.940.4832024: 3.812.4872025: 2.869.630
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0231 K462 K2020: 137,7 K lei137,7 K20202021: 54,9 K lei54,9 K20212022: 199 K lei199 K20222023: 232,6 K lei232,6 K20232024: 462,4 K lei462,4 K20242025: 461,8 K lei461,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-238,9%-26,7%185,6%2020: 185,6%185,6%20202021: -200,7%-200,7%20212022: -238,9%-238,9%20222023: -221,5%-221,5%20232024: -27,7%-27,7%20242025: -204,2%-204,2%2025Reper 2025: mediana sectorului 7,4% · n=579

Cifra de afaceri: -0,1% față de anul anterior.Marjă netă -204,2% · -176,5 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20243,8 mil. lei
20252,9 mil. lei

Datorii raportate

20242,6 mil. lei
20253,3 mil. lei

Disponibilități bănești

202465,2 K lei
202516,2 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri232,6 K lei462,4 K lei461,8 K lei-0,1% față de anul anterior
Rezultat net-515,2 K lei-128 K lei-942,9 K leiPierdere majorată cu 636,6%
Capitaluri proprii3,9 mil. lei3,8 mil. lei2,9 mil. lei-24,7% față de anul anterior
Datorii2,6 mil. lei2,6 mil. lei3,3 mil. lei+24,1% față de anul anterior
Creanțe70,5 K lei314,9 K lei188,6 K lei-40,1% față de anul anterior
Angajați128+300% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-204,2%-27,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 7,4% (n=579) · 2024: 6,2% (n=667)

Rezultat / active (A+B)-8,3%-1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0% (n=743) · 2024: 0% (n=833)

Rezultat / capitaluri proprii-32,9%-3,4%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 3,4% (n=571) · 2024: 4,7% (n=640)

Vânzări per angajat57.725 lei231.177 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 151.514 lei (n=343) · 2024: 117.588 lei (n=406)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)25,3%30,2%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 9,6% (n=743) · 2024: 9,8% (n=833)

Datorii / active (A+B)28,9%21%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 63,1% (n=743) · 2024: 63,9% (n=833)

Ponderea activelor imobilizate98,2%97%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 67,6% (n=743) · 2024: 66,4% (n=833)

Active circulante / datorii totale0,06×0,14×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,47× (n=889) · 2024: 0,49× (n=1.022)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări147 zile245,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 208,6 zile (n=536) · 2024: 189,4 zile (n=604)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
461.798
Rezultat net
-942.877
Angajați
8
Datorii
3.286.741
Active imobilizate
11.155.056
Active circulante
204.885
Capitaluri proprii
2.869.630
Venituri totale
1.575.637
Cheltuieli totale
2.518.514
Stocuri
—
Creanțe
188.616
Casă și conturi la bănci
16.164
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
5.203.570
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.747.760
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
462.354
Rezultat net
-127.996
Angajați
2
Datorii
2.648.216
Active imobilizate
12.230.412
Active circulante
380.233
Capitaluri proprii
3.812.487
Venituri totale
1.842.024
Cheltuieli totale
1.970.020
Stocuri
—
Creanțe
314.925
Casă și conturi la bănci
65.203
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
6.149.942
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.747.760
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
232.554
Rezultat net
-515.163
Angajați
1
Datorii
2.618.539
Active imobilizate
13.428.552
Active circulante
298.692
Capitaluri proprii
3.940.483
Venituri totale
1.750.862
Cheltuieli totale
2.263.501
Stocuri
—
Creanțe
70.525
Casă și conturi la bănci
228.062
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
7.168.222
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.747.760
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
198.963
Rezultat net
-475.241
Angajați
1
Datorii
2.264.356
Active imobilizate
14.667.243
Active circulante
256.645
Capitaluri proprii
4.455.647
Venituri totale
1.227.644
Cheltuieli totale
1.700.891
Stocuri
—
Creanțe
32.536
Casă și conturi la bănci
224.004
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
8.203.885
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.747.760
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
54.887
Rezultat net
-110.175
Angajați
1
Datorii
1.987.910
Active imobilizate
14.319.600
Active circulante
1.691.127
Capitaluri proprii
4.930.887
Venituri totale
738.188
Cheltuieli totale
847.646
Stocuri
29.061
Creanțe
477.672
Casă și conturi la bănci
1.184.289
Cheltuieli în avans
6.848
Venituri în avans
9.098.778
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.747.760
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
137.679
Rezultat net
255.473
Angajați
1
Datorii
1.259.671
Active imobilizate
12.680.321
Active circulante
3.042.322
Capitaluri proprii
5.041.062
Venituri totale
497.617
Cheltuieli totale
240.805
Stocuri
30.113
Creanțe
1.369.214
Casă și conturi la bănci
1.642.890
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
9.421.910
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.747.760
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-21

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-02-08 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-20–2026-10-21 · verificat 2026-10-21.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38591990
Număr de înregistrare
J2/2118/2017
Înmatriculare
12 decembrie 2017
EUID
ROONRC.J2/2118/2017
Formă juridică
SRL
Sediu social
IZVOR 81 Sat Şeitin, Comuna Şeitin Arad · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str IZVOR 81 Şeitin ARAD · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
8 februarie 2018
Înregistrare fiscală
26 aprilie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GHINEA VALERICĂ

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ARSAT POMICULTURA S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 08.02.2018
Înregistrare fiscală
12 decembrie 2017
Număr registrul comerțului
J2018000180026
Cod CAEN
125
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ARAD, SAT ŞEITIN COM. ŞEITIN, STR. IZVOR, NR.81
Cod poștal fiscal
317315
Strada sediului
Str. Izvor
Numărul sediului
81
Localitatea sediului
Sat Şeitin Com. Şeitin
Județul sediului
ARAD
Codul poștal al sediului
317315
Strada domiciliului fiscal
Str. Izvor
Numărul domiciliului fiscal
81
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Şeitin Com. Şeitin
Județul domiciliului fiscal
ARAD
Cod poștal domiciliu fiscal
317315

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
7 august 2018
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 0125 Rev. 2Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-21Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AradSat Şeitin, Comuna ŞeitinCAEN 0125
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI